Femina.cz » Magazín » Zábava » Buďte čarodějkou! Naučte se využívat intuici

Buďte čarodějkou! Naučte se využívat intuici

Buďte čarodějkou! Naučte se využívat intuici

Magazín: Zábava | autor: Helena Stejskalová | vydáno 03. 10. 2013

„Vždycky, když jsem dělala něco srdcem a naslouchala svému skutečnému já, vyplatilo se mi to,“ svěřila se nám Jitka. „Naopak, když jsem o tom začala přemýšlet a rozhodovala hlava, obvykle to skočilo katastrofou,“ dodala. Jednoduše vyjádřila schopnost, kterou mají ženy od nepaměti – intuici. Co vlastně znamená a jak ji můžeme podpořit?

Vlastnost důležitá pro přežití

Šestým smyslem, intuicí, disponují ženy po tisíce let. Jsou schopné vycítit emoce a předvídat nebezpečí. Odedávna se totiž musely starat o děti a rozeznávat i pocity, které jejich potomci nebyli schopni vyjádřit slovně, třeba pláč novorozeněte. Jako ochránkyně rodinného krbu také žena potřebovala rozeznat, zda vetřelec, pohybující se v blízkosti jejího obydlí, má přátelské úmysly nebo ne, a podle toho se zachovat. Tahle schopnost byla důležitá pro přežití.

Tajemství přetrvává

Psychologové tvrdí, že centrum intuice najdeme na pravé straně mozku. Všechny informace, které získáme svými pěti smysly, si ukládáme do mozku. Zůstávají v našem podvědomí, i když my už o nich vlastně dávno nevíme, protože jsme je zažily a uložily si už před mnoha lety. Náhodná situace je potom impulsem, který „vytáhne“ dávno zasuté prožitky a my máme na základě podobné zkušenosti dojem, že bychom měly, či naopak neměly udělat to či ono. 

Přesné vědecké vysvětlení intuice neexistuje. Ačkoli odborníci stále prozkoumávají lidský mozek, dosud rozluštili jenom malou část všech jeho záhad. Proto je otázka, jak vlastně fungují intuitivní podněty, stále zahalena tajemstvím. Přestože ale princip působení intuice neznáme, můžeme s ní pracovat tak, aby nám pomáhala. Jak na to?

Kolik utratíme za kosmetiku? Slušný majlant

Kolik utratíme za kosmetiku? Slušný majlant

Ty šetřivější z nás, nechť raději nečtou. Průměrná žena totiž podle jednoho britského průzkumu ut...

Otevřete se novému a zahoďte předsudky

Buďte otevřené a nebraňte se novým zkušenostem. Zúročí se vám. Snažte se vnímat a vidět svět kolem sebe bez předsudků vytvořených předem přesně danými vzorci chování a postupy. Všichni lidé, kteří mají svůj život přesně nalinkovaný, se ochuzují o možnost improvizace a objevování nového. Zdánlivě je sice nemůže nic překvapit, protože mají všechno do sebemenšího detailu naplánované, ale pravdou je, že v opravdu nečekané situaci zůstanou v koncích. Nezapadá totiž do jejich škatulek a přirozený cit, jak ji vyřešit, už dávno ztratili.

Rozhodujte se srdcem

Pokud děláte zásadní rozhodnutí a něco vám u něho nesedí, vyvarujte se situace, při které něco budete dělat jenom proto, že se to takzvaně ze společenských důvodů musí. Neděláte-li své rozhodnutí srdcem a z vnitřního přesvědčení, je to špatně. Také když něco dlouho zvažujete a nemůžete se pořád rozhodnout, jde o znamení, že s daným rozhodnutím není něco v pořádku. Nejste na něj zralá, necítíte se na něj, alternativy vám nevyhovují, raději byste ho oddálila, důvodů, co je právě ve hře, může být mnohem více. Snažte se v takovém případě „vypnout“ rozum a jednat citem, ten vám nejvíce napoví a nebudete se zbytečně trápit.

Terapie orgasmem aneb staneme se po něm chytřejšími?

Terapie orgasmem aneb staneme se po něm chytřejšími?

Americký profesor psychologie Barry Komisaruk zasvětil svůj vědecký výzkum orgasmu. Dlouhých 30 l...

Naslouchejte svým pocitům

Je vám někdo nesympatický? Nemá cenu se nutit do setkání s ním. První dojem je vždy hodně důležitý. Nejde o vzhled, ale o celkové působení člověka. Gestikulace, mimika, vyjadřování slov a myšlenek, to všechno tvoří mozaiku skládanou během prvního setkání. Právě sestavení těchto střípků tvoří rozdíl, kdy je nám někdo na první pohled sympatický nebo nás naopak odpuzuje. Nesnažte se umlčet váš vnitřní hlas, který říká „S tímhle člověkem si nic nezačínej!“ Podvědomé signály odporu často fungují mnohem lépe a varují nás. Své o tom ví čtenářka Jana: "Já sama to nazývám takovým divným pocitem. Prostě najednou vnitřně cítím, že to nefunguje, že takhle to být nemá. Když dělám zásadní rozhodnutí, vždy dám na ten svůj divný pocit a myslím si, že už několikrát mi intuice zachránila život."

A co vy? Jaké máte zkušenosti s intuicí? Nasloucháte jí? Pomohla vám v nějaké životní situaci?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
04. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist