Femina.cz » Magazín » Zábava » Jak si užít letní festival? Pozor na sex i alkohol

Jak si užít letní festival? Pozor na sex i alkohol

Jak si užít letní festival? Pozor na sex i alkohol

Magazín: Zábava | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 14. 06. 2016

Léto se nezadržitelně blíží a ty se nemůžeš dočkat, až vyrazíš na nějaký ten festival? Ať už to bude hudební, filmový nebo třeba divadelní, koukej si ho pořádně užít. Máme pro tebe tipy, jak si ho správně vychutnat a přežít ho pokud možno ve zdraví.

Správná volba

Rozhodně se nenuť do něčeho, co tě nebaví. Tvůj přítel tě láká na třídenní punkový festival a ty už dopředu víš, že to pro tebe bude jen otrava? Tak ho pošli samotného a ty vyraz na něco podle tvého gusta. Pokud se necítíš na Rock for people, dopřej si něco klidnějšího. Co takhle České hrady? Tento festival se koná na více místech a můžeš si vybrat kapely podle tvého gusta. Za návštěvu určitě stojí i Letní shakespearovské slavnosti, které letos startují 28. června. Pokud máš ráda rockovou hudbu, zkus Vysmáté léto nebo TtutnOFF Open Air festival. Výběr je opravdu široký.

Pít či nepít

Tak jasně, alkohol k festivalům patří, ale nepřeháněj to s ním. Sice bys nebyla první ani poslední, pro koho by musela jet záchranka kvůli otravě alkoholem, ale za to ti to rozhodně nestojí, věř nám. Navíc na festivalu pod širým nebem nemáš ten komfort, že si objednáš taxíka, který tě doveze domů, a ty se pak druhý den valíš v posteli. Chceš si přeci koncerty užít a ne je protrpět s bolehlavem. 

Opatrně s festivalovým jídlem

Pozor by sis měla dávat také na jídlo. Jasně, něco jíst musíš, ale nemusí to být k snídani, k obědu i k večeři přepálená klobása. Už tak dostane žaludek asi pořádně zabrat, i když už narazíš na poměrně pestrý výběr jídel i na festivalech pod širým nebem, pořád budeš jíst hodně nezdravě. Tak dobře vybírej, ať si nezaděláš na střevní potíže. To je to poslední, co bys na festivalu potřebovala.

Připrav se na nedostatek hygieny 

Pokud jsi skleníková květinka, která si běží umýt ruce hned jak se dotkne v podstatě čehokoliv a hygienické ubrousky nedáš z kabelky, pak asi na festival raději zapomeň. To nebude nic pro tebe. Hygiena tam je totiž značně omezená. Jestli jsi už ostřílená a nějaký ten flíček na šortkách a špinavé ruce tě nerozhází, super. I tak si ale s sebou vezmi desinfekční vodičku a vlhčené ubrousky. Nejen na ruce, nezapomeň ani na intimní ubrousky. Se sprchou totiž moc nepočítej. Takže se pořádně vydrhni před odjezdem na festival. 

A co na sebe?  Spíše než na parádu mysli na pohodlí

Asi tápeš nad tím, co si na takový festival vzít. Chce to hlavně pevnou obuv, protože budeš tančit celý den a možná i půlku noci. Vezmi si také teplou mikinu a džíny. I když podle předpovědi má být třicet stupňů, v noci ti může být chladno. Nemá ale smysl si toho brát zbytečně moc, nikomu nebude vadit, že celý festival prochodíš ve špinavých džínách. O módu tu skutečně nejde. 

Pročti si plán 

Aby sis užila všeho, co festival nabízí, dopředu si pročti program. Podívej se, jaké kapely na jakém pódiu hrají a prostuduj si i doprovodné programy. Leckdy bývají hodně zajímavé. A pak si dobře rozvrhni síly. Nespat tři dny nevydržíš. 

Nejezdi sama

Na festival vyraz s partou dobrých kámošek. Budeš mít jistotu, že v případě nouze se o tebe postarají a nebudeš se nudit. Samotná holka ve stanu by mohla přilákat zbytečně pozornost. Přemluv alespoň jednu kámošku, aby jela s tebou. Sama raději nejezdi. 

Sex? Jedině ten bezpečný

Uvolněná nálada, skvělá hudba, alkohol. To vše odbourává zábrany a je možné, že prožiješ lásku na jednu noc. Pokud nemáš přítele, tak proč ne. Ale pamatuj na zásadu jedině s kondomem. Nejde jen o nechtěné těhotenství, ale také bys mohla chytit nějakou pohlavní nemoc. Sex s náhodným klukem si o to přímo říká. Tak buď opatrná. 

A co ty? Máš v plánu letos vyrazit na festival? Zažila jsi na něm někdy nepříjemnou příhodu? Napiš nám do diskuze.

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
24. 06. 2016 Adéle fest (reakcí: 0)
23. 06. 2016 Petra fest (reakcí: 0)
16. 06. 2016 Karla festival (reakcí: 0)
14. 06. 2016 pepina . (reakcí: 0)
14. 06. 2016 glady ... (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist