Femina.cz » Magazín » Zábava » Letopisy Narnie: Princ Kaspian

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

Magazín: Zábava | autor: redakce | vydáno 31. 01. 2008

Letos v červnu do našich kin dorazí pokračování Letopisů Narnie s podtitulem Princ Kaspian. A slibuje velkolepou podívanou.


Filmová adaptace knihy spisovatele a filozofa C.S. Lewise (1898-1963) Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, kterou v roce 2005 natočil režisér Andrew Adamson, se dočkala obrovského celosvětového ohlasu a zařadila se s výdělkem přes 745 miliónu dolarů  mezi kasovně nejúspěšnější snímky v historii filmu. Kniha se dočkala šesti pokračování a posléze divadelních a televizních adaptací (včetně animovaného filmu).

Druhý díl filmové série s názvem Letopisy Narnie: Princ Kaspian natočil v loňském roce stejný režisér Andrew Adamson (m.j. tvůrce prvních dvou Shreků), do našich kin bude uveden 19. 6.

Příběh


Hrdiny Prince Kaspiana jsou opět sourozenci Pevensieovi – Peter, Zuzana, Edmund a Lucie. Jsou povolaní z válkou sužované Anglie, aby pomohli vrátit svobodu mírumilovným  obyvatelům bájné Narnie a nastolit na trůn legitimního dědice trůnu, mladého prince Kaspiana. Země se totiž od doby, kdy ji děti  opustily, radikálně změnila.  Vládne tam zlý král Miraz, před jehož zlobou se ukrývají bájná narnijská stvoření i mluvící zvířata. Mladé hrdiny čeká dlouhá a nelítostná bitva, ve které musí osvědčit nejen odvahu, ale i soudržnost.

Kdo je kdo?

Sourozenci Pevensieovi


Sourozence Pevensieovy hrají stejní představitelé, jako v díle prvním.Nejstaršího Petera opět ztělesňuje dnes dvacetiletý William Mosley. Jeho hrdina už není chlapec, ale mladý muž, který si někdy vynucuje respekt ne vždy přijatelnými prostředky a v princi Kaspianovi  vidí soka, avšak zážitky a dramatické události ho naučí pokoře. 

Mladšího bratra Edmunda, který byl v prvním díle nějaký čas poddaným Bílé královny, ztvárňuje nyní šestnáctiletý Skandar Keynes. Filmařům zamotal hlavu tím, jak rychle
vyrostl. Za půl roku to bylo patnáct centimetrů a jen během natáčení tři, takže kostyméři museli stále upravovat jeho kostýmy. Skandar byl nadšený z toho, že většinu fyzicky náročných scén směl točit sám.

Dnes devatenáctiletá Anna Popplewell  si opět oblékla kostým starší sestry Zuzany.  Je samozřejmě dospělejší než v prvním příběhu a také skeptičtější, protože když už se na
konci prvního dílu smiřovala s existencí kouzelného světa, byla z něho vržena zpět do reality. Ztratila víru a získat ji zpět není jednoduché.

Benjamínkem mezi sourozenci byla malá Lucinka, dnes už je její představitelka Georgie Henley dvanáctiletá slečna. Zatímco minule byla jen roztomilá holčička, v Princi Kaspianovi se chová jako odvážný kluk, jezdí na koni, pere se a dokonce se ohání dýkou.

Princ Kaspian


Ústřední postavou druhé série Letopisů Narnie je princ Kaspian. Hledání jeho představitele věnoval režisér Andrew Adamson mimořádnou pozornost. Hledal v Itálii, Argentině, Francii, Španělsku i Anglii, až nakonec ideálního interpreta této postavy objevil v Londýnském národním divadle. Je jím šestadvacetiletý Ben Barnes, který ve filmovém světě ještě moc známý není, ale platí za skvělého divadelního herce. Zahraje si i ve třetím filmu z řady Letopisů Narnie – Plavbě Jitřního poutníka, který by se měl začít natáčet  letos v létě a bude ho režírovat Michael Apted.

O natáčení


► Kromě České republiky se natáčelo na Novém Zélandu, v Polsku a ve Slovinsku.  Pro tento film byly postaveny v barrandovských studiích v Praze obrovské kulisy - jen hrad krále Miraze zabíral plochu více než 1800 m2 a měl výšku šestipatrového domu. Tato dekorace byla největší stavbou, kterou kdy výtvarník filmu Roger Ford navrhl.
► Oproti prvnímu dílu slibují tvůrci Prince Kaspiana více dobrodružství, akce a také temnější příběh. Prý také podstatně přibude triků, bojových scén a vizuálních efektů.
► Unikátním počinem bylo například odklonění toku řeky Soca ve Slovinsku kvůli stavbě filmového mostu, na němž se odehrává finále filmu.
► Na tvorbě kostýmů pracovalo na 70 členů štábu. Jen pro hlavní postavy bylo vytvořeno 1042 kostýmů.
► Zbroj pro nové obyvatele Narnie vyráběla novozélandská firma WETA Workshop (má na kontě veškerou zbroj a dekorace i pro trilogii Pán Prstenů). Bylo to např. na 200 halaparten, 200 rapírů, 250 štítů a 55 kuší.

 

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
12. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

27. 03. 2017 Horoskop Střelec

Uzavíráš svůj životní kruh, došla jsi až k cíli bez ohledu na to, jaké pocity tě právě provází. Nemusíš se bát, čeká ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist