Lunární kalendář od 5. do 11. října 2022: Neboj se prosadit

Ve Vodnáři zadělej těsto a kouzli v kuchyni. Jemné Rybky přináší důležitá poselství z říše snů. Beran a Býk dodávají sílu a chuť do života. Jak pečovat o tělo i duši, ti prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-5-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

5. – 6. 10. – Vodnář


Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Nezdržuj se velkým úklidem ani předsevzetími o změnách. Stačí, když v rychlosti uděláš nejnutnější. Místo náročných úkolů vyraz s rodinou či přáteli za zábavou, uměním nebo na výlet. V případě neklidu a napětí se stačí na chvíli zastavit, pomalu a zhluboka dýchat. Dbej na harmonii těla i ducha.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Přílišná námaha, nebo naopak lenost, nečinnost, nedostatek pohybu a kvalitní stravy.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba, buchty, koláče, rohlíky a kouzlit v kuchyni
– vyživovat pleť, aplikovat masky, kúry, dopřát si harmonizační koupel v bylinkách

7. – 8. 10. – Ryby


Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém.
Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Naplánuj společné aktivity na víkend. Připrav své srdce i mysl na přicházející úplněk. Pokud trpíš nespavostí, vyzkoušej před spánkem rituál. Zacvič si jemnou jógu na dobré spaní, vypni zprávy a další rušivé vlivy. Dbej na správné dýchání, uvařit si můžeš bylinkový čaj z třezalky, heřmánku, meduňky nebo vyzkoušej kapky z kozlíku lékařského. Rozhodně je velmi důležité naučit se „spánkové hygieně“ a poctivě své rituály dodržovat. Rozmazli své nožky na masáži a oddej se na chvíli snění. Víš, že je v pátek Den úsměvu? Usmívej se na sebe, ostatní a rozdávej radost, která je nakažlivá. Život je příliš krátký na to, aby se promarnil v hádkách a sporech.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Přecitlivělost, spory, hádky.

Co ještě můžeš?

– zajít na masáž, pedikúru, manikúru, plavat, cvičit, saunovat
– prát prádlo, zalévat rostlinky
– odlehčit jídelníček, dbát na kvalitní stravu a výběr potravin
– procházet se přírodou, obdivovat její dokonalost a krásu

Vyzkoušej také:

9. – 10. 10. – Beran


Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Nedělní úplněk vyvolává touhu a snahu prosadit se a za každou cenu dokončit všechny výzvy. Využij magickou sílu luny k uskutečnění svých snů. Sny, které právě v tyto dny přichází, mohou být jasnovidné a přinášet důležitá poselství. Překážky nejsou problém, naopak touha a chuť vše zrealizovat v tobě probouzí sílu, která tě nutí k neskutečným výkonům. Dravost, síla, chuť a touha, to jsou klíčová slova pro tyto dny. Pokud se rozhodneš cokoliv dokončit, ukončit, zrealizovat, síla luny stojí při tobě jako věrná pomocnice.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky, vše vyřčené v emocích, jako je nenávist, závist, výčitky.

Co ještě můžeš?

– cvičit oční jógu, na unavené oči přikládat vlažné obklady ze světlíku, dívat se na svět očima lásky
– opatrně našlapovat ve vztazích, citech, lásce, nic neřešit v emocích
– cvičit, nevyhýbat se fyzické aktivitě, práci na těle i duši
– rozjímat, odpočívat, milovat sebe, život, držet půst, odlehčit jídelníček

11. 10. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Síla, chuť, nadšení, skvělá komunikace.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nedostatek pohybu, špatná komunikace.

Co ještě můžeš?

– jednat, zařizovat, vyřizovat, uhlazovat spory, naslouchat srdcem, komunikovat s láskou
– aplikovat čisticí kúry, masky, zajít ke kadeřnici, na manikúru

text: Sára Částečková, zdroj: Vliv měsíce – Johanna Paungger Poppe a Thomas Poppe, Lunární kalendář Krásná paní, foto-zdroj: shutterstock

5.10.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist