Femina.cz » Magazín » Hubnutí » 4 zaručené tipy, jak spalovat více tuku

4 zaručené tipy, jak spalovat více tuku

4 zaručené tipy, jak spalovat více tuku

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 24. 06. 2014

Sice poctivě cvičíte, ale některé problémové partie rezignují a odmítají se vytvarovat do vašich vysněných křivek? Nezoufejte! Máme pro vás několik tipů, jak pálit a hlavně spálit tuk ještě rychleji! Jak a čím obohatit svůj cvičební program, aby byl co nejvíce efektivní?

Stehna, bříško, zadeček? Právě tam mnoho žen nejvíce trápí zásoba podkožního tuku, který se ne a ne vzdát svého úložiště! Co s tím? Do svého cvičení zařaďte tyto čtyři zlepšováky. A budete se divit, jak to zabírá! 

Tip první: Posilovací start! 

Velice důležité je zamyslet se nad tím, čím vlastně začínáte vaši pravidelnou fyzickou aktivitu. Můžeme vás ujistit, že naplánovat si pořadí určitých činností je stejně tak důležité, jako protahování na konci každého tréninku. Chcete přece co nejlepší výsledky, nebo snad ne? 

Je dokázáno, že sportovci, kteří začínají nejprve s posilováním a až poté si jdou zaběhat nebo třeba zajezdit na kole, spálí mnohem víc tuku než ti ostatní. Navíc, posilování jako takové je náročné, co si budeme povídat, i proto je lepší si ho „odbýt“ hned ze začátku, kdy je ještě sil na rozdávání. 

Tip druhý: Výtah mimo provoz! 

Kdy naposledy jste dobrovolně vyšli, nebo dokonce vyběhli schodiště? Že to děláte jen tehdy, když výtah z nějakého důvodu nefunguje? Chyba! Nevíte, o co přicházíte! Běh do schodů zařazují do svého programu i někteří sportovci na profesionální úrovni. A ne náhodou! Pokud chcete dosáhnout maximální účinnosti, vybíhejte schody po dvou. Tento zátěžový test zocelí jak vaše nohy, tak i břišní svaly. A tuk? Ten se bude spalovat raz, dva! Nic jiného mu totiž ani nezbývá! 

Královnou pláže? S našimi tipy budete nepřehlédnutelná!

Královnou pláže? S našimi tipy budete nepřehlédnutelná!

Tak už je to tady! Nastává čas dovolených, čas sladkého nic nedělání, koupání, procházení se po p...

Tip třetí: Dřepy pro skvostné pozadí! 

Své hýžďové svaly můžete zpevňovat i tím nejpřirozenějším pohybem. Tím je chůze. Nejlepší v tomto případě je chodit do kopce. (Doporučuje se sklon 4 procenta.) Ovšem kdo má dnes čas na to, aby chodil někde po horách? Taky to není váš případ? Nezoufejte, všechno má svoje řešení. Chodit můžete i v kanceláři. 

Stoupněte si tak, abyste měli nohy roztažené na šíři ramen a provádějte podřepy - jako když si chcete sednout na židli. Při stoupání nahoru ještě pořádně zatněte svaly na hýždích. Takových 30 dřepů dvakrát denně dokáže zázraky! 

Tip čtvrtý: Tempo? Na maximum! 

Asi se shodneme na tom, že každá věc se má dělat buď pořádně, nebo raději vůbec. U formování postavy to platí dvojnásob. Proto zkuste překonat sami sebe a svoje tempo zvýšit na maximum. (Vhodný je intervalový trénink, kdy se fyzická aktivita střídá s odpočinkovými relacemi, které netrvají déle než 3 až 5 minut). Proč? 

Čím intenzivnější cvičení, tím více zvyšujete hladinu hormonů, které fungují jako podpora pro spalování kalorií. Ke všemu pořádně nastartujete metabolismus a to znamená jediné. Výdej energie bude trvat ještě nějakou chvíli, co svůj trénink ukončíte. Co to znamená? Kalorie se budou spalovat, i když už nejste v posilovně. A to je fajn představa, ne? 

Fitness berličky. Ano či ne?

Pokud vám vrtá hlavou, že se v těchto čtyřech radách neobjevilo nic o L-Carnitinu a dalších doplňcích stravy, které mají urychlovat spalování tuků, má to jeden jediný důvod. Tyto „berličky“ je vhodné zařadit do svého cvičebního režimu až poté, co už nějakou dobu hubnete. Pomohou vám ve fázi, kdy si tělo na cvičení zvykne a nespaluje tak jako ze začátku. Proto se nedoporučuje spoléhat na ně hned první den vaší „transformace“.  

Máte ještě nějaké rady a tipy, jak s tuky pořádně zatočit? Podělte se o ně s námi v diskuzi! 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
27. 05. 2015 Ivetka spalovač (reakcí: 1)
02. 10. 2014 glady ... (reakcí: 0)
21. 07. 2014 cindakh 4 zaručené typy, jak spalovat více tuku (reakcí: 0)
03. 07. 2014 Patricie Zaseknutá váha (reakcí: 0)
25. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
24. 06. 2014 magic11 Tempo? (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

25. 02. 2017 Horoskop Panna

Začala jsi nový vztah a máš pocit, že to není to pravé ořechové? Dej si ještě chvíli čas, než uděláš zásadní rozhodnu... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist