Miluješ gaučing a často potřebuješ odpočinek? Neuvěříš, co to o tobě vypovídá!

Taky si ráda hodíš odpolední šlofík a na všechno kolem se jednoduše vykašleš? Pak tě tahle zpráva hodně potěší. Představ si, že nechuť cokoliv dělat už rozhodně není něco, zač by tě jiní měli odsuzovat. Je to známka tvé vysoké inteligence!

Lenost, jak známo, je neodolatelná chuť odpočinout si ještě dříve, než se člověk unaví. Podle zdravotníků je to jasná příčina obezity, křesťané ji zase mají na seznamu sedmi největších hříchů. I když má tohle oblíbené „hobby“ tak špatnou pověst, vědci na něm přesto objevili něco dobrého. A ty budeš zírat! Teď už z „válení“ pocit viny určitě mít nebudeš

Nejsem líná, jsem chytřejší než ty!

Hodně inteligentní lidé totiž musí trávit nicneděláním více času. Samozřejmě na rozdíl od těch, co jsou od přírody méně moudří! To je závěr nejnovější studie provedené na floridské univerzitě Gulf Coast, kterou zveřejnil časopis Journal of Health Psychology.

Všechny akční a činorodé jedince sice pěkně rozčílil, ale peciválové na něj logicky nešetří chválou – vždyť mají konečně pádný argument, kterým lze ospravedlnit nějaké to kilo navíc a přetékající koš prádla připravený na žehlení! Ale popořadě. Jak se tohle vlastně zjistilo?

Nuda je zásadně pro blbce

V rámci výzkumu vědci oslovili 60 studentů a rozdělili je do dvou skupin. V první byli nadprůměrní inteligenti a ve druhé ti méně chytří. Všem pak po dobu jednoho týdne byly nasazeny náramky monitorující pohybové aktivity. Tohle důmyslné zařízení sledovalo veškerý fyzický pohyb a nedalo se v žádném případě oblafnout. Když došlo na analýzu výsledků, výzkumníci se nestačili divit!

Neruš, nespím, dumám

Při shromažďování dat se ukázalo, že ti chytřejší, kteří i nad banalitami hodně uvažují, se za „zkušební dobu“ skoro nezvedli z křesla. Naopak další várka testovaných a „hloupějších“ lítala sem tam a chvilku neposeděla. Co za tím vězí? I na tohle mají odbornici jasnou odpověď. Méně přemýšliví neumí zahálet a brzy se začnou nudit, proto svůj čas potřebují naplnit jakoukoliv činností.

Chytrolínům stačí ponořit se do hlubokého zamyšlení a víc k životu nepotřebují! No, tak to na nás všechny vrhá trochu jiné světlo. Když jsme hodně aktivní, jsme podle tvrzení vědců „jednodušší“ a pokud často lenošíme, patříme do kategorie géniů! Jen tak mimo záznam – kam patříš ty?

A protože život lenochoda asi není žádný med, nedivíme se, že si ho mnozí chtějí co nejvíce usnadnit. Mrkni do fotogalerie, kde je 20 vynálezů pro ty, kterým i sebemenší pohyb dělá vážně problém. OMG!

Foto zdroj: shutterstock.com, facebook.com, pinterest.com

14.9.2016 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist