Knihy: Rychlé lodě do pekel

Nový nadějný autor vstupuje na literární scénu a přináší nečekaný zážitek!

 

Petr Eisner:
RYCHLÉ  LODĚ  DO  PEKEL

Zpočátku se může zdát, že se nám dostal do rukou jen poněkud netradiční cestopis; brzy však zjistíme, že se jedná o docela jiný žánr…

Touha po nevšedních zážitcích zavede několik mladých lidí do manauského přístavu v Brazílii, odkud vyplouvají lodě na nejkrásnější místa Amazonie. Kdo by se dlouhé dny mačkal na předražené kocábce plné turistů, když se do vysněného Tefé dá  dojet na rychlé a levné Madrugadě! Český dobrodruh, hledající únik z tísnivé středoevropské zimy, se s novými kamarády z různých krajů světa vydává na plavbu, jejímž cílem má být tropický prales a jeho exotičtí obyvatelé. Nebylo by vůči čtenáři fér prozrazovat více z děje této napínavé knihy, snad jen tolik, že se přečte jedním dechem a že vás, alespoň na určitou dobu, spolehlivě zbaví chuti cestovat někam daleko…

Napsáno s lehkostí, hrůzné a strašidelné, jako vystřižené z hororů Stephena Kinga!

Netrpělivě očekávaná novinka vyjde na přelomu května a června v nakladatelství Jota.

Ukázka z knihy

Sundal jsem si tričko i kalhoty. Snažil jsem se v dešti umýt. Sloupával jsem ze sebe hovna, bahno i krev. Šlo to. Viděl jsem, že některé rány jsou plné špíny. Zvlášť špatné to bylo na hrudníku, kde jsem měl zaražených několik velkých třísek. Zlomily se v kůži a nešly vytáhnout. Ještě výš pak byla hluboko sedřená kůže. Hrozně to pálilo. Několik kapek moči, které mi žíznivé tělo poskytlo, jsem rozetřel na rány. Bolestí mi tryskaly slzy.
Pršelo a déšť odnášel špínu i krev. Rozklepal jsem se zimnicí. Natáhl jsem si cáry oblečení. Drkotaly mi zuby. Prales mlčel. Ozývalo se jen šumění deště.

 

O autorovi:
Petr Eisner  se narodil v roce 1976 v Pardubicích a dětství si užil v Přelouči. V současné době žije na periferii Prahy, odkud má blízko do přírody. Vystudoval sociální pedagogiku a teologii a profesně se věnuje práci s lidmi s postižením.
V roce 1998 získal za svou poezii ocenění na soutěžním festivalu Ortenova Kutná Hora. Na to konto mu o tři roky později jako prvnímu vychází v knižnici Ortenovy Kutné Hory básnická sbírka Jogging a Skleróza. Mnohé básně z této sbírky se dočkaly i zhudebnění. Úspěch zaznamenaly také jeho divadelní hry, zejména pak Milující sestra z roku 2002.

Kromě psaní se věnuje i výtvarnému umění, které představil na několika výstavách nejen v Praze.

Je rád na cestách, a to pokud možno na vlastní pěst a na delší dobu. Zatím poslední, poměrně dobrodružná cesta napříč Brazílií byla inspirací právě pro tuto knihu.

 

28.4.2008 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist