Novoluní v Kozorohu: Síla tvého záměru!

Novoluní v Kozorohu nastane dnes, tedy v pátek 23. prosince v 11:16. Slunce i Luna se setkají v pragmatickém, zemském znamení Kozoroha, což v tobě může značně probudit potřebu se na svůj život podívat z pohledu tvých dlouhodobých záměrů. Rok 2023 pomalu končí a ty můžeš následující měsíc učinit hlubokou rekapitulaci toho, co jsi za poslední rok ve svém životě zažila. Pouč se ze všech zkušeností a vytvoř si strategický plán nebo záměr minimálně na další rok. Poděkuj životu za vše dobré i to náročné a otevři se darům, které mohou přijít v různých podobách.

novoluni-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Znamení Kozoroha ti připomíná, abys v sobě rozvíjela vlastnosti, jako jsou trpělivost, disciplína a schopnost koncentrace na jeden bod. Je to znamení velmi vytrvalé, neomylně směřující k dosažení těch nejzrádnějších vrcholů. Když se ti podaří najít hlubší smysl svého života a určíš si priority, uskutečníš vše. Je na čase si rovněž připomenout, jakou roli chceš hrát ve společnosti a čím jí chceš být užitečná. Důležité je definovat záměr, kterým chceš jít. To ostatní se bude odvíjet cestou na vrchol. Pevný záměr, důvěra v život a vytrvalost v činech ti pomohou uskutečnit všechny na první pohled neuskutečnitelné sny.

Rytmus nahrazuje sílu

Ať se ve svém životě chceš věnovat čemukoliv, je dobré si vytvořit takové návyky, které tě na tvé životní cestě budou podporovat a posilovat. Mnohem lepší je se něčemu málo věnovat každý den než intenzivně jednou za měsíc. Pokud se chceš například naučit hrát na kytaru, věnuj této aktivitě pět až dvacet minut denně. Vytvoř si takový návyk, jako by to bylo čištění zubů. Až se tvé hraní nebo cokoliv jiného stane součástí tvého každodenního dne, budeš to činit automaticky, bez počátečního překonávání, které lidi všeobecně odpuzuje. Malé, pravidelné krůčky jsou tedy z dlouhodobého hlediska mnohem efektivnější.

Vyzkoušej také:

Moc a síla tvé představivosti

Dalším způsobem, jak urychlit uskutečnění tvých dlouhodobých záměrů, je síla tvé vlastní představivosti. Každý večer, předtím, než usneš, si představ dokonalé uskutečnění tvých záměrů. Jak by to asi vypadalo? Zaměř se rovněž hlavně na to, jak se u toho cítíš. Bylo by velmi smutné, kdybys všeho, co si zamaneš, dosáhla, ale neprožila bys žádné zlepšení tvého vnitřního stavu. Pocit, který ze sebe máš při dosažení tvých cílů, je velmi zásadní. Když si ho zapamatuješ, můžeš si ho připomínat již teď, což urychlí manifestaci tvých snů. Dávej si tedy pozor na to, co si přeješ, protože se to zřejmě vyplní.

Nauč se meditovat

Každý den si najdi minimálně pět až dvacet minut na to, abys mohla být jen sama se sebou. Nauč se jen tak být, aniž bys záměrně rozvíjela myšlenkové koncepty, které ti mysl bude podsouvat. Stačí jim jen naslouchat. Je to svým způsobem taková psychická hygiena. Důležité je mít narovnaná a uvolněná záda. Tento každodenní trénink může mít nakonec vliv na všechny činnosti, kterým se přes den věnuješ. Zároveň ti může dát zdravý odstup od dramat, do kterých by tě někteří nejraději vtáhli. Nejlepší čas, kdy se meditaci věnovat, je hned po probuzení nebo těsně před spánkem. Pokud ti činí problém sedět, můžeš meditaci nahradit relaxací na zádech. Nicméně tiché sezení má své neodolatelné kouzlo, které se nedá nahradit.

text: autorský článek astrolog Robert Policar, foto: shutterstock

23.12.2022 7:00| autor: Robert Policar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist