Lunární kalendář od 24. do 30. listopadu 2021. Pozor na stres

V Raku pozor na stres. Se Lvem a Pannou pečuj o vlasy. Váhy nabádají k harmonii a rovnováze. Jak se rozmazlit na těle i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-3-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

24. 11. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Úklid domu, praní prádla, popíjení bylinkových čajů, to vše je velmi prospěšné.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Stres, hádky, nerespektování chování ostatních. Když tě přepadne zlost, pusť se do práce, zhluboka dýchej nebo si zacvič. Nikdo a nic nestojí za to, aby se člověk zbytečně trápil zlostí a hádkami.

Co ještě můžeš?

– na podrážděný žaludek popíjet bylinky: řepík, heřmánek, mátu, šalvěj, pelyněk či speciální namíchanou směs na daný zdravotní problém
– vytírat, mýt okna, zrcadla, prát prádlo, čistit, zalévat rostliny

25. – 27. 11. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny. Lví srdce přímo touží po lásce, pohybu, úsměvu a také vlídném slovíčku. Podívej se na sebe do zrcadla, usměj se a řekni: mám se ráda, jsem se sebou spokojená, vypadám nádherně. Nechej slova pochvaly volně proudit. Nikdy se za nic nekritizuj, v danou chvíli děláme vždy to nejlepší, co umíme. Máš se ráda? V tom případě vyhráváš na plné čáře a tvůj život je i přes různé peripetie snazší. Všimni si, jak jsou na tom lidé kolem tebe, kteří neustále něco či někoho kritizují, posuzují a hodnotí. Štěstí se jim vyhýbá obloukem.

V čem ti půjde luna naproti? Zaměř svou péči na vlasy. Pokud tě trápí kvalita, tak věř, že všechno se dá napravit, jen je potřeba vydržet a o vlásky správně pečovat. Pravidelným zastřiháváním konečků zesílí a zhoustnou. Po umytí je dobré spláchnout vlasy bylinkovým odvarem a jemně namasírovat pokožku. Masky, zábaly, masáž, správná výživa je velmi prospěšná.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dlouhodobý stres se odráží také na kvalitě vlasů. Jestli ti padají, snaž se o svůj vnitřní klid, např. cvičením nebo jinou činností. Někdy je těžké udržet mysl v klidu, ale co vždy pomáhá, je práce nebo jakákoliv aktivita, která zaměstná tvé tělo i mysl. Vlasy jsou hlavně pro nás ženy velmi důležité, udržuj se v psychické pohodě. Zbytečně se netrap a humorem odlehči těžší situace, každý problém má řešení.

Co ještě můžeš?

– cvičit, chodit, smát se, milovat život i sebe
– pečovat o vlásky, rozmazlovat je a mít je ráda
– randit, seznamovat se, poznávat nové lidi, sdílet společné chvíle s partnerem, dětmi, přáteli
– neutrácet za zbytečnosti

28. – 29. 11. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Nestihla jsi pořádně rozmazlit své vlásky? Nevadí. Můžeš vše napravit ve dnech Panny. Pečuj také o celé tělo, udělej peeling, po koupeli jemně vmasíruj do pokožky kvalitní pleťové mléko, olejíček nebo jiný krém. Toto znamení se vyznačuje, čistotou, precizností a jemnou vůní života. Potřebuješ rychle uklidit? S chutí do práce, vše ti půjde od ruky, když zapojíš také ostatní členy rodiny, zvládneš víc než jindy. Společný nákup, vaření či pečení je úžasnou terapií pro všechny. Nezapomínej na osamělé, ať již rodiče, prarodiče nebo přátele, navštiv je, pozvi do cukrárny nebo alespoň zavolej a potěš je vlídným slovem. Nešetři slovy chvály a nezapomínej také na sebe. Jsi stejně důležitá a vzácná jako všichni kolem tebe.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Místo kritiky hledej vhodná slova, která povzbudí tebe či ostatní. Přílišná kritika vždy způsobí mnoho škody a má zcela opačný efekt. Povzbuzení, vlídné slovo a objetí dokáží zázraky. První adventní neděle nám připomíná, jak důležitá je láska a láskyplné vztahy. Společná procházka vánočními trhy je nádherné zakončení pohádkové neděle.

Co ještě můžeš?

– zasadit strom
– čistit tělo bylinkovými čaji
– odlehčit jídelníček, dbát na kvalitu potravin

30. 11. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Větrej, dýchej a pusť čistý vzduch do každého koutu ve svém domově. Jestli jsi nestihla udělat pořádek ve skříních, pusť se do toho, práce ti půjde od ruky. Stejně jako malování, lakování, natírání, vytírání a předvánoční úklid.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dbej na psychickou i duševní rovnováhu. Dostatek pohybu, odpočinku, zdravá strava a dobrá nálada dělají zázraky. Dopřej tělu dostatek tekutin, bylinkových čajů a tepla.

Co ještě můžeš?
– myslet pozitivně, radovat se z maličkostí, poděkovat za dary, které máš
– uklízet, vyklízet, čistit, malovat, lakovat, natírat, větrat, dýchat

foto-zdroj: shutterstock.com

24.11.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist