Lunární kalendář od 11. 8. do 17. 8. 2021. Nezapomínej na sebe a měj se ráda

S Pannou zasaď strom a cti život. Váhy vše umocní svou harmonií a rovnováhou. Se Štírem tancuj a zpívej. Střelec vybízí k péči o celé tělo. Jak se rozmazlit na těle i duši, ti právě teď prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

11. 8. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? S lehkostí se zvládají náročnější pracovní úkoly, stejně jako úklid domácnosti, práce na zahrádce, která zároveň poslouží jako skvělá terapie pro tělo i duši. Pečuj o rostliny, přesazuj, sázej a rozmlouvej s duchem přírody. Nezapomínej na pochvalu, projev úctu k životu a mysli také na sebe.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nervozita, chaos, stres. Pokud ucítíš podobné emoce, je dobré zastavit se, dýchat, usmát se na sebe do zrcadla a nechat vše v klidu plynout. Nic zásadního se neděje.

Co ještě můžeš?

– barvit vlasy, pečovat o ně, zastřihnout konečky, změnit účes, navštívit kadeřnický salón a nechat se rozmazlit
– na tělo, obličej a vlasy aplikovat výživné masky
– dobře se stravovat, odlehčit jídelníček, proplachovat tělo bylinkami

12. – 14. 8. – Váhy


Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Nechej se pořádně rozmazlit v kosmetickém salónu. S láskou si dovol vypnout a odpočívej. Využít báječný termín na zkrášlování těla i ducha se rozhodně vyplatí.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Zbytečné hádky a napětí ve vztazích. Odlož řešení na příznivější dobu a zatím můžeš v klidu využít láskyplné energie nádherného znamení Vah.

Co ještě můžeš?

– pečovat o tělo i duši
– neřešit nepodstatné, vše odložit, až se tělo i mysl uklidní a zharmonizuje
– pečovat o květiny a rostliny, poděkovat za krásu a vůni, kterou dávají bez podmínek
– mokré plavky vyměnit za suché prádlo, pozor na prochladnutí
– nezapomínat na dostatečný přísun tekutin, čistá voda by měla být na prvním místě
– zharmonizovat domov, vztahy, sdílet společné chvíle s rodinou, přáteli, rozdávat lásku, úsměv, pohodu
– sbírat bylinky, sušit na zimu

15. – 16. 8. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Sváteční nedělní den je vhodné využít na maximum. Sedací koupel v kontryhelu pomáhá na ženské problémy, stejně jako popíjení čaje z této magické byliny. Nastávající maminky se nechají s láskou o pečovávat a rozmazlovat. Nic není důležitější než pohoda, harmonie a klid.

V čem ti půjde luna naproti? Skvělá intuice podpoří tvé plány a pomůže zrealizovat vše, co v minulosti nešlo. Stačí zachovat klid, napětí rozpustí jakákoliv aktivita, která probouzí radostné pocity a je jedno, jesti to bude úklid, cvičení, okopávání záhonu, tanec či zpěv.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Štír může ponoukat „jedovaté“ myšlenky, nic zásadního se však neděje, proto si rušivých vjemů nevšímej a nedávej jim sílu.

Co ještě můžeš?

– odlehčit tělu půstem nebo jednoduchým stravováním
– nezapomínat na dostatečný přísun čisté pramenité vody
– prát prádlo, uklízet
– sbírat bylinky, sázet a pečovat o zahrádku, zalévat rostliny doma i venku

17. 8. – Střelec


Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Pečuj o sebe od hlavy až po paty, úspěch je zaručený. Blahodárně působí masáže, plavání, cvičení ve vodě, protahování celého těla či jóga. Stačí si jen vybrat z nepřeberné škály možností a pustit se s chutí do práce. Pokud se ti nechce navštívit maséra, domluv se s partnerem nebo kamarádkou a vzájemně si namasírujte šíji, ramena a záda. V případě bolestí kloubů či zad je důležité nezatěžovat tělo přílišnou námahou, túrami či cvičením. Se Střelcem se jede na pohodu a pro radost.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Před spaním je velmi důležitý klid, pokud začneš řešit vztahové potíže, tak věř, že spánek bude velmi nekvalitní. Nespěchej, neřeš nic zásadního a pak se můžeš spolehnout na prima den. Pokud máš nutkání vyříkat si staré křivdy, raději si opakuj neustále dokola: ráno je moudřejší večera, a tak to také je. Až se ráno probudíš, zjistíš, že vlastně nic zásadního řešit nepotřebuješ.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba, buchty a kouzlit v kuchyni
– plavat, hrát si ve vodě i s vodou
– přikládat obklady na bolavé klouby, jemně masírovat nebo zajít na masáž
– být v přítomnosti, usmívat se na život, nerozčilovat se, nehádat, mít se ráda a být spokojená

foto-zdroj: shutterstock.com

11.8.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist