Purpurová – nová, snová, fialková… Královna barev nové doby!

Purpurová, pohybující se od měkkých fialek k bujným orchideím pro hluboce modře – purpurové odstíny, to je barva, která si naklonila návrháře designu, módy a obalů pro tento rok. Purpur je totiž barva co může přibrat mnoho náladovosti v např. světlých měkkých a až ženských lehkých odstínech, a pro svou hloubku a záhadnost v odstínech sytých a tmavších barev, které budou mít velmi široké použití. Jsou to prostě královny nové doby.

Inspirování sluncem…

Návrháři designu, módy a stylu se inspirují vzory z Asie. Vytváří se dojem bohatosti, luxusu, nadbytku a kreativity. Spolu s právě asijskými žluto-zlatými barvami inspirovanými východem a západem slunce budou tvořit odvážné komplementární kombinace.

Hnědá: Jiná a nová barva, smyslná hnědá

Hnědá bude nově renovována a je vzata na milost. V mnoha případechnám budou hnědnout nejenom módní a oděvní doplňky, ale i šatníky, boty a interiéry.

Hnědá se však objeví na světle v sofistikovanějších odstínech. Bude skvělým doplňkem červených, modro/zelených a žlutých barev. Hnědá bude snadněji rozeznatelná, uhýbá se z její tzv. bezpohlavnosti a poznáme tak prostě hnědou jako např. kávu, skořici, čokoládu. Dalším skvělým spojením bude její společnost se zelenými odstíny vzatá z přírody. Tmavohnědé ložní prádlo s např. tmavošedými a béžovými tkaninami a k tomu exotika zeleného bambusu Tak to bude ložnice roku 2007. Hnědá bude vždy trochu zakouřená, našedlá, aby budila dojem luxusu a blahobytu. Její kombinace budou mít však i další možnosti, např. s růžovými a modrými tóny objevíme její lepší a vlídnější tvář.

Červená: ohřívající nahoru a chladící dolů

Co to vlastně znamená No jenom, že červená se pro rok 2007 rozhodně nestane kořistí jen jedné strany spektra. Ideálním spojením bude tzv. RUBINO – malinově červená. Teplejší tóny budou ladit především s oranžovými pomeranči a na chladnější straně ji potkáme ruku v ruce s purpurem. Více nežli zjara si ji v příštím roce užijeme spíše s nastupujícím podzimem a zimou. Do inspirace se hodlá na podzim zapojit i film a proto chcete-li být na příští podzim IN, podívejte se znovu na film Jih proti severu a pořádně si prohlédněte hrdinku Scarlet. Ale pšt, nikomu ani muk!

Rodina červených barev bude mít svůj vrchol v roce 2008 při olympiádě v Pekingu, právě pro svou spojitost s Čínou a její využití jako celosvětové inspirace spolu s dalšími červenými odstíny se bude hledat v zemích Latinské Ameriky a Indie.

No a co bude s růžovou Ta je nyní teplejší s tóny směrem ke korálu, vodnímu melounu a delikátní skořápce šneků. Na chladnějších růžových špetkách zaprášeného šeříku a vřesu se taky ještě pomějeme, ale jde o píseň vpravdě labutí. Ruměnec – to je asi to správný název pro růžovou a nejen tvářenku.

Pro ty co si myslí při pohledu na červenou, že je to nejvíce sexy barva máme dobrou zprávu. Vychutnejte si příchuť pálivých papriček! Sezona 2007 bude plná temperamentních a sexy tónů červené. Armani vsadil na podkasané sukně a sladké kloboučky, Dolce & Gabbana na antický střih spolu se sametem a u Gucciho našli inspiraci na rockových koncertech. Od věci není ani pánský kostým v červeném od Max Mary. Ale do konzervativních profesí opravdu není k použití.

Oranžová: nastupuje na vrchol

Jestliže bude novinkou 2007 purpur, jako hit se udrží pomeranč. Jeho svítivá lehkost a záře bude v tomto období spíše napodobovat jeho přirozené stárnutí a on tak bude inklinovat k barvám jakými je např. teplá měď, korálová, rochas. Krvavým a šťavnatým se stane pomeranč v roce 2007 jako hit léta. Oranžová bude všude. Najdete je v šlechtěných koi-kaprech do zahradních bazénků, v oblečení společně s barvou fuchsií a karafiátů. V oranžové budou i lyže. Barva „východ slunce“ použitá v automobilovém průmyslu naposledy v polovině 80´ tých let je opět na scéně. Jako odpověď na unifikovanou uniformní barvy aut se nyní pomeranč v hodně rozpustilých barvách bude prohánět i nahodně drsných vozidlech – důvod = větší touha se ukázat jako individualita. V roce 2007 na silnicích uvidíme mnoho východů slunce alá mandarinka. PS: chcete být skutečně IN Tak si rychle pořiďte kancelářskou soupravu, ať v matu či metalizovaném lesku – děrovačka, sešívačka, luxusní pero, razítka, desky, diář…

Černá: zkuste být jednoduše černě naivní

Vrcholí obliba černé jakožto luxusní barvy např. aut. V EU je rozhodně jednou z nejpoužívanější a tato vlna se v příštím roce roztáhne i do USA. Tady se budou trendy cítit lidé v černém letadle. Návrat černé pro letošní rok bude především v její jednoduchosti a ve větším zdůraznění používaných materiálů. Zastínění z hladkých sametů, jasné vinyly a ohebné koženky; dvojsmyslně těžké černé gumové boty, které bude zdůrazňovat dlouhá černá krajková sukně. Odvaha Síla

Dalším pohybem v černé oproti ostatním rokům bude její větší barevnost. Tu a tam se prostě černá odhalí přidáním barev a jejím atakem do modré, purpurové, zelené nebo hnědé. Černá je jedním z mála trendů, který „přečkal“ rozmary tropických letních dnů r. 2006 a hrdě – k potěšení mnohých z nás – kráčí i do další módní sezony. Uvidíte ji naprosto všude – kalhotové kostýmy, šaty, topy, úplety. Ať už si vyberete čistý styl od Max Mary, nebo směsici od Jeana Paula Gaultiera, nezapomínejte na doplňky v retro stylu.

I když se může zdát spojení černé a bílé až příliš klasické a fádní, příští sezonu tomu tak rozhodně nebude. Důraz se klade na detaily jako například vysoké kozačky u Chanelu, motiv kotvy u Balenciagy nebo originální masky a síťované punčochy u Viktor & Rolf.

Zelená: Jdi ven, jdi k nám

Zelená jde stále silněji k nám všem. Pokud budou předpovědi trendů pravdivé, je pochopitelné, proč chtějí zástupci strany zelených volby v příštím roce (naopak nepochopitelné, proč je členové pomerančové strany odmítají). Zelená bude totiž barvou, jenž bude podporovat skoro všechny barvy v jejich rozvoji. Nebude možná tou hlavní, ale bude všude. Symbolismus zelené je daný – je to barva života, zdraví, přírody, barva harmonie a rovnováhy pocitů a to je hodnota v našem globálním světě přitažlivá dnes už pro všechny lidi na planetě zemi. V rozsahu od světlejších barev travin až ke kučeravému celeru, či olivových barev, všude bude odrážet eko-myšlenky trvalého a udržitelného rozvoje. Barevně se zelená přestane pohybovat v žlutozelených odstínech a bude se vracet k osvědčeným modro-zeleným kombinacím. V spotřebitelských barvách bude hrát stále vetší roli. Lidé jsou stále více unášeni vlivem techno-organického stylu, který odráží touhu najít rovnováhu mezi přírodou a technologiemi. Bude se tedy promítat i do pracovních a domácích prostorů, kde nám pomůže vytvořit relaxační koutky pro oddech a uklidnění z izolace tvrdých denních tlaků. Zelená se dostane i do sportovních materiálů, kde bude zdůrazňovat a hledat prapůvodní spojení člověka a přírody. Bude hodně zelené…

Modrá: hudba barvy oceánu

Vodní tóny blues, výslovně blues inspirovaný prostředím moří, oceánu a lázeňských bazenů, vede barevné sdružování do skupin. Blues je nový sofistikovaný úvod v použitelnosti modrých barev, který tvoří most mezi spojením modrých a zelených tónu, jak bylo již řečeno inspirovaný lázeňskými vlivy a oceánskými barvami. Tento nový retro trend, je často spojený s hnědou barvou. Na bundách a keprových látkách džínsů kupříkladu zůstane modrá základní barvou, ale půjde více do spojení s tyrkysem či zelenou. V hlubokých vodách oceánů, kde je ještě poslední neprozkoumaná oblast naší planety loví návrháři nejenom stylových domů, ale i návrháři interiérů. Např. bary budou v příštím roce prý více modré, temně záhadné až inkoustové či sépiové. A aby nebylo modré najednou mnoho najednou a nebudila by tato kombinace snad mnoho depresí, osvěží ji barvy tropického moře, které najdou použití v ložním a stylovém vybavení našich domácností. Hlavně na jaře r. 2007 budeme podrobeni náletu pruské modři a bledě modré, které budou z módních mol v podstatě vytlačovat všechny ostatní. Takže, kdo chce být v jaru viděn – tak jedině v kombinaci s těmito modrými.

Šedá: Sexy a zakouřená

V popisování mnoha šedí, které se připravují pro příští rok je těžké opravdu říct jestli je ta, která konkrétní barva považované za šedá nebo hnědá nebo zelená a šedou. Šedá v oblečení by měla vzrušovat svou nedostupností, bohatostí a zakouřeným sexy dojmem, např. v podzimní kolekci džínsů. A třeba představa kombinace oblečení jako šedá, čokoládově hnědá a fuchsiová je pro mnohé skutečnou sexuální výzvou. Jenom počkejte, jak si zase vzpomeneme na krásnou dámu, která šedé dala skutečného ducha významu hodné anglické lady – Kathrine Hepburnové. No a to jsem asi neměl říkat, ale tak nějak se skutečně uděláme výlet do 40´ tých let. A inspirace šedou v jejím použití bude nejenom ve dne, ale i navečer. Mimochodem víte, že in restauranty již dnes předpokládají, že se trochu zašednou a zahnědnou, aby byly retro

Žlutá: současnost

Sláma, zlato, máslo – to vše promícháno spolu s odstíny modré, šedé, hnědé. To je současné použití žluté barvy i pro rok 2007. Zlatá zimní horečka nás nemine tento rok a její dozvuky pak v rámci jarně/letní nálady útočí na fantazii návrhářů a ti se rozhodli přinést alespoň trochu lesku do našich šatníků. Sonia Rykiel vsadila na klasický trenčkot, Michael Kors zase na šaty s nabíráním. Zlaté brnění prostě v příštím roce nezklame!

I v prostoru kolem nás bude k vidění více žluté, jenž však bude velmi, velmi světlá, tak aby nepotlačovala naši osobnost, ale perfektně ji zvýraznila. Žlutá je nyní velmi oblíbená hlavně u mladších ročníků pro výzdobu interiéru, nemusíte v něm dělat nic drahého – prostor sám bude dostatečně drahý v světle zlatavém zbarvení. Inspirace i pro podniky služeb či zábavy zaměřené na mladší ročníky. Velmi efektní bude spojení žlutých světel reflektorů, másla a hnědé Marlboro country. V roce 2007 je žlutá na dalším postupu i díky retro stylů, převážně v kuchyňských linkách (neměla vaše babička také takovou ). A návrat starých hodnot, kdy jsme seděli jen tak u babičky v kuchyni a těšili se společně s přáteli ze srdečné a veselé atmosféry.

Trendy na doma, do bytu, pro dům a zahradu

Vše je směřováno do bezstarostných barev, s pocitem veselí a lehkosti – převažují světlé a optimistické tóny. Exploze hravosti, kreativity a zábavy. Grafika, květiny, doplňky – to vše má spotřebitele dovést k tomu, aby si uvědomily, že oni jsou hlavním prvkem jejich domova. Vše ostatní jim má sloužit k jejich spokojenosti. Říkáme jasné ne šedi, hnědi a černi – pryč jsou doby tmavé a ponuré.

Opět se nám v domácích trendech vrací příběh staré koloniální Británie s khaki barvami, čajem a rákosem. Druhým nosným tématem interiérů jemotiv ostrova s exotickými vzory, kašmírovými přehozy, rododendrony a kapradinami. Pevné tištěné či vetkávané látky a potahoviny jsou opět IN. Hlavně hnědá se zlatistými vzory.

K čokoládovým hnědým se v interiéru přidávají modré minerálové barvy a trocha žluto-zelené. Nezapomenout naaranžovat do interiérů mandarinky nebo pomeranč.

A co naše krása Trendy v kosmetice

Barvy jenž poletí v kráse žen v příštím roce: Cihlově červená, pomeranč, karamel, pšenice, písek, mech, šedá. Drahokamy – rubín, granát, smaragd a ametyst. Samet a purpur, hroznové víno, fíky a bílé víno. Základní trojkombinace jenž by neměla chybět v kabelce žádné ženy = fialová, modrá, zelená – to vše v kombinaci s chladným zlatem.

Oči
Čistokrevné, chladné, základ bude modrý nebo modro zelený
Růžové nebo naopak velmi tmavé hnědé, téměř jako ošlehané proudové letadlo černé
Nebílená líska ( combo modrá, šedá, zelená)

Make-upy
Olivová s chladnými spodními tóny
Černá do modra nebo růžový hnědý
Poctivý, chladně bílé
Růžová béžová tkaniny nebo růže-růžová

Vlasy
Popel, písečná nebo platinová blondýnka nebo hnědá
Světlehnědý s chladnými modrými spodními tóny
Tmavé hnědé (možná světlehnědé spodní tóny)
Chladná, hluboká révová čerň
Sněhurka nebo zinková šeď

Kabelka na kolech…

V dalších několika letech pokud jste klasik a chcete vyměnit auto za nové budete nejspíše klasickou barvu špatně hledat. Exotika, efekty, barvy – to je současný trend. Stříbro se drželo v posledních pár letech na výsluní. Nyní je čas najít další vhodné kombinace = oranžová, modrá, červený pomeranč, zelená. Takže být In v roce 2007 – jedině s barevnými auty.

Beautyart.info

Tipy feminy:
Dámské i pánské spoďárky,
které frčí letos na jaře a v létě
BAREVNÁ PALETA SMYSLŮ… Naše vnímání ovlivňuje šest základních barev
Dotýkejte se… hmat smysl neznámý Unikátní orgán a síla doteku.
TŘI NOVÉ SMYSLOVÉ KATEGORIE …kolik smyslů člověk má
TLOU©«KA A ZMĚNA Co mají naąe kila společného s naąimi myąlenkami

3.4.2007 12:00| autor: Michal Zachar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist