Femina.cz » Magazín » Zábava » Jak se vyhnout kocovině - nejužitečnější tipy pro letní party

Jak se vyhnout kocovině - nejužitečnější tipy pro letní party

Jak se vyhnout kocovině - nejužitečnější tipy pro letní party

Magazín: Zábava | autor: Pavla Hořínková | vydáno 25. 07. 2013

Máte naplánovanou party, ale další ráno už byste měla sedět v kanceláři a doufat, že na vás nikdo nic nepozná? Osvěžte si nejlepší tipy, které vám pomohou předejít nepříjemné kocovině!

Koktejlové party s kamarádkami, narozeninové oslavy, svatby anebo jen pár drinků na zahrádce vaší oblíbené hospůdky? Milujeme je všechny, ale o to hůře se pak vyrovnáváme s příznaky kocoviny následující den. Zvlášť pokud vás budík nemilosrdně vytáhne z postele a vy trávíte celý den v práci…

Většina z nás si před takovou party řekne: "Tak prostě nebudu tolik pít, vždyť o nic nejde!" A máte pravdu, omezení alkoholu je skutečně úplně nejlepší a nejzaručenější trik, jak se vyhnout kocovině! Jenže člověk míní a život mění. Právě proto vám přinášíme několik pravidel, která byste měla dodržovat, abyste se den po party necítila pod psa.

Erotika na talíři - Recepty, které ve vás zažehnou vášeň

Erotika na talíři - Recepty, které ve vás zažehnou vášeň

Omamný předkrm, touhu vzývající polévka nebo snad jiskřivý hlavní chod, který ho rozpálí? Tak to ...

Najezte se! Spousta lidí ví, že je dobré něco zakousnout, než se bezhlavě pustí do popíjení, ale zapomenout je tak snadné a možná až příliš časté! Jídlo v žaludku ale výrazně zpomalí vstřebávání alkoholu do vašeho těla. Zapomeňte v tuto chvíli na dietu a dejte si před odchodem z domova pořádnou porci těstovin nebo čehokoliv jiného, co obsahuje karbohydráty.  Vyhněte se přehnaně kořeněnému jídlu, které by vám před přísunem alkoholu akorát tak podráždilo žaludek.

Nepijte tmavé drinky! Z červeného vína a další tmavých nápojů, jako je třeba whisky a brandy, následujícího dne nebudete dvakrát nadšená. Odborníci se domnívají, že příčinou jsou chemické složky, které zvýrazňují chuť a barvu alkoholu, ale zároveň mají škodlivý vliv na naše tělo. Držte se raději bílého vína, nebo bezbarvých drinků, jako je třeba vodka či bílý rum.

Nemíchejte drinky! Toto pravidlo známe všichni, ale výzkumy ukazují, že možná není až tak užitečné. Míchání nápojů samo o sobě vaši kocovinu nezhorší - tak proč se tedy vždy po takové noci cítíte otřesně? Noc, během níž dojde ke smíchání několika druhů alkoholu, je zároveň tou nocí, kdy se toho vypije příliš mnoho. Za nesnesitelnou kocovinu pak může to neuvěřitelné množství alkoholu, které jste do sebe dostala a jeho rozmanitý druh už na tomto stavu nehraje tak velkou roli!

Móda v malíčku? Ne vždycky! Největší módní úlety celebrit

Móda v malíčku? Ne vždycky! Největší módní úlety celebrit

Že mají celebrity módní trendy v malíčku, když mají za zády zástup stylistů? I mistr tesař se něk...

Voda a vzduch. Klasické pravidlo, které opravdu zabírá. Prokládejte všechny alkoholické nápoje sklenicí vody, poté máte velkou šanci, že vás kocovina mine. Jedním z jejích příčin je totiž dehydratace, ale když do sebe systematicky budete nalévat vodu, vyhnete se jí! Pohyb na čerstvém vzduchu je také užitečný, takže pokud máte spolehlivý doprovod, udělejte si před spaním krátkou procházku.

Další voda. Než skočíte do postele, kopněte do sebe pro jistotu další pořádnou sklenici vody. Možná vás tak úplně nezachrání před kocovinou, ale zaručeně pomůže!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
26. 08. 2014 filip kocovina (reakcí: 0)
16. 07. 2014 Ivanka Alcostop (reakcí: 0)
11. 04. 2014 Linda Super ráno (reakcí: 2)
11. 04. 2014 Lukáš Ráno bez kocoviny (reakcí: 0)
27. 07. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)
26. 07. 2013 glady .. (reakcí: 0)
26. 07. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
26. 07. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist