Najdi barvu, najdeš cestu

Čím dál více žen si za vlastní peníze kupuje vlastní auto a čím dál více z nich jezdí tím větším ze dvou v rodině. Golfové hole manžela holt nejsou tak náročné na prostor jako dvě až tři děti, náhradní oblečení, svačiny, pes a nákupy. A jaký vztah mají ženy ke svým autům?

citroen-titulka-1100x618.jpg Zdroj: citroen

Ke svým čtyřkolým miláčkům máš emocionální vazbu a staráš se o ně víc než o vlastní zdraví. Leješ do nich lepší olej než do salátů, vozíš je na prohlídky do servisu častěji než sebe k praktickému lékaři a dopřáváš jim drahé garážové stání na úkor rodinného rozpočtu.

Skoro třetina lidí dává autům jména a oslovuje je s láskou a něhou, stejným tónem jako pejska v pelíšku. Pohladila jsi někdy přístrojovou desku? Neboj se, nejsi divná a nemusíš se za to stydět. Dělá to polovina řidičů, když chtějí poděkovat za bezpečnou jízdu po delší cestě nebo když oplechované zlatíčko nechtěně urazí s použitím kombinace přídavných jmen a libovolného invektiva.

Jaká barva, taková majitelka

Barva auta. Není to to nejdůležitější, ale je fajn, když si člověk může vybrat. A taky že to dělá se železnou pravidelností. Když už si na to vydělá! Ženy si barvu auta vybírají nejen podle toho, co se jim líbí, ale i podle toho, jak je která barva bezpečná.

Křiklavé a netradiční barvy mají obrovskou výhodu v tom, že – ověšená nákupními taškami – najdeš svoje auto na přeplněném parkovišti obchodního centra. Navíc vcelku rychle. Na silnicích se zase pestré barvy díky optickému klamu jeví bližší, než ve skutečnosti jsou, takže se tě ostatní účastníci dopravního provozu dříve leknou, a mají tak šanci včas zabrzdit.

Bílá barva je nejbezpečnější, statistiky jsou si jisté. Bílou je na silnicích nejlépe vidět. Černá a tmavě fialová barva a za soumraku i zlatá (jezdí někdo vůbec ve zlatém autě?) jsou naopak nejnebezpečnějšími. Šance, že se tyto barvy připletou do dopravní nehody, je o 47 % vyšší než ta u bílých aut. Což je dost!

Která barva je IN?

Nejoblíbenějšími barvami jsou bílá, šedá a modrá. Na dalších místech mají muži černou, protože je sexy, a ženy ze stejného důvodu červenou. Ke karosérii v tomto odstínu se hodí červená rtěnka, červené lodičky a obálka Vogue: Jsem tady pro tebe!

Řidičky oranžových aut jsou extrovertní a nepozorné, stříbrných aut zase elegantní a konzervativní, červených aut energické a vášnivé, bílých aut rozvážné, černých aut autoritativní, modrých aut citlivé a opatrné, žlutých aut veselé, fialových aut kreativní, růžových aut něžné a dívčí a zelených aut důvěryhodné. Nebo zrzavé!

Našla ses v tom výčtu? Najdi si barvu, jakou chceš, a říkej tím světu, co si myslíš a jak se cítíš za volantem svého osobního stáda koní. A nestyď se za to! V autě strávíme tolik času, že se vyplatí udělat všechno proto, abychom se v něm a s ním cítili dobře. Citroën C3 Aircross, elegantní pirát cest, je pro ženy s názorem, stylem a vysokými nároky. A nabízí široké spektrum barev! Jaké mu dáš jméno, to už necháme na tobě.

20.11.2017 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist