Kulťáky, na kterých jsme vyrůstali

Každá generace má své oblíbené herce, herečky, zpěváky i zpěvačky, má své kultovní filmy, na které nedá dopustit a je jí úplně jedno, že tomu ostatní nerozumí. Stejně tak jako seriály.

Naše generace (a tím myslím generaci dnešních třicátníků) nejprve zírala na černobílou televizi, pak na pořady jako byl Magion, Vega, Šouparáda a nakonec se k nám dostala i první komerční televize a s ní hromada amerických seriálů včele s Pobřežní hlídkou nebo animovaným Bartem.

Pamatujete ještě na naše kulťáky? Každou středu večer se do našich domovů vkrádala parta „průměrných“ milionářských dětí řešící své běžné starosti a my zvědavě hltali noblesní prostředí Beverly Hills a toužili spočinout v náruči Dylana. Vzpomínáte? Jasně, že s odstupem času seriál ztrácí na atmosféře, ale můžete spolu s námi zavzpomínat. A pokud se chcete vrátit zpět do mladších let, pak vězte, že tento seriál se dočkal pokračování, kde původní hrdinové už nastoupili do dospěláckých rolí.

Mezi seriály, které jsem si alespoň já nikdy nenechala ujít, patří docela jistě seriál Přátelé. Parta neskutečně zábavných lidí mě rozesmívala a vlévala optimismus do žil kdykoliv mi bylo těžko, měla jsem splín, nebo jsem se právě rozešla s klukem. My pro vás máme přehlídku toho nejlepšího z nich.

Pamatujete ještě na vnadného svalovce Mitche v rudých plavkách? A na partu slečen poskakujících po pláži schválně tak, aby jim hopsala prsa a normální smrtelnice s normálním obvodem hrudníku bledly závistí? Pobřežní hlídka vpadla do našich domovů a sledovali jsme jí jedním dechem…

Klasika v podobě Simpsonů vládne našim obrazovkám už hodně dlouho. I když jejich humor jsme pochopili až mnohem později. S nostalgií teď kupujeme dětem kartičky a pomáháme jim je vkládat do alba a alespoň já je oslňují tím, že znám všechna jména hlavních hrdinů.

Příjemné vzpomínání:-)

Btw, máte vy nějaký oblíbený seriál? Přidejte nám i vy svou ukázku.

Foto: ayub-rememberingthetime.blogspot.com
22.11.2012 10:00| autor: Petra M.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist