Politika již dávno není pouze mužskou doménou. Ženy v ní mají své nezastupitelné místo

Společnost a firmy fungují lépe ve smíšeném kolektivu, proč by tedy tento koncept neměl fungovat v politickém prostředí? Nejlepší výsledky vykazují týmy, ve kterých jsou zastoupeni lidé obou pohlaví, jiného věku či profese. Díky různým pohledům na věc se jim daří lépe identifikovat a řešit problémy, a hlavně hledají kompromisy, které politika mnohdy najít potřebuje.

zeny-v-politice-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Chceme Vám dát pocit opory. Podpořte kandidátky Dobré volby 2016

Co si o ženách v politice myslí 3 lídryně Dobré volby 2016?

Ženy patří do politiky/

Zahajujeme srdíčkovou kampaň pro všechny ženy, protože ženy patří do politiky! Brzy vám prozradíme, kde všude nás potkáte.

Zveřejnil(a) Dobrá volba 2016 dne 13. říjen 2017

Soňa Vladařová, lídryně v Praze: Ženy se chtějí podílet na rozhodování stejně jako muži, ale na rozdíl od nich čelí specifickým překážkám, jsou to prostě „jen“ ženy a ve společnosti je zakořeněná nedůvěra v jejich schopnosti. Ženy jsou vnímány jako okrajová součást politického života a mají omezené příležitosti, jak by mohly prokázat svůj přínos. Navíc udělá-li v politice chybu muž, je to většinou chyba systému. Udělá-li ji žena, do politiky nepatří.

Milé ženy, najděte si chvíli a přijďte k volbám

Petra Foldynová, lídryně v Olomouckém kraji: Politika je složitý proces, který vyžaduje celé spektrum dovedností – někdy je potřeba „přitvrdit“, někdy vyjednávat, naslouchat ostatním a hledat kompromis. To vše ženy umí. Diplomacie je královská disciplína, kterou ovládáme na jedničku. Navíc jsou ženy také matkami a vidí věci, které jsou mužům (ti jsou nastaveni zpravidla byznysově) skryty. Proto je ženský element v politice více než přínosný, spíše nutný.

Ženy do politiky patří

Ženy patří do politiky!

Srdíčková kampaň proběhne i v Ústeckém kraji pod taktovkou Lucky Novotné. Ženy totiž patří do vrcholné politiky!

Zveřejnil(a) Dobrá volba 2016 dne 15. říjen 2017

Lucie Novotná, lídryně v Ústeckém kraji: Pokud v politice rozhodují schopnosti, kvalifikace a inteligence, proč do ní ženy nepatří? Vždyť tvoří přes 60 % všech, kdo zdárně dokončí studium na vysoké škole. Jsou úspěšnými manažerkami, podnikatelkami, zdravotními sestrami či učitelkami. Proč tedy na kandidátních listinách při rozdělování vlivných postů chybí?

Tři důvody, proč jít k volbám:

Můj hlas má váhu 

Každý hlas rozhoduje o výsledku voleb. Nic není předem dáno. Pokud si pokládáte otázku, zda na Vašem hlasu záleží, my říkáme, že rozhodně ano. Mnohdy jsou rozdíly v umístění kandidátů velmi těsné a rozhodující může být právě Váš hlas.

Mám vlastní názor

Svůj názor je třeba vyjadřovat nejen po volbách, kdy je jednoduché nadávat na výsledky, ale také před nimi. Právě tehdy můžete ony výsledky ovlivnit. Využijte toho, že žijeme v demokratické společnosti, a dejte hlas té politické straně, která se svými názory nejvíc přibližuje těm Vašim.

Myslíme na budoucnost 

Je nutné volit odpovědně, s rozumem a optimismem. Svým rozhodnutím ovlivňujeme nejen svou budoucnost, ale také budoucnost svých dětí a vnuků.

Podívejte se na vizitky jednotlivých krajských lídrů zde

www.dobravolba2016.cz

https://www.facebook.com/DobraVolba2016/

25.9.2017 6:50| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist