Antistresové topinambury

Vyrážíte v létě do Francie, Itálie nebo do Holanska? Zkuste tentokrát cestovat s mlsným jazýčkem. V těchto zemích hledejte topinambury, sladké brambory. V dávných dobách se sice  topinambury krmila hospodářská zvířata a myslivci jimi plnili krmelce, ale dnes?! 

Diskuze

3 komentáře

  Roman

  Dobrý den,
  Vidím, že již přede dvěma roky Vás dobrá duše upozornila na hovadinu, kterou uvádíte ve svém článku, a mystifikujete tak internetovou veřejnost.

  Za účelem vašeho dovzdělání cituji z Wikipedie:
  1. Inzulin (též insulin, inzulín, z lat. insula, ostrov) je HORMON (tj. bílkovinná substance) produkovaný B-buňkami Langerhansových ostrůvků slinivky břišní, který snižuje hladinu cukru v krvi
  2. Inulin je POLYSACHARID (tj. složitější cukr), který u rostlin z čeledi hvězdnicovitých a zvonkovitých nahrazuje škrob jako zásobní látku. Jde o jemný bílý prášek, chuťově působí sladce, ale neštěpí se amylázou, takže živočišný organismus ho neumí využít. Ve střevě se tedy chová jako rozpustná vláknina.
  Moc děkuji předem jménem všech oblbovaných za brzké provedení opravy a prosím, „nemíchejte již jablka s hruškami“ a 3x si ověřujte informace, které vypšouknete do éteru ..!

  KLoK

  Máte v text chybu. Topinambury neobsahují insulín ale inulín, právě proto jsou vhodné pro diabetiky.

  x
  xxkouckaxx

  Antistresové topinambury – tak tohle já vůbec neznám !

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist