Lunární kalendář od 16. do 22. března 2022: Neútoč slovem

Ve Lvu kráčej s láskou vpřed. V Panně kroť emoce a uvědom si svou vnitřní sílu. Váhy přináší rovnováhu těla, mysli i duše. Štír může vyvolávat hádky a konflikty, neútoč slovem na ostatní. Jak pečovat o tělo i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-1-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

16. 3. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Láska k sobě a životu dodává vnitřní sílu. Měj se ráda, buď se sebou spokojená a tvůj život nabere zcela jiný směr.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Touha vlastnit ostatní a mít jejich život pod kontrolou. Nikdo nám nepatří, každý má právo na svůj vlastní život, prostor a osobní svobodu. Žárlivost a láska k sobě nepatří. Posiluj lásku v sobě, utužuj přátelské vztahy s rodinou a ostatními. Věř, že láska má velkou moc a dokáže zázraky.

Co ještě můžeš?

– pečovat o vlasy, zastřihnout konečky, aplikovat výživné kúry, masky
– zadělat těsto na chleba, buchty a čarovat v kuchyni

17. – 18. 3. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Zaměřit se na pročištění vnitřních orgánů je velmi léčivé a prospěšné. Popíjení bylinkových čajů pomůže také v případě zdravotních potíží. Co znamenají střevní problémy na psychické úrovni? Nic nestíhám, nemám čas na sebe ani na ostatní, nechci vidět sebe ani ostatní, raději se na sebe nebudu dívat do zrcadla. Nechci vidět nikoho, kdo mne kritizuje ani sebe. Nezasloužím si pomoc ostatních. Takovou křivdu přeci nikdy nemohu strávit! Jsem netrpělivá, nedočkavá, u ničeho nevydržím, na nic nemám čas. Co mohu udělat? Všechno, co se stalo, lze v klidu „strávit“, život je neustálý koloběh a to, co se stalo včera, je dávno pryč. Nikdy nemůžeme nic ztratit, naopak správným postojem získáme mnohem víc.

Využij sílu magického úplňku k posílení svého zdraví, přijmi život a svou vlastní moc, kterou máš v sobě. Věř, že dokážeš zázraky. Oslavuj život, udělej vlastní rituál a napoj se na svou duši. Sleduj noční oblohu, poděkuj všem, kteří tvůj život jakkoliv obohatili a přijmi sama sebe s velkou láskou. Jsi dokonalá a nemusíš se každému zavděčit i za cenu vlastního zdraví. Luna v nás probouzí mnoho rozporuplných pocitů, od strachu, obav až po výčitky, že si něco nezasloužíme. Věř, že každá bytost si zaslouží lásku, začni u sebe, usměj se na život, a vykroč vstříc dobrodružství, které na tebe čeká.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Přílišná kritika sebe či ostatních. Oslavuj život, raduj se, usmívej a věř, že zvládneš nemožné.

Co ještě můžeš?

– odlehčit jídelníček, držet půst, čistit tělo bylinkami
– pečovat o vlasty, zastřihnout konečky, vyzkoušet nový střih, barvu
– udržovat se v dobré psychické a fyzické kondici
– pozorovat hvězdy, dovolit životu, ať se o sebe na chvíli postará sám, rozjímat nad životem
– radovat se, bavit, smát, udělat radost sobě i ostatním, plánovat víkendové aktivity

19. – 20. 3. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Procházka, výlet, túra, to vše prospívá tělu i duši. Využij volné dny k aktivitám na čerstvém vzduchu. Příroda má velkou moc uzdravit mysl i tělo. Pečuj o sebe s láskou a věř, že zapomeneš na každodenní shon a starosti. Tancuj, zpívej, dováděj.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pozor na prochladnutí, citlivější na chlad jsou ledviny a močový měchýř.

Co ještě můžeš?

– být v harmonii sama se sebou i s ostatními
– dopřát si jemnou masáž, prohřát celé tělo v sauně
– zajít na manikúru, pedikúru, aplikovat čisticí masky
– větrat, dýchat, uklízet skříně, zbavit se starých věcí, rozdat, prodat, vyhodit

21. – 22. 3. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Hned ráno je dobré naladit se na pohodu. Nadhled, úsměv a pochopení pomůže zvládnout náročnější začátek týdne. Přijmout fakt, že každý člověk má svou vlastní pravdu, je skvělý začátek k radostným dnům.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky, spory, konflikty, těm je dobré vyhnout se obloukem i přesto, že lidé v blízkém okruhu mají zcela opačný názor. Pozor na slova, která mohou ublížit. Pokud slova nevychází ze srdce, je lepší mlčet, v klidu se rozdýchat a teprve potom komunikovat.

Co ještě můžeš?

– prát prádlo, uklízet, zalévat rostliny
– neublížit slovem sobě ani ostatním

foto-zdroj: shutterstock.com

16.3.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist