Lunární kalendář od 13. do 19. dubna 2022. Dávej pozor na žárlivost a jedovatá slova

S Pannou hravě zvládneš nový střih nebo barvu vlasů. Úplněk ve Vahách vybízí k toleranci, lásce a vzájemné spolupráci. Se Štírem dávej pozor na žárlivost a jedovatá slova. Jak pečovat o tělo a duši, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-2-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

13. – 14. 4. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Jarní čas přímo vybízí k láskyplné péči o vlásky. Jestli toužíš po změně, máš skvělou příležitost. Zkušená kadeřnice poradí, jaký střih a účes je vhodný nejen pro vlasy – záleží na kvalitě, ale také pro tvůj tvar obličeje. Pokud si netroufáš na radikální změnu, nenuť se, pro začátek můžeš vyzkoušet jiný odstín barvy nebo přelivu. Věnuj také dostatečnou péči pleti. Aplikuj výživné masky, kúry a nezapomínej také na kvalitní stravování. Trápí tě citlivější zažívání? Během dne popíjej čisticí čaje na daný problém nebo můžeš vyzkoušet řepík, který má mnoho léčivých účinků a působí také protizánětlivě. Odlehči jídelníček a dopřej tělu kvalitní potraviny, které zbytečně nezatíží tělo a mozek. Pečuj o sebe s láskou, pozoruj kvetoucí přírodu, nechej se unášet jarní vůní a barvou.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Jakákoliv kritika je nevhodná bez ohledu, jestli směřuje k situaci, určitému člověku, dětem nebo také k sobě. Nekritizuj, neposuzuj, žij přítomností, život bude veselejší a snadnější. Místo kritiky nešetři pochvalou. Stejně jako soucit a povzbuzení je také velmi žádoucí.

Co ještě můžeš?

– zasadit strom, přesazovat, sázet
– pečovat o vlasy, zastřihnout konečky
– pečovat o pleť, vyživovat celé tělo
– zajít do přírody, cvičit, rozjímat
– zdravě se stravovat, popíjet bylinkové čaje
– uklízet doma, venku, uvnitř sebe
– zamyslet se, co bys chtěla změnit

15. – 17. 4. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Velký Pátek a sobotní úplněk je ideální čas k rozjímání, k lenošení a také k setkávaní s těmi, kteří jsou srdci nejbližší. Klíčovým slovem pro všechny je rovnováha. Pokud je všechno v rovnováze, tak jako v přírodě, život na zemi je veselejší a jednodušší. Úplněk vnáší do životů touhu žít v harmonii a rovnováze. Všechno souvisí se vším, nic není náhoda, tak jak si mnohdy snažíme namluvit. Učíme se za pomocí protikladů a zjišťujeme, jak v určité situaci dokážeme zareagovat. Vesmírné zákony jsou neměnné a platí pro všechny bytosti stejně – co zaseješ, také sklidíš. Za každý skutek i čin jsme náležitě odměněni. Buď láskyplná k sobě i ostatním, jen tak pochopíš životy a osudy těch, kteří ti vadí, nebo se kterými vnitřně nesouhlasíš.

Úplněk ve Vahách nabádá k harmonické spolupráci s ostatními a také ochotě vzájemně přistoupit na kompromis.

Rozjímej nad životem, udělej pořádek v sobě a zbav se všeho, co tě omezuje a nepřináší ti radost ze života. Všímej si krásných věcí, které máš kolem sebe, a vnímej kouzlo probouzející se přírody. Večer sleduj noční oblohu a poděkuj všem, kteří tě již opustili, za čas, který jste spolu mohli být. Na dobré a klidné spaní si můžeš uvařit mateřídoušku, která zklidní rozbouřenou mysl.

Vyzkoušej také:

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nervozita, napětí, nerovnováha ve vztazích. Zapomeň na černé myšlenky, dopřej si očistnou koupel, která tě zbaví strachu a pochybností. Uvědom si, že veškerý život tvoříme sami, což je skvělá zpráva a naděje na lepší a zdravější život.

Co ještě můžeš?

– větrat, dýchat, uklízet, zadělat těsto na chleba, koláče
– pročistit vztahy, nenechat se využívat, naučit se říkat NE

18. – 19. 4. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Energie jsou velmi vnímavé a intuitivní. Randi, setkávej se s přáteli a nezůstávej sama. Nalaď se na dobrou náladu, pohodu a věř, že k sobě přitáhneš podobně naladěné bytosti. Rovnice je jednoduchá: co vyzařuješ, to přitahuješ.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Žárlivost a touha mít životy ostatních pod kontrolou přináší pravý opak. Čím víc budeš někoho omezovat, tím víc se od tebe bude odtahovat. Dopřej sobě i ostatním svobodu a zažiješ zázraky.

Co ještě můžeš?

– prát prádlo, uklízet, zalévat rostliny
– navštívit osamělé příbuzné, obejmout děti, partnera

foto-zdroj: shutterstock.com

13.4.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist