Femina.cz » Magazín » Zábava » Kam se jít vykoupat

Kam se jít vykoupat

Kam se jít vykoupat

Magazín: Zábava | autor: Libuše Burger | vydáno 29. 06. 2010

Dovolená v tuzemsku se stále těší velké oblibě nejen kvůli dostupnějším cenám. Proč se vydávat do dalekých cizích krajů, když máme tolik krásných míst i u nás. Zde je několik tipů, kam vyrazit za koupáním a zábavou zároveň.

 

Jablonecká přehrada
Čistá vodní nádrž uprostřed města. Takových míst v Čechách moc není. Nádrž Mšeno v Jablonci nad Nisou je výjimečná svým umístěním i rozlohou – jde o největší městskou vodní plochu ve Střední Evropě. Díky podloží z jizerské žuly a hrubého písku se voda těší dobré kvalitě a v parných letních dnech je příjemným osvěžením jak pro místní obyvatele, tak pro rekreanty ze vzdálených oblastí. Blízké okolí nabízí možnost sportovního vyžití, na své si přijdou milovníci plážového volejbalu, tenisu i basketbalu, hřiště jsou zde k dispozici zdarma.


Rozkoš
Kempování u nádrže Rozkoš poblíž České Skalice a Babiččina údolí patří k romantickým prázdninovým zážitkům. Kromě odpočinku na travnatých plážích se můžete vydat do okolí za historickými památkami, na zámek Ratibořice nebo do muzea Boženy Němcové. Samotný kemp se snaží dostát svému jménu a učinit vaši dovolenou vskutku rozkošnou. Můžete se vyřádit na tobogánu, půjčit si šlapadlo, motorový člun i třeba skákací boty. Po večerech jede diskotéka, klidnějším povahám vyhrává country hudba. Disko je zde pořádané denně i pro děti, které se na Rozkoši rozhodně nudit nebudou. Jakmile je omrzí brouzdaliště s čistou vodou a všechny přítomné prolézačky, mohou se zajít podívat na kamerunské kozy, a dokonce je nakrmit.


Mydlák
Pouhých pět kilometrů od zámku Hluboká nad Vltavou se rozkládá rybník Mydlák s autokempem, který každé léto láká turisty z Čech i zahraničí. Ubytování lze zamluvit ve srubech a chatkách, ale je zde dostatek místa i pro stany a přívěsy. Kemp nabízí půjčovnu loděk, hřiště na volejbal a nohejbal, tenisové kurty s umělou trávou a večerním osvětlením a v neposlední řadě také letní kino a bowling bar. Krásná jihočeská příroda v okolí potěší cyklisty i houbaře, při výletu do Hluboké pak můžete navštívit nejen zámek, ale i místní zoologickou zahradu a 18ti jamkové golfové hřiště.


Pastviny
Východně od Žamberka v Orlických horách se nachází přehrada Pastviny, obklopená skalnatými břehy a divokou přírodou. Vybudována byla na horním toku Divoké Orlice ve 30. letech spolu s přilehlou stejnojmennou vesnicí. V létě je vodní plocha o zhruba 110 ha cílem milovníků koupání, ale i potápěčů a vodních lyžařů. Pokud vás Pastviny nalákají, ať čistou vodou nebo krásou krajiny, nezapomeňte přibalit do batůžku pevné turistické boty. Bylo by hříchem nevyšlápnout si do okolních romanticky vyhlížejících hor.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

27. 10. 2016 Horoskop Panna

Do tvého života vstoupí osudový muž, který ti pořádně zamotá hlavu a je jedno, jestli jsi svobodná nebo zadaná. Nebud... Celý horoskop

Karta dne

Pět mečů
Situace, kterou jsi právě řešila, nedopadne přesně podle tvých představ. Ve skrytu duše jsi věřila, že se problém vyřeší a ty ho jednou provždy zameteš pod koberec. Ne...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist