Purpurová – nová, snová, fialková… Královna barev nové doby!

Purpurová, pohybující se od měkkých fialek k bujným orchideím pro hluboce modře – purpurové odstíny, to je barva, která si naklonila návrháře designu, módy a obalů pro tento rok. Purpur je totiž barva co může přibrat mnoho náladovosti v např. světlých měkkých a až ženských lehkých odstínech, a pro svou hloubku a záhadnost v odstínech sytých a tmavších barev, které budou mít velmi široké použití. Jsou to prostě královny nové doby.

Inspirování sluncem…

Návrháři designu, módy a stylu se inspirují vzory z Asie. Vytváří se dojem bohatosti, luxusu, nadbytku a kreativity. Spolu s právě asijskými žluto-zlatými barvami inspirovanými východem a západem slunce budou tvořit odvážné komplementární kombinace.

Hnědá: Jiná a nová barva, smyslná hnědá

Hnědá bude nově renovována a je vzata na milost. V mnoha případechnám budou hnědnout nejenom módní a oděvní doplňky, ale i šatníky, boty a interiéry.

Hnědá se však objeví na světle v sofistikovanějších odstínech. Bude skvělým doplňkem červených, modro/zelených a žlutých barev. Hnědá bude snadněji rozeznatelná, uhýbá se z její tzv. bezpohlavnosti a poznáme tak prostě hnědou jako např. kávu, skořici, čokoládu. Dalším skvělým spojením bude její společnost se zelenými odstíny vzatá z přírody. Tmavohnědé ložní prádlo s např. tmavošedými a béžovými tkaninami a k tomu exotika zeleného bambusu Tak to bude ložnice roku 2007. Hnědá bude vždy trochu zakouřená, našedlá, aby budila dojem luxusu a blahobytu. Její kombinace budou mít však i další možnosti, např. s růžovými a modrými tóny objevíme její lepší a vlídnější tvář.

Červená: ohřívající nahoru a chladící dolů

Co to vlastně znamená No jenom, že červená se pro rok 2007 rozhodně nestane kořistí jen jedné strany spektra. Ideálním spojením bude tzv. RUBINO – malinově červená. Teplejší tóny budou ladit především s oranžovými pomeranči a na chladnější straně ji potkáme ruku v ruce s purpurem. Více nežli zjara si ji v příštím roce užijeme spíše s nastupujícím podzimem a zimou. Do inspirace se hodlá na podzim zapojit i film a proto chcete-li být na příští podzim IN, podívejte se znovu na film Jih proti severu a pořádně si prohlédněte hrdinku Scarlet. Ale pšt, nikomu ani muk!

Rodina červených barev bude mít svůj vrchol v roce 2008 při olympiádě v Pekingu, právě pro svou spojitost s Čínou a její využití jako celosvětové inspirace spolu s dalšími červenými odstíny se bude hledat v zemích Latinské Ameriky a Indie.

No a co bude s růžovou Ta je nyní teplejší s tóny směrem ke korálu, vodnímu melounu a delikátní skořápce šneků. Na chladnějších růžových špetkách zaprášeného šeříku a vřesu se taky ještě pomějeme, ale jde o píseň vpravdě labutí. Ruměnec – to je asi to správný název pro růžovou a nejen tvářenku.

Pro ty co si myslí při pohledu na červenou, že je to nejvíce sexy barva máme dobrou zprávu. Vychutnejte si příchuť pálivých papriček! Sezona 2007 bude plná temperamentních a sexy tónů červené. Armani vsadil na podkasané sukně a sladké kloboučky, Dolce & Gabbana na antický střih spolu se sametem a u Gucciho našli inspiraci na rockových koncertech. Od věci není ani pánský kostým v červeném od Max Mary. Ale do konzervativních profesí opravdu není k použití.

Oranžová: nastupuje na vrchol

Jestliže bude novinkou 2007 purpur, jako hit se udrží pomeranč. Jeho svítivá lehkost a záře bude v tomto období spíše napodobovat jeho přirozené stárnutí a on tak bude inklinovat k barvám jakými je např. teplá měď, korálová, rochas. Krvavým a šťavnatým se stane pomeranč v roce 2007 jako hit léta. Oranžová bude všude. Najdete je v šlechtěných koi-kaprech do zahradních bazénků, v oblečení společně s barvou fuchsií a karafiátů. V oranžové budou i lyže. Barva „východ slunce“ použitá v automobilovém průmyslu naposledy v polovině 80´ tých let je opět na scéně. Jako odpověď na unifikovanou uniformní barvy aut se nyní pomeranč v hodně rozpustilých barvách bude prohánět i nahodně drsných vozidlech – důvod = větší touha se ukázat jako individualita. V roce 2007 na silnicích uvidíme mnoho východů slunce alá mandarinka. PS: chcete být skutečně IN Tak si rychle pořiďte kancelářskou soupravu, ať v matu či metalizovaném lesku – děrovačka, sešívačka, luxusní pero, razítka, desky, diář…

Černá: zkuste být jednoduše černě naivní

Vrcholí obliba černé jakožto luxusní barvy např. aut. V EU je rozhodně jednou z nejpoužívanější a tato vlna se v příštím roce roztáhne i do USA. Tady se budou trendy cítit lidé v černém letadle. Návrat černé pro letošní rok bude především v její jednoduchosti a ve větším zdůraznění používaných materiálů. Zastínění z hladkých sametů, jasné vinyly a ohebné koženky; dvojsmyslně těžké černé gumové boty, které bude zdůrazňovat dlouhá černá krajková sukně. Odvaha Síla

Dalším pohybem v černé oproti ostatním rokům bude její větší barevnost. Tu a tam se prostě černá odhalí přidáním barev a jejím atakem do modré, purpurové, zelené nebo hnědé. Černá je jedním z mála trendů, který „přečkal“ rozmary tropických letních dnů r. 2006 a hrdě – k potěšení mnohých z nás – kráčí i do další módní sezony. Uvidíte ji naprosto všude – kalhotové kostýmy, šaty, topy, úplety. Ať už si vyberete čistý styl od Max Mary, nebo směsici od Jeana Paula Gaultiera, nezapomínejte na doplňky v retro stylu.

I když se může zdát spojení černé a bílé až příliš klasické a fádní, příští sezonu tomu tak rozhodně nebude. Důraz se klade na detaily jako například vysoké kozačky u Chanelu, motiv kotvy u Balenciagy nebo originální masky a síťované punčochy u Viktor & Rolf.

Zelená: Jdi ven, jdi k nám

Zelená jde stále silněji k nám všem. Pokud budou předpovědi trendů pravdivé, je pochopitelné, proč chtějí zástupci strany zelených volby v příštím roce (naopak nepochopitelné, proč je členové pomerančové strany odmítají). Zelená bude totiž barvou, jenž bude podporovat skoro všechny barvy v jejich rozvoji. Nebude možná tou hlavní, ale bude všude. Symbolismus zelené je daný – je to barva života, zdraví, přírody, barva harmonie a rovnováhy pocitů a to je hodnota v našem globálním světě přitažlivá dnes už pro všechny lidi na planetě zemi. V rozsahu od světlejších barev travin až ke kučeravému celeru, či olivových barev, všude bude odrážet eko-myšlenky trvalého a udržitelného rozvoje. Barevně se zelená přestane pohybovat v žlutozelených odstínech a bude se vracet k osvědčeným modro-zeleným kombinacím. V spotřebitelských barvách bude hrát stále vetší roli. Lidé jsou stále více unášeni vlivem techno-organického stylu, který odráží touhu najít rovnováhu mezi přírodou a technologiemi. Bude se tedy promítat i do pracovních a domácích prostorů, kde nám pomůže vytvořit relaxační koutky pro oddech a uklidnění z izolace tvrdých denních tlaků. Zelená se dostane i do sportovních materiálů, kde bude zdůrazňovat a hledat prapůvodní spojení člověka a přírody. Bude hodně zelené…

Modrá: hudba barvy oceánu

Vodní tóny blues, výslovně blues inspirovaný prostředím moří, oceánu a lázeňských bazenů, vede barevné sdružování do skupin. Blues je nový sofistikovaný úvod v použitelnosti modrých barev, který tvoří most mezi spojením modrých a zelených tónu, jak bylo již řečeno inspirovaný lázeňskými vlivy a oceánskými barvami. Tento nový retro trend, je často spojený s hnědou barvou. Na bundách a keprových látkách džínsů kupříkladu zůstane modrá základní barvou, ale půjde více do spojení s tyrkysem či zelenou. V hlubokých vodách oceánů, kde je ještě poslední neprozkoumaná oblast naší planety loví návrháři nejenom stylových domů, ale i návrháři interiérů. Např. bary budou v příštím roce prý více modré, temně záhadné až inkoustové či sépiové. A aby nebylo modré najednou mnoho najednou a nebudila by tato kombinace snad mnoho depresí, osvěží ji barvy tropického moře, které najdou použití v ložním a stylovém vybavení našich domácností. Hlavně na jaře r. 2007 budeme podrobeni náletu pruské modři a bledě modré, které budou z módních mol v podstatě vytlačovat všechny ostatní. Takže, kdo chce být v jaru viděn – tak jedině v kombinaci s těmito modrými.

Šedá: Sexy a zakouřená

V popisování mnoha šedí, které se připravují pro příští rok je těžké opravdu říct jestli je ta, která konkrétní barva považované za šedá nebo hnědá nebo zelená a šedou. Šedá v oblečení by měla vzrušovat svou nedostupností, bohatostí a zakouřeným sexy dojmem, např. v podzimní kolekci džínsů. A třeba představa kombinace oblečení jako šedá, čokoládově hnědá a fuchsiová je pro mnohé skutečnou sexuální výzvou. Jenom počkejte, jak si zase vzpomeneme na krásnou dámu, která šedé dala skutečného ducha významu hodné anglické lady – Kathrine Hepburnové. No a to jsem asi neměl říkat, ale tak nějak se skutečně uděláme výlet do 40´ tých let. A inspirace šedou v jejím použití bude nejenom ve dne, ale i navečer. Mimochodem víte, že in restauranty již dnes předpokládají, že se trochu zašednou a zahnědnou, aby byly retro

Žlutá: současnost

Sláma, zlato, máslo – to vše promícháno spolu s odstíny modré, šedé, hnědé. To je současné použití žluté barvy i pro rok 2007. Zlatá zimní horečka nás nemine tento rok a její dozvuky pak v rámci jarně/letní nálady útočí na fantazii návrhářů a ti se rozhodli přinést alespoň trochu lesku do našich šatníků. Sonia Rykiel vsadila na klasický trenčkot, Michael Kors zase na šaty s nabíráním. Zlaté brnění prostě v příštím roce nezklame!

I v prostoru kolem nás bude k vidění více žluté, jenž však bude velmi, velmi světlá, tak aby nepotlačovala naši osobnost, ale perfektně ji zvýraznila. Žlutá je nyní velmi oblíbená hlavně u mladších ročníků pro výzdobu interiéru, nemusíte v něm dělat nic drahého – prostor sám bude dostatečně drahý v světle zlatavém zbarvení. Inspirace i pro podniky služeb či zábavy zaměřené na mladší ročníky. Velmi efektní bude spojení žlutých světel reflektorů, másla a hnědé Marlboro country. V roce 2007 je žlutá na dalším postupu i díky retro stylů, převážně v kuchyňských linkách (neměla vaše babička také takovou ). A návrat starých hodnot, kdy jsme seděli jen tak u babičky v kuchyni a těšili se společně s přáteli ze srdečné a veselé atmosféry.

Trendy na doma, do bytu, pro dům a zahradu

Vše je směřováno do bezstarostných barev, s pocitem veselí a lehkosti – převažují světlé a optimistické tóny. Exploze hravosti, kreativity a zábavy. Grafika, květiny, doplňky – to vše má spotřebitele dovést k tomu, aby si uvědomily, že oni jsou hlavním prvkem jejich domova. Vše ostatní jim má sloužit k jejich spokojenosti. Říkáme jasné ne šedi, hnědi a černi – pryč jsou doby tmavé a ponuré.

Opět se nám v domácích trendech vrací příběh staré koloniální Británie s khaki barvami, čajem a rákosem. Druhým nosným tématem interiérů jemotiv ostrova s exotickými vzory, kašmírovými přehozy, rododendrony a kapradinami. Pevné tištěné či vetkávané látky a potahoviny jsou opět IN. Hlavně hnědá se zlatistými vzory.

K čokoládovým hnědým se v interiéru přidávají modré minerálové barvy a trocha žluto-zelené. Nezapomenout naaranžovat do interiérů mandarinky nebo pomeranč.

A co naše krása Trendy v kosmetice

Barvy jenž poletí v kráse žen v příštím roce: Cihlově červená, pomeranč, karamel, pšenice, písek, mech, šedá. Drahokamy – rubín, granát, smaragd a ametyst. Samet a purpur, hroznové víno, fíky a bílé víno. Základní trojkombinace jenž by neměla chybět v kabelce žádné ženy = fialová, modrá, zelená – to vše v kombinaci s chladným zlatem.

Oči
Čistokrevné, chladné, základ bude modrý nebo modro zelený
Růžové nebo naopak velmi tmavé hnědé, téměř jako ošlehané proudové letadlo černé
Nebílená líska ( combo modrá, šedá, zelená)

Make-upy
Olivová s chladnými spodními tóny
Černá do modra nebo růžový hnědý
Poctivý, chladně bílé
Růžová béžová tkaniny nebo růže-růžová

Vlasy
Popel, písečná nebo platinová blondýnka nebo hnědá
Světlehnědý s chladnými modrými spodními tóny
Tmavé hnědé (možná světlehnědé spodní tóny)
Chladná, hluboká révová čerň
Sněhurka nebo zinková šeď

Kabelka na kolech…

V dalších několika letech pokud jste klasik a chcete vyměnit auto za nové budete nejspíše klasickou barvu špatně hledat. Exotika, efekty, barvy – to je současný trend. Stříbro se drželo v posledních pár letech na výsluní. Nyní je čas najít další vhodné kombinace = oranžová, modrá, červený pomeranč, zelená. Takže být In v roce 2007 – jedině s barevnými auty.

Beautyart.info

Tipy feminy:
Dámské i pánské spoďárky,
které frčí letos na jaře a v létě
BAREVNÁ PALETA SMYSLŮ… Naše vnímání ovlivňuje šest základních barev
Dotýkejte se… hmat smysl neznámý Unikátní orgán a síla doteku.
TŘI NOVÉ SMYSLOVÉ KATEGORIE …kolik smyslů člověk má
TLOU©«KA A ZMĚNA Co mají naąe kila společného s naąimi myąlenkami

3.4.2007 12:00| autor: Michal Zachar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde.

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít

TOPlist