Femina.cz » Magazín » Zábava » Od Borata k Diktátorovi: Nejvíc nehorázné komedie dneška!

Od Borata k Diktátorovi: Nejvíc nehorázné komedie dneška!

Od Borata k Diktátorovi: Nejvíc nehorázné komedie dneška!

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 24. 05. 2012

Jeho komedie překračují hranice slušného chování, vždycky někoho naštvou, ale taky vždycky někoho rozesmějou na celé kolo. Sacha Baron Cohen se sice rád schovává za své převleky, ale právě za nimi je nepřehlédnutelný. Ať se nám to líbí, nebo ne.

Ali G in da House

Křiklavá kariéra absolventa prestižní univerzity v Cambridge a studovaného komika začala v britské televizi. Tam se zrodila řada jeho charakterů, jako velkohubý nevzdělaný neomalený pozér, co si hraje na rappera a ganstera Ali G. Nejdřív se objevoval v The 11 O'Clock Show na Channel 4, v roce 2000 dostal vlastní pořad, v němž zpovídal dost neobvyklým způsobem celebrity, kteří netušili, že Ali je jen Cohenův převlek. O další dva roky celý film, v němž ho zvolili do britského parlamentu. Reakce byly ještě rozpačité.

Borat

Všechno ale změnil zaostalý Kazach Borat Sagdijev, vedlejší postava z Ali G Show, když se v roce 2006 vydal do USA natočit dokument o této nejskvělejší zemi, poté, co nám převedl, jak vesele  se bydlí u něj doma. V Americe se reportér kazašské televize začne honit za Pamelou Anderson, kterou si chce vzít za ženu (tu starou tlustou mu totiž znásilnil a roztrhal medvěd). Cohen stihl ve filmu po svém zesměšnit americkou popkulturu, sexismus, rasismus, homofobii, antisemitismu i Pobřežní hlídku a představit nový typ plavek. Vydělal za to přes 250 milionů dolarů a získal Zlatý globus. I ti, kterým jeho styl humoru připadal moc krutý, moc chtěný, moc vulgární, museli uznat, že Cohen posunul komedii do nové sféry.

Brüno

I vystajlovaný, velmi nápadně homosexuální módní reportér, !největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera" a samozvaný holub míru, pochází z televizních let, inspiroval se i Coenovými vlastními zážitky modela! O práva na film se už přetahovala slavná hollywoodská studia, když pak v roce 2009 vznikl, na frak dostala kromě homofobie hlavně kultura celebrit a její módní vlny, touha po slávě a rakouská nacistická minulost a pedofilní skandály. Úspěch byl oproti Boratovi poloviční, přece jenom všichni už byli víc připravení a měli očekávání.

Diktátor

A teď už několik měsíců Cohen na veřejnosti chodí v obřím plnovousu a v doprovodu mužů se samopaly a různými inscenovanými scénkami propaguje svou novinku o tyranovi Aladínovi, který útočí mj. na politickou korektnost. Jako diktátor už posypal „popelem severokorejského diktátora Kim Čong Ila“ sako známého amerického reportéra na oscarovém červeném koberci, minulý týden na festivalu v Cannes zase předstíral, že zavraždil bývalou přítelkyni George Clooenyho Elisabettu Canalis. Cohen si své postavy užívá a to obecenstvo, které ho zrovna neobviňuje z posilování stereotypů o různých etnických skupinách, se zatím přestává tolik pohoršovat a víc chápe, že tento komik znečišťuje náš dobrý vkus, aby ukázal, že nás přiměl se na dním zamyslet.

Mimochodem v soukromí je čtyřicátník Cohen manželem herečky Isly Fisher a otcem dvou malých holčiček.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
20. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
30. 05. 2012 bluen ... (reakcí: 0)
28. 05. 2012 Anet22 :) (reakcí: 0)
28. 05. 2012 helenadon film (reakcí: 0)
28. 05. 2012 kralicek komik (reakcí: 0)
27. 05. 2012 pepina . (reakcí: 0)
25. 05. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
24. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
24. 05. 2012 helenadon komedie (reakcí: 0)
24. 05. 2012 Daniela76 Komedie (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 10. 2016 Horoskop Štír

Padá na tebe splín, deprese nebo jen melancholisky smutná nálada? Nepoddávej se jí. Podívej se na nějakou komedii, za... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist