Jaké akce by ti neměly uniknout v září? Stop Zevling, vinobraní i pečení chleba

Padá na tebe splín z končícího léta? Děsíš se toho, že je všechna zábava za tebou a teď tě čekají jen pošmourné dny a nuda? Ale to je omyl! I v září se chystá celá hromada zajímavých akcí, které by sis rozhodně neměla nechat ujít. Kam vyrazíme my v redakci?

zevling-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com, tomáš vyšohlíd

Stop Zevling

Již po dvanácté se 8. září koná naprosto úžasná akce s názvem Stop Zevling, která jak už samotný název napovídá, má zvednout nejen mladé ze židlí a od počítačů a vydat se za sportem a zábavou. Zakladatelem tohoto super festivalu je Vojtěch Havlovec, který letos slaví třicátiny a tuhle akci dal dohromady ve svých čerstvých devatenácti letech.

V té době, teď už to asi můžu říct, jsem tady hodně zevloval na tom sídlišti, ve volných chvílích jsem chodil hrát streetball, nebo s klukama kopat fotbal na hřiště, ale nebylo tady nic dál. Neměli jsme cíl, za kterým bychom šli, což v mých očích mohl být třeba obyčejný turnaj,“ vzpomíná Vojta. „Takže jsem vymyslel tenhle projekt, to mi bylo nějakých sedmnáct let, ale tehdy to na radnici nepodpořili. Teprve v roce 2007 jsme dostali dotaci 30 000 korun a rozjeli první festival Stop Zevling.“

To zní docela zajímavě, co říkáš? A navíc – celý festival je zdarma a můžeš si užít nejen nejrůznější sportovní turnaje, ale také městečko volnočasových aktivit pro rodiny s dětmi, připraveny jsou trampolíny nebo skákací hrad, pobavit se můžeš u BMX závodů.

Ale Vojta a jeho kolega David Černý šli letos ještě dál a na návštěvníky čeká také workshop pracovních příležitostí, kde jsou kromě pracovních nabídek připraveny velice zajímavé přednášky třeba o tom, jak skončit s prokrastinací a celá akce vrcholí koncerty.  Na stageích diváky čeká vystoupení hip-hopera Hugo Toxxx, Jamese Cole, La4, originálního Xaviera Baumaxy, taneční Le Pneumatiq, nebo amerického Piqi Migi. Tuhle akci si my v redakci docela určitě ujít nenecháme.

Vojtěch Havlovec

Za křupavým chlebem na Lenoru

Je nějaká hezčí vůně než vůně čerstvě upečeného chleba? Za nás rozhodně ne. A proč zrovna pečení chleba v Lenoře? Protože právě tady mají veřejnou obecní pec na chleba, která byla postavena v roce 1837. Původně sloužila chudším občanům, kteří neměli dost peněz na vlastní. Bylo jen otázkou času, než se tato tradice obnoví a tak můžeš 29. září zajet ochutnat koláče, housky, lenorské česnekové placky nebo výborný domácí chleba.

Užij si víno, je nejlepší čas!

Co je na podzimu úplně super? Odpověď je jasná, dozrávají slaďoučké hrozny a k tomu patří nejrůznější vinobraní. Je asi jen na tobě, kam se vydáš, protože takových akcí je po celé republice spousta. Za nás rozhodně stojí za návštěvu Pálavské vinobraní, které se letos koná od 7. do 9. září v Mikulově. Letos můžeš ochutnat čerstvé víno i burčák na již sedmdesátém ročníku. O týden později tě čeká vinobraní ve Znojmě nebo na Pražském hradě.

Létofest v Liberci

Pokud ti bude na podzim chybět nejvíc uvolněná atmosféra festivalů, také nemusíš zoufat, i v září se můžeš vydat na festival. V Liberci si můžeš užít Létofest, kde zahrají Kabáti, Chinaski, nebo Wanastovi Vjecy.

A kam můžeš ještě vyrazit?

8. září třeba do Pikovic, kde pořádají Mistrovství světa v rýžování zlata z řeky. Hlavní cena pro vítěze je gram přírodního zlata! V Berouně si druhý zářijový víkend můžeš zkusit, jak by ti šlo hrnčířství nebo si zajet do Třeboně na výstavu hub.

Tak co říkáš? Vybrala by sis? Nebo máš v blízkosti nějakou jinou akci, která by bavila naše čtenářky? Sem s ní a nuda nám rozhodně nehrozí.

Foto: Shutterstock.com, Tomáš Vyšohlíd

30.8.2018 6:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist