Ženy versus muži a volant: Kdo je lepší řidič?

Také tě vytáčí do nepříčetnosti, když někde slyšíš hlášku „No jo, ženská za volantem!“ a nejraději bys dotyčnému jednu hned vrazila? Nedivíme se ti. Dost bylo předsudků o řidičském umění žen. Fakta totiž mluví jasně. Kdo je tedy lepší řidič?

zeny-za-volanten-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Ať už se to pánům tvorstva líbí nebo ne, statistiky pojišťoven mluví jasně – ženy jezdí mnohem bezpečněji než muži.  Jsou v jízdě opatrnější, zbytečně neriskují a mnohem pozorněji se věnují řízení, než to dělají muži. A i čísla jsou víc než průkazná. Ženy podle nich způsobují méně dopravních nehod než muži.  Je jasné, že muži jsou mnohem horkokrevnější a rádi sešlápnou plynový pedál a díky tomu mají také vyšší nehodovost, ale je pravda, že k řízení mají mnohem lepší předpoklady.

Přírodu neošálíš

Přírodu neošálíme a tak musíme uznat, že muži mají k řízení mnohem lepší předpoklady. Jsou totiž silnější, fyzicky zdatnější, mají větší výdrž a koordinaci pohybů. Mimo to u nich podle odborníků také mnohem lépe a hlavně rychleji funguje komunikace mezi mozkem a perifériemi. Navíc mají tunelové vidění a mnohem lepší odhad vzdálenosti než my, ženy. Také se lépe orientují v prostoru a hlavně ve tmě.

Co jim jde ještě mnohem lépe než nám ženám? Ano, hádáš správně – parkování. Zatímco ty máš problém zaparkovat rovně do obrovské mezery, chlapi jsou schopni se nasáčkovat do tak malého prostoru, že ti to hlava nebere.  A potom je tu ještě to zpropadené couvání. Nevíme, jak to máš ty, ale my většinou šněrujeme ulicí ze strany na stranu, a kdyby za nás někdo přidal vozík, byly bychom v koncích úplně. S tím muži rozhodně problém nemají. I když je jasné, že i mezi ženami se najdou výjimky.

Největší rozdíly v řízení:

  • Muži jezdí mnohem agresivněji a razantněji. Ženy jezdí pomaleji a občas jsou za volantem nepředvídatelné.
  • Muži často a rádi předjíždějí, ženy i díky špatnému odhadu vzdálenosti raději počkají, až si budou úplně jisté.
  • Muži jsou technicky zdatnější řidiči, ženy jsou bezpečnější řidičky.

Ještě než si muži začnou plácat po rameni, nutno podotknout, že právě silnější pohlaví také vyžaduje silnější stroje, mají tedy potom sklon k rychlé jízdě. Ženy si oproti tomu vybírají auta spíše podle designu a bezpečnější, taková, která si v pohodě poradí s provozem na dálnici i ve městě a přitom si jízdu užijí. My za sebe v redakci rozhodně doporučujeme Citroën C3 Elle, který je pro nás ženy přímo stvořený. Mrkni, jak stylově vypadá:

Tak co si o tom myslíš? Kdo je lepší řidič? Myslíš si, že jsme to my, ženy nebo bys jako ty zdatnější označila muže? Napiš nám své názory i zkušenosti ze silnic do diskuze. Těšíme se na příspěvky.

Foto: Citroën.cz, Shuttesrtock.com

 

 

7.5.2018 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist