Citroën C3 jako ideální auto do města pro mladou ženu

Řízení ve velkém a rušném městě je často strašákem pro každou ženu. Nepřehledné dopravní situace, nervózní řidiči, a hlavně nedostatek místa na zaparkování. Znáš to určitě i ty. Ovšem nemusí tomu tak být. I jízda po přeplněných ulicích se může stát zábavou.

citroen-c3-titul-1100x618.jpg Zdroj: citroen

Existuje vůbec typické auto do města? „Nároky na typické městské auto jsou opravdu přísné a liší se dle typu řidiče. U žen se nejčastěji setkáváme s požadavky, jako je parkovací kamera, multifunkční navigační systém, sledování mrtvého úhlu a samozřejmě nesmíme zapomenout na design a rozměry. Uvědomujeme si, že to vše je rozhodující a snažíme se zmíněné promítnout i do našich aut,“ vysvětluje Lenka Martinová, zástupce značky Citroën v České republice.  

Podélné parkování noční můrou

Světlo ke světlu, volant co nejvíce doprava, zpátečka, volant co nejvíce doleva a rovnat. Základní poučku podélného parkování určitě znáš. Ovšem teorie je od praxe vzdálenější než 45 centimetrů. Počet pokusů, které bys potřebovala na správné zaparkování, není často ovlivněn tvým řidičským uměním, ale spíše okolními faktory.

Citroën C3 tě v tomto nenechává na holičkách. Jeho moderní technologie jsou výrazným pomocníkem. Zpětná parkovací kamera ti dává oči navíc, které ti určitě pomohou při jakémkoliv parkování. Ihned po zařazení zpátečky se na hlavním displeji zobrazí celá situace za vozem. Barevné čáry na záběru vymezují přesnou vzdálenost od překážek.

Při následném rozjíždění se objevuje problém s mrtvým úhlem. Ten C3 řeší skrze účinný systém jeho sledování. „Mrtvý úhel je opravdovou hrozbou a zároveň častým důvodem nehod, a to zvlášť v hustém provozu velkého města. Zde není zcela na vině řidič. Některé typy vozidel nenabízí svému majiteli dostatečný zpětný pohled. My jsme tento problém vyřešili chytrým asistentem, který tuto práci odvádí za nás,“ doplňuje Lenka Martinová.

V koloně bez nervů

Neustále rozjíždění v dlouhé zácpě je nepříjemnou situací. A co teprve když se celá kolona přesune do kopce. Auto za tebou i před tebou. A jediné, na co myslíš, abys při sešlápnutí plynu nepustila brzdu příliš brzo. V tomto směru nabízí Citroën C3 řešení v podobě asistenta pro rozjezd do svahu. Tento pomocník dokáže sám zabránit nežádoucímu posunu vozu po uvolnění brzdového pedálu a funguje při sklonu větším než 3 %, kdy udržuje auto na místě po dobu dvou vteřin.

To se hodí například při vyjíždění z podzemních garáží. Každá žena taktéž ocení novou generaci 3D navigace. Interaktivitu mezi posádkou a C3 dále posiluje snadná komunikace s navigací, telefonem a médii,“ popisuje Lenka Martinová.

Barva hraje svojí roli

Mýty o tom, že si žena vybírá auto pouze dle vzhledu, jsou již dávno vyvráceny. Ovšem proč si volbu vozu nezpříjemnit dilematem, jakou barvu zvolit? Proč si nenamíchat odstín, který se hodí nejen ke tvé osobě, ale i k tvým doplňkům?

Citroën C3 nabízí dvoubarevné zpracování exteriéru, v nabídce je rovnou 9 odstínů karoserie a 3 odstíny střechy. Suma sumárum se tak jedná o 36 možných kombinací, se kterými na sto procent zaujmeš každého kolemjdoucího i všechny kamarádky.

4.12.2017 12:00| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: CitroenCitroën C3česko

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist