Femina.cz » Magazín » Zábava » Mobily, tablety, stálé připojení. Obejdeš se bez toho? Možná jsi na nich závislejší, než si myslíš!

Mobily, tablety, stálé připojení. Obejdeš se bez toho? Možná jsi na nich závislejší, než si myslíš!

Mobily, tablety, stálé připojení. Obejdeš se bez toho? Možná jsi na nich závislejší, než si myslíš!

Magazín: Zábava | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 05. 10. 2016

První věc, co uděláš po ránu, je zapnutí mobilu, počítače nebo tabletu? Nevydržíš ani půl hodiny bez kouknutí se na mobil nebo zkontrolování situace na sociální síti? Pak jsi závislá na moderních technologiích. Zkrátka tvůj život ovládají chytré telefony, internet a aplikace. Jak poznáš, že jsi těmto novodobým závislostem propadla?

Kdo není na sociální síti, nemá u tebe šanci

Všechny oslavy, večírky a akce plánuješ výhradně pomocí pozvánek na facebooku nebo jiných sociálních sítí. Už jsi zapomněla, jaké to je, někoho pozvat napřímo. Buď mu zavolat, nebo se u něj přímo stavit a pozvat ho osobně. Najednou po letech zjistíš, že jsi neviděla řadu známých, protože nejsou stále připojeni na internet a tak jsou od tebe vzdálení více, než kdyby byli v cizí zemi. To platí i o nových známých, které si hledáš výhradně přes internet. Pokud se s někým seznámíš na živo a nenajdeš ho na facebooku, už ho nikdy neuvidíš.

Když ztratíš mobil, jsi jako bez ruky

V mobilu máš všechny kontakty, poznámky, adresy a kalendář. Takže když ti náhodou vypadne v tramvaji nebo ti ho někdo ukradne, nevíš, co dělat. Jako první, co tě napadne, je zavolat tvým blízkým, ale z paměti na ně neznáš čísla. Bez chytrého telefonu nedokážeš trefit ani na nová místa, v kritické situaci voláš své oblíbené taxikáře, ale ani na ty nemáš telefon. A co hůř, nevíš, kdy a kde máš pracovní schůzku a nemůžeš se z ní ani omluvit, protože kontakty jsou navždy pohřbeny. Čas zamyslet se nad klasickým diářem nebo malým zápisníčkem, co říkáš?

Nic nepotřebuješ vědět, máš přeci internet

Informace pro tebe přestávají být důležité. Vše si přeci najdeš na internetu. Už se nikoho na nic neptáš, protože víš, že doma zapneš počítač a zjistíš si sama, kde je nejlepší kadeřnictví, co dávají v kině a do jakých destinací jet na dovolenou. Možná by sis ale měla uvědomit, že na internetu najdeš spousty informací, ale ne všechny jsou pravdivé. Navíc osobní zkušenosti kamarádů a známých jsou k nezaplacení. A ty na internetu budeš hledat marně. 

Nechápeš, jak to dělali dříve

Jak si dříve naši rodiče a prarodiče hledali tramvajové spojení, kam si zajít na steak, co hrají v divadle, jak si zamluvit lístky, jak našli práci, jak se domluvili na rande, atd.? Spousta otázek, že? Taky nechápeš, jak lidé dříve žili bez internetu? Možná jednodušeji než my v hektické době. Více se ptali, pamatovali, scházeli se a psali si dopisy. Internet je prostě komunikace, a ta byla vždycky, jen měla jinou podobu. A možná romantičtější. Takové psaní od milého mělo svou poetiku. Rozhodně větší než pár slov přes facebook.

Nejsou to boty, ale mobil, který potřebuješ nový každou sezónu

Ten nový iPhone má prostě lepší aplikace, design a rychlejší internet. Je jedno, že stojí deset tisíc, a že sis ten předešlý kupovala před pár měsíci, prostě ho musíš mít. O novém tabletu ani nemluvě. Je fajn mít hezké věci, ale zamysli se nad tím, kolik financí tě stojí tyto technologie a jestli ti opravdu přináší radost. Co si raději koupit luxusní šaty a boty, na které koukáš ve výloze a vyrazit někam ven na večeři? Nebude ti lépe?

Žrout času

Jen se podívám, jestli mi nepřišel mail, říkáš si a pak zůstaneš u počítače dlouhé hodiny, protože na tebe mrká žhavá novinka, co se stalo ve světě celebrit, pak zkoukneš všechny statusy na facebooku a nakonec zjistíš, že jsi celý večer promarnila u čtení všeho možného, co internet nabízí. Tak schválně co si z toho pamatuješ? Skoro nic, viď? A když si přečteš opravdové noviny, stojí tě to jen několik minut času a dozvíš se mnohem více. Je jasné, že takhle nebudeš mít čas nikdy na nic. 

A jak to máš ty? Usínáš s mobilem v ruce a svůj tablet taháš všude s sebou, nebo si dokážeš představit víkend jen s knihou a počítač zapneš až v pondělí v práci? Napiš nám do diskuze? A také se podívej do galerie, co ti sezením u počítače uniká venku. Není to škoda? 

Foto zdroj: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
05. 10. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)
05. 10. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Prodlužuje, tvaruje, zhušťuje!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 07. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

07. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Tvůj partner je pro tebe velkým darem, nejenže se vzájemně doplňujete, váš vztah je založený na důvěře. Nic ani nikdo... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist