Mayský horoskop na následujících čtrnáct dní. Dokonči, co je nedokončené

Nastal vhodný čas pro péči o tělo i duši. Je zima, a tak šetři se svou vitální energií a věnuj se jen tomu, co je opravdu nutné. Není vhodný čas nic velkého rozjíždět nebo začínat, přestože můžeš k tomu cítit silné pnutí. Ocitáme se v čase retrográdního Merkura, který bude trvat až do začátku února. To většinou způsobuje zmatenou komunikaci, problémy v dopravě a častější změny plánů, než je obvykle běžné. Bude tedy lepší, když se vrhneš nejen na úklid ve svém domově, ale i na pracovišti, a nakonec v tobě samé. Dokonči, co je nedokončené a vytvářej si prostor pro odvážný nový start.

mayske-horoskopy-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Období 1-Eb-9 (Cesta, Bylina) od 15.01.2022 –27.01.2022

Eb patří k jižním znamením, které se vyznačují velkou činorodostí a kreativitou. Nastal vhodný čas na vyléčení všeho, co potřebuje vyléčit. Probuď v sobě svou vnitřní léčitelku a dej na svou intuici a své dosavadní zkušenosti. Nic nového nezkoušej a raději dej na to, co máš již životem osvědčené. Hlouběji se zamysli nad tím, zda by tě v životě nebavilo druhým nějakým originálním způsobem pomáhat. Každý má různé léčitelské nadání, a tak hledej způsoby, které ti nejvíce vyhovují. Někdo pomáhá slovem, druhý dotykem nebo penězi a jiný jen svou přítomností. Jakým způsobem chceš pomáhat druhým právě ty?

Co se týká těla a hmotných záležitostí, hlouběji se zamysli nad svým stravováním a celkovém přístupu ke tvému zdraví. Jíš pořád to samé dokola, přestože víš, že ti to škodí? Zajdi si za léčitelem nebo terapeutem, kterému důvěřuješ a máš s ním letité zkušenosti. Nech se jím inspirovat, ale hlavně naslouchej svému vlastnímu tělu a nauč se jeho specifické řeči, která je prostá slov. Pokud ses rozhodla v novém roce žít zcela jinak, dávej si pozor, abys u svých předsevzetí vydržela. Raději dělej malé postupné krůčky, které postupně integruješ do své každodennosti. Zajdi si na dobrou masáž a rozvíjej svou fyzickou krásu.

V rovině mysli si uvědom myšlenkové vzorce, které ti nijak neslouží, a přesto se v tvé hlavě neustále točí, aniž bys tomu dala svolení. Rozvíjej v sobě vnitřní ticho a pozorně sleduj své vlastní myšlenky. Uvědom si, že je můžeš kdykoliv začít měnit, a tak se chopit kormidla svého života. Vyhýbej se závislostem na sladkém, alkoholu nebo jiných návykových látkách, které ti poskytují jen krátkodobé potěšení za velkou cenu. Zkrášli své pracovní prostředí tím, že se zbavíš všech přebytečných předmětů, které stejně nepoužíváš. Vyhýbej se nutkavému nakupování a šetři si peníze na horší časy.

Co se týká vztahů, hledej ve svých bližních to nejlepší. Dívej se lidem déle do očí a hledej v nich krásu jejich duše. Mnoho lidí se nechá obalamutit prvním dojmem a ideály krásy, které nám jsou neustále vnucovány médii. Tento typ krásy je však velmi pomíjivý. Všímej si toho, co se časem stává ještě krásnějším. Nauč se vnímat svým srdcem a možná se ti odhalí docela nový svět, na který jsi doposavad nebyla zvyklá. Častěji se na druhé lidi usmívej a neustále přemýšlej o tom, jak bys jim mohla účinným způsobem pomoci. Druhé však neznásilňuj a pomáhej jen těm, kteří si o to sami požádají a u kterých uvidíš, že je to na místě.

V rovině ducha nastal důležitý čas, ve kterém můžeš udělat něco pro své fyzické i duševní zdraví. Rozpomeň se na své léčitelské a čarodějné dovednosti, protože každá žena je svým způsobem čarodějkou. Mnoho lidí si myslí, že léčit neumí, ale schopnost léčit je člověku stejně přirozená jako jídlo nebo sex. Přestože víš, že se touto cestou nechceš vydat profesionálně, jednou budeš pečovat o své děti nebo blízké. Rozjímej nad tím, v čem by mohla být tvá činnost pro druhé blahodárná nebo jinak užitečná. Nauč se něco, co se již dlouho naučit chceš.

14.1.2022 7:00| autor: Robert Policar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist