Sex ve městě – recenze

Fanoušky (nebo spíše fanynkami) seriálu dlouho očekávaný film Sex ve městě je skvělým vtipným i dramatickým uzavřením příběhu.

Z hlavních zápletek už bylo prozrazeno mnoho a leccos prozrazuje i trailer. Je jasné, že půjde o lásku, svatbu, nevěru, přátelství, těhotenství a sex. V různém pořadí a v různém obsazení. Podle mého názoru je to film pro toho, kdo si oblíbil seriál a postavy v něm. Ty se totiž vrací se všemi svými slabostmi i ctnostmi tak, jak je známe, a jestliže jejich postoj k různým životním situacím, vtipné scénky z toho vyplývající a inteligentní konverzační humor je doprovázející, bylo to, čím si seriál získal své publikum, o to samé jde i ve filmu.

Jeho cílem tedy není šokovat rafinovanou zápletkou a nepředvídatelným rozuzlením. Stejně všichni chceme, aby se vzali. Ale to, co je mezi tím, je vtipné i dojemné, nutící k zamyšlení i smíchu, a konec konců, lahodící oku. Protože Móda je také jednou z postav filmu.

Z toho vyplývá, že film je rozhodně určen pro publikum převážně dámské – tato nálepka se ale v poslední době stala, zcela neoprávněně, synonymem pro nálepku nízké kvality, o tom zde ale nemůže být řeč.

Musím přiznat, že seriál Sex ve městě je můj oblíbený, a film předčil má očekávání. Chvílemi mi ukápla slza a chvílemi jsem se zase nemohla přestat smát – takže co se mně týče, už se těším, až se na něj znova s kamarádkou podívám. A to je zřejmě i ta správná sestava do kina. Ovšem v případě, že jste se na seriál Sex ve městě dívali i s partnerem, dovolím si tvrdit, že i jemu se film bude líbit. Na projekci za mnou totiž sedělo asi 10 chlapů, a ti se náramně bavili (pro škarohlídy: na těch samých místech filmu, kde já 🙂 ). Zdůrazňuji to proto, že v tomto filmu opravdu vůbec nic vůbec nikdy nevybuchne (snad kromě plánů a iluzí), že nikdo nikoho nezmlátí (leda tak květinou) a že hlavním hrdinkám už bylo 40 (co nic nemění na tom, jaké jsou to kočky).

Co by se filmu dalo vytknout, je mírně nepravděpodobné jednání dvou ústředních postav. Tak to bude připadat ovšem jen těm, kteří nesledovali seriál a tudíž neznají jejich historii a peripetie, kterými prošly.

Verdikt:
Inteligentní humor, otázky partnerských vztahů, nevěry, sexu, přátelství a odpuštění, úžasné módní kreace.

Fandové seriálu, jděte do kina!
Holky, vezměte s sebou radši kamarádku 🙂

5.6.2008 12:00| autor: Katka Landlová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist