Femina.cz » Magazín » Zábava » Berlínský hotel váží své hosty!

Berlínský hotel váží své hosty!

Berlínský hotel váží své hosty!

Magazín: Zábava | autor: Lucie Elen | vydáno 18. 12. 2010

Berlín je zajímavé město, kam se vyplatí jet na dovolenou, nebo třeba na Silvestra. Pokud se však často stresujete kvůli své váze, pak si dávejte bedlivý pozor na to, kde se ubytujete!

Právě v Berlíně totiž existuje hotel, kde hosté platí za ubytování podle toho, kolik váží. Výhodu tedy mají velmi štíhlí lidé, kteří mohou za ubytování značně ušetřit. Jedná se o tříhvězdičkový hotel Ostfriesland Norden.

Stalo se to tak: Majitel hotelu, Juergen Heckrodt, řekl v žertu jedné paní, která do hotelu jezdila každý rok, že by od ní měl vybírat větší částku za ubytování, protože rok od roku váží víc a víc.

Příští rok paní (kupodivu) opět přijela, ale jelikož zhubla, požadovala po majiteli hotelu slevu.

A tak pan Heckrodt zavedl poplatek platby podle váhy – za 1 kg přibližně 14 Kč (50 centů). Heckrodtova obchodní teorie se totiž opírá o tvrzení, že štíhlí lidé jsou zdravější, a tak žijí déle, tudíž se jako hosté víckrát vracejí.

A zřejmě to funguje - hosté se skutečně vracejí, a ve snaze ušetřit jsou štíhlejší a štíhlejší.  Jak uvádí majitel hotelu, jeden host se při vážení i vysvékl do spodního prádla, aby ušetřil co nejvíce peněz.

Pokud se hosté (věštinou ženy) nechtějí vážit, zaplatí běžnou cenu za ubytování, podle ceníku. No, já asi raději zůstanu doma, jak to tak vypadá:-)

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

19. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Pozor na falešné kamarádky, které se kolem tebe točí a jediné, co chtějí, je zničit tvůj poklidný rodinný přístav. Ro... Celý horoskop

Karta dne

Devět pohárů
Život k tobě začíná být velmi láskyplný, sny se ti pomalu ale jistě začínají plnit a tvé srdce bije radostí s touhou sdílet šťastné chvíle s ostatními. Tvé vztahy s ro...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Týden ve znamení lásky na Femině!

Ať už se ti to líbí nebo ne, už v úterý nás čeká Valentýn. Jedni tento svátek milují a nedají na něj dopustit, druzí ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist