Lunární kalendář od 1. do 7. září 2021. S Novoluním vykroč vstříc novému životu

S upovídaným Blížencem se pusa nezastaví. Energie Raka vybízí ke zdravějšímu stravování a optimismu. Lev přeje lásce a Panna nabádá k odpočinku i rozjímání. Jak pečovat o tělo i duši, ti právě teď prozradí nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-3-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

1. 9. – Blíženci


Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Větrej, dýchej a raduj se. Čerstvý svěží vzduch dokáže zázraky. Nadechni se u otevřeného okna a usmívej se na život. Nálada je skvělá a energie přejí navazování nových známostí, kontaktů či lásky.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dávej pozor na slova, slovíčka a věty, které vypustíš z úst. Kvůli upovídanosti Blížence bys mohla říct něco, co jsi nechtěla a později by tě to mohlo mrzet.

Co ještě můžeš?

– větrat, natírat, lakovat, malovat, uklízet, třídit šatník, dělat pořádek ve skříních
– zpívat, tančit, radovat se
– likvidovat plevel, sbírat bylinky a sušit je na zimu, sklízet úrodu

2. – 3. 9. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Pečuj o své nejbližší, rozdávej radost a vytvoř láskyplné prostředí doma i v práci. Zpříjemni školní chvíle dětem a vymysli pro ně překvapení, čeká je náročný rok.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Nervozita, úzkost a strach působí na žaludek. Pokud víš, že máš před sebou náročné dny, dbej na dostatečný pitný režim a zvol raději odlehčený jídelníček, který nezatíží tvé zažívání.

Co ještě můžeš?

– proplachovat tělo bylinkami, myslet pozitivně
– pochválit sebe, nezapomínat na děti a své blízké
– prát prádlo, uklízet
– odstraňovat tvrdou kůži na patách, zastřihnout kůžičku, jemně namasírovat pokožku výživným krémem či olejíčkem
– zalévat rostliny doma i venku, obdivovat krásu zahrádky a poděkovat za dary, které dává

4. – 5. 9. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny. Rozmazlit vlasy, pokožku, zastřihnout konečky, to vše je velmi prospěšné.

V čem ti půjde luna naproti? Láska, láska a zase TA láska. Lví srdce je obrovské a přímo prahne po obdivu, lásce i toleranci. Naplánuj s rodinou či přáteli společný víkend a vzájemně se těšte z přítomnosti. Obejmi ty, které miluješ a věř, že upřímné objetí je léčivé, má velkou moc i sílu, stejně jako láskyplný úsměv. Pochválit se před zrcadlem a usmát se na sebe je již samozřejmostí, když na sebe spiklenecky mrkneš, uvidíš v zrcadle malou krásnou a čistou holčičku, která kdysi uměla milovat bez podmínek celý svět.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Stačí nepodlehnout emocím a dny budou jako ledové víno – sladké a láskyplné. Nenechej se ovládnout strachem, záští či žárlivostí. Pak se můžeš spolehnout na to, že prožiješ báječný víkend v kruhu svých nejbližších.

Co ještě můžeš?

– relaxovat ve vaně, rozjímat, myslet na život s láskou
– udělat radost sobě, ostatním, koupit si malý dárek jen tak pro radost
– radovat se ze života, mít se ráda, nesrovnávat se s ostatními

6. – 7. 9. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny. Pokračuj v péči o vlasy, pokud chceš změnit účes, vyzkoušet nový střih, rozhodně jdi do toho.

V čem ti půjde luna naproti? Přicházející Novoluní přímo vybízí k novým rozhodnutím a změnám. Začni si věřit, nekritizuj sebe ani ostatní a vykroč vstříc novým začátkům. Magická síla novu, tvé plány podpoří a umocní.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Zbytečné obavy z budoucnosti, nevysvětlitelné napětí či strach z toho, co bude. Žij přítomností a nepodlehni emocím, nechej je pouze proběhnout. Představ si, že jsou jako mraky, které plují po obloze, a tak to také je.

Co ještě můžeš?

– rozjímat, odpočívat, relaxovat, bavit se a smát
– pečovat o vlasy, barvit, vyživovat maskou či bylinkami
– napustit si vanu a nechat myšlenky plynout, voda čistí a spláchne tvé pochybnosti i strach

foto-zdroj: shutterstock.com

1.9.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist