Lunární kalendář od 15. do 21. září 2021. Úplněk vnáší do života volnost a svobodu

Kozoroh stojí pevně nohama na zemi. Vodnář je rebel. Ryby naslouchají intuici. Jak pečovat o tělo i duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

15. – 16. 9. – Kozoroh


Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku.
Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Než ráno vstaneš z postele, pořádně protáhni celé tělo a zhluboka dýchej, vše ti zabere pouze pár minut, tělo se krásně probudí a nastartuje do nového dne.

V čem ti půjde luna naproti? Zvelebovat zahrádku, pečovat o stromky, stromy, sbírat bylinky, přihnojit půdu, udělat drobné opravy. Důležitá je také péče o tělo a vlasy. Rozmazluj se, použij kvalitní oleje, krémy. Na závěr náročného dne odpočívej, a rozjímej ve voňavé vaně.

Co tvé tělo i duši může zatížit? V citové oblasti je dobré mít nadhled a neztrácet humor. Nemá význam nic zásadního řešit v emocích, dobré je vyčkat, až se nitro uklidní a pohlédnout na celou situaci srdcem, které je vždy láskyplné a soucitné.

Co ještě můžeš?

– plavat, cvičit ve vodě, zajít na masáž
– jemně posilovat svaly, šlachy, protáhnout celou kostru, cvičit jógu zaměřenou na celé tělo
– barvit vlasy, aplikovat masky a výživné kúry
– zastřihnout nehty
– pečovat o celé tělo, vyživovat kvalitními olejíčky, krémy

17. – 18. 9. – Vodnář


Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Hned ráno se nalaď na úsměv a vykroč z domu v radosti, díky tomu tě nic a nikdo nerozhodí. Naopak, ještě budeš obdivována za svou vstřícnost a pomoc ostatním. Naplánuj s rodinou či přáteli společný program na víkend a popusť tajemnou uzdu fantazie.

V čem ti půjde luna naproti? Volnost a svoboda – to jsou energie pro tyto dny.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dopřej ostatním dostatek volnosti a nechej je svobodně rozhodnout o důležitých záležitostech. Překvapí tě, jak moudře si děti či partner poradí bez nevyžádaných rad či žárlivosti. Společné chvíle vše jen doladí a zharmonizují úžasnou atmosféru. Stačí se řídit jednoduchou radou: co nechceš, aby ostatní dělali tobě, nedělej sama.

Co ještě můžeš?

– plavat, cvičit, volně se hýbat a brát život s humorem
– zadělat těsto na chleba, buchty a kouzlit v kuchyni
– masírovat nohy od kotníků směrem k srdci, přikládat obklady na bolavá místa, mazat bylinkovou mastí

19. – 21. 9. – Ryby


Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém.
Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Jóga zaměřená na chodidla působí velmi příznivě na celou oblast končetin i páteře. Cvič, bav se a věnuj dostatečnou péči celému tělu. Skvělé je rozjímat nad životem, zapisovat sny a důvěřovat intuici, která s naprostou přesností ví, co je nejlepší. Někdy se může zdát, že volba není to pravé ořechové a strach ze změny je velký. Když vše v klidu přijmeš, časem zjistíš, že vše bylo pro tvůj největší prospěch. Každý má zkušenost se situací, do které se mu vůbec nechtělo a za pár měsíců se zjistilo, že tato volba byla nejlepší. Díky přicházejícímu úplňku je intuice mnohem citlivější, proto se vyplatí rozjímat, naslouchat a vyzkoušet něco nového nebo udělat věci jinak než doposud. Živlem Ryb je voda, což znamená city, intuice a tajemství. Co k tomu potřebuješ? Víru či důvěru, že všechno, co se děje, je správně.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Vyplatí se pohlídat si emoce a nepropadnout depresi či smutku. Úplněk vytahuje na povrch všechno nezpracované z dávné minulosti. Od smutku a bolesti až po nespokojenost. Buď nad věcí. Pokud tě nějaká emoce zasáhne, ber to jako důležité poselství tvé duše, která ti jen připomíná, že jsi neodpustila sobě či ostatním. Udělat tlustou čáru za minulostí, vzít si z chyb ponaučení a neopakovat je, je největší stupeň dokonalosti.

Co ještě můžeš?

– rozjímat, naslouchat intuici, zapisovat sny
– prát prádlo, uklízet, zalévat rostliny doma i venku
– koupat se, plavat, cvičit ve vodě, saunovat, pečovat o chodidla, masírovat, vyzkoušet aromaterapii a reflexní masáž chodidel
– cvičit jógu zaměřenou na celé tělo, ráno pozdravit Slunce, večer Měsíc
– starosti nechat spláchnout vodou, očistí tělo i duši

foto-zdroj: shutterstock.com

15.9.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist