Lunární kalendář od 19. do 25. ledna 2022: Miluj svůj život

Lev miluje život. Panna je precizní a dokonalá. Váhy vnáší do životů harmonii a soulad. Jak můžeš pečovat o tělo i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-5-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

19. – 20. 1. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Rozhodni se podpořit krevní oběh zdravým stravováním, pohybem a také láskou k sobě i životu. Rozběhni se vstříc krásným zážitkům a užívej chvíle přítomného okamžiku. Trápí tě nízký krevní tlak? Zamysli se, jestli dlouhodobě netrpíš obavou, že vše, co děláš, je zcela marné a zbytečné. Pocit, že se nikomu nezavděčíš, že něco nezvládneš a tvá snaha cokoliv udělat je marná. To vše může z psychického hlediska ovlivnit krevní tlak. Není důvod vidět život černě, naopak, dělej věci pro sebe s radostí a úsměvem. Zbytečná očekávání a nenaplnění představ vedou pouze ke zklamání.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dlouhodobá představa, jak by měl život vypadat, vnáší do života stres a nespokojenost. Cestou k úspěchu je poodstoupit stranou a přijmout vše takové, jaké je bez negativních emocí.

Co ještě můžeš?

– milovat život, pochválit se, ocenit, nekritizovat sebe ani ostatní
– pečovat o vlasy, rozmazlit je, zastřihnout konečky
– aplikovat regenerační kúry, masky
– usmívat se, být spokojená sama sebou

21. – 22. 1. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Pečuj o vlasy, zastřihni konečky, zajdi ke kadeřníkovi, změň účes a také pohled na své tělo, které je dokonalé. Víš, že je v pátek Mezinárodní den objímání? Obejmi své milované a nezapomínej také na sebe. Láskyplné objetí léčí a uzdravuje. Je prospěšné pro celé tělo i duši.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Přílišná snaha ovlivnit život svůj či ostatních. Zlatá střední cesta je přesně to, co precizní Panna potřebuje. Nespokojenost a kritika, která je navíc zcela zbytečná, se mine účinkem.

Co ještě můžeš?

– popíjet čisticí čaje
– uklízet, zastřihnout nehty, vlasy, vytrhat chloupky, hned tak nenarostou

23. – 25. 1. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Větrej, dýchej, usmívej se. Pusť do svého domu čerstvý vzduch a zhluboka se nadechni. Nádherné a harmonické energie je dobré využít zcela ve svůj prospěch. Tvá spokojenost, radost a optimismus nakazí ostatní. Pečuj s láskou o své nejbližší a přijímej sebe i ostatní takové, jací jsou. Naplánuj společné aktivity, zábavu, sport, odpočinek a „nakrm“ tělo i duši tím nejlepším.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Disharmonie, rozladěnost, napětí, to vše je zcela zbytečné. Oproti tomu naladit se na své srdce a pobývat v přírodě na čerstvém vzduchu je velmi léčivé a prospěšné.

Co ještě můžeš?

– větrat, dýchat, uklízet, natírat, malovat, lakovat
– pečovat o tělo, duši, vztahy, odpustit sobě i ostatním
– chránit ledviny a záda před prochladnutím

foto-zdroj: shutterstock.com

19.1.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist