Femina.cz » Magazín » Zábava » Berlínský hotel váží své hosty!

Berlínský hotel váží své hosty!

Berlínský hotel váží své hosty!

Magazín: Zábava | autor: Lucie Elen | vydáno 18. 12. 2010

Berlín je zajímavé město, kam se vyplatí jet na dovolenou, nebo třeba na Silvestra. Pokud se však často stresujete kvůli své váze, pak si dávejte bedlivý pozor na to, kde se ubytujete!

Právě v Berlíně totiž existuje hotel, kde hosté platí za ubytování podle toho, kolik váží. Výhodu tedy mají velmi štíhlí lidé, kteří mohou za ubytování značně ušetřit. Jedná se o tříhvězdičkový hotel Ostfriesland Norden.

Stalo se to tak: Majitel hotelu, Juergen Heckrodt, řekl v žertu jedné paní, která do hotelu jezdila každý rok, že by od ní měl vybírat větší částku za ubytování, protože rok od roku váží víc a víc.

Příští rok paní (kupodivu) opět přijela, ale jelikož zhubla, požadovala po majiteli hotelu slevu.

A tak pan Heckrodt zavedl poplatek platby podle váhy – za 1 kg přibližně 14 Kč (50 centů). Heckrodtova obchodní teorie se totiž opírá o tvrzení, že štíhlí lidé jsou zdravější, a tak žijí déle, tudíž se jako hosté víckrát vracejí.

A zřejmě to funguje - hosté se skutečně vracejí, a ve snaze ušetřit jsou štíhlejší a štíhlejší.  Jak uvádí majitel hotelu, jeden host se při vážení i vysvékl do spodního prádla, aby ušetřil co nejvíce peněz.

Pokud se hosté (věštinou ženy) nechtějí vážit, zaplatí běžnou cenu za ubytování, podle ceníku. No, já asi raději zůstanu doma, jak to tak vypadá:-)

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

10. 12. 2016 Horoskop Kozoroh

Dnešní den bude ve znamení oslav. Podaří se ti zdárně dotáhnout do konce projekt, potkáš se s dávno zapomenutou kamar... Celý horoskop

Karta dne

Poustevníik
Ve tvém současném stavu bude zapotřebí zvážit všechny možnosti, neukvapuj se v žádném rozhodnutí a dovol si na chvíli poodstoupit stranou, abys mohla případné nedostat...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist