Femina.cz » Magazín » Zábava » Sex ve městě – recenze

Sex ve městě – recenze

Sex ve městě – recenze

Magazín: Zábava | autor: Katka Landlová | vydáno 05. 06. 2008

Fanoušky (nebo spíše fanynkami) seriálu dlouho očekávaný film Sex ve městě je skvělým vtipným i dramatickým uzavřením příběhu.


Z hlavních zápletek už bylo prozrazeno mnoho a leccos prozrazuje i trailer. Je jasné, že půjde o lásku, svatbu, nevěru, přátelství, těhotenství a sex. V různém pořadí a v různém obsazení. Podle mého názoru je to film pro toho, kdo si oblíbil seriál a postavy v něm. Ty se totiž vrací se všemi svými slabostmi i ctnostmi tak, jak je známe, a jestliže jejich postoj k různým životním situacím, vtipné scénky z toho vyplývající a inteligentní konverzační humor je doprovázející, bylo to, čím si seriál získal své publikum, o to samé jde i ve filmu.

Jeho cílem tedy není šokovat rafinovanou zápletkou a nepředvídatelným rozuzlením. Stejně všichni chceme, aby se vzali. Ale to, co je mezi tím, je vtipné i dojemné, nutící k zamyšlení i smíchu, a konec konců, lahodící oku. Protože Móda je také jednou z postav filmu.

Z toho vyplývá, že film je rozhodně určen pro publikum převážně dámské – tato nálepka se ale v poslední době stala, zcela neoprávněně, synonymem pro nálepku nízké kvality, o tom zde ale nemůže být řeč.

Musím přiznat, že seriál Sex ve městě je můj oblíbený, a film předčil má očekávání. Chvílemi mi ukápla slza a chvílemi jsem se zase nemohla přestat smát – takže co se mně týče, už se těším, až se na něj znova s kamarádkou podívám. A to je zřejmě i ta správná sestava do kina. Ovšem v případě, že jste se na seriál Sex ve městě dívali i s partnerem, dovolím si tvrdit, že i jemu se film bude líbit. Na projekci za mnou totiž sedělo asi 10 chlapů, a ti se náramně bavili (pro škarohlídy: na těch samých místech filmu, kde já :-) ). Zdůrazňuji to proto, že v tomto filmu opravdu vůbec nic vůbec nikdy nevybuchne (snad kromě plánů a iluzí), že nikdo nikoho nezmlátí (leda tak květinou) a že hlavním hrdinkám už bylo 40 (co nic nemění na tom, jaké jsou to kočky).

Co by se filmu dalo vytknout, je mírně nepravděpodobné jednání dvou ústředních postav. Tak to bude připadat ovšem jen těm, kteří nesledovali seriál a tudíž neznají jejich historii a peripetie, kterými prošly.

Verdikt:
Inteligentní humor, otázky partnerských vztahů, nevěry, sexu, přátelství a odpuštění, úžasné módní kreace.

Fandové seriálu, jděte do kina!
Holky, vezměte s sebou radši kamarádku :-)

 

 

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
26. 06. 2011 xxkotaskovaxx x (reakcí: 0)
25. 03. 2011 christine123 :) (reakcí: 0)
16. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

23. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes se raději nepouštěj do žádných sporů, raději ustup a odejdi. Malé nedorozumění se totiž může zvrtnout v pořádnou... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist