Femina.cz » Magazín » Zábava » Barva roku 2017: Který odstín bude vévodit módě, líčení i bytovému designu?

Barva roku 2017: Který odstín bude vévodit módě, líčení i bytovému designu?

Barva roku 2017: Který odstín bude vévodit módě, líčení i bytovému designu?

Magazín: Zábava | autor: Pavla Jelínková | vydáno 20. 01. 2017

Před pár dny to ještě byla Serenity Blue a Rose Quartz, které vedly. A dnes je všechno jinak. Od začátku nového roku kraluje jen jedna. Víš, o čem je řeč? Ne, ne, nejde o žádné celebrity, řeč je o barvě roku.

Možná jsi o tom neměla ani tušení, ale každročně institut Pantone nominuje barvu, která by měla vévodit celému roku. Loni nám trošku zamotali hlavu, když se rozhodli namísto jedné barvy roku nominovat rovnou dvě. A tak kralovaly zmíněná Serenity Blue a Rose Quartz, tedy růžová se světle modrou. No a asi tě nepřekvapí, že letos je všechno jinak. Růžová a světle modrá jsou minulostí a do popředí se dere barva jiná. Tentokrát jen jedna. Jaká? 

Královna Greenery 

Je to barvička jak víno – přírodní, doslova eko a dýchající svěžestí. Ano, hádáš správně, je to zelená. Konkrétně odstín Greenery. Takový osvěžující a revitalizující odstín. A zajisté víš, že zelená je symbolem nových začátků. Vždyť příroda když se probouzí a následně je v rozpuku, je vždy novým a svěžím začátkem. A pro tebe to tak může být také.

Jen si vzpomeň, jak je na jaře všem lépe – všechno se zelená, a jaro dodává optimismus i nový náboj tvým dnům i činnostem. A kde všude bude tato barva kralovat? Všude, a to doslova. Vévodit bude věcem, bydlení i oblečení. A taky botám, módním doplňkům, bytovým textiliím, nábytku i zařízení. Nebo třeba líčidlům a líčení, nehtové modeláži, šperkům i vlasům. Tam všude bude nová barvička v kurzu. 

Příslib lepších zítřků?

Tahle opravdu svěží zelená Greenery je pro tebe jako příslib něčeho lepšího, pohodovějšího, veselejšího a příjemnějšího ve všech směrech života. Pantone totiž věří, že je to barva vyjadřující odvěkou touhu člověka po vnoření se do přírody, jejích krás a možnost odnést si jí kousek k sobě – domů, do bydlení, do interiéru i na sebe. A jaký má na tebe zelená barva vliv? Naprosto úžasný. Symbolizuje totiž rovnováhu, harmonii a klid, je to barva přírody a zdraví. Kromě toho má uklidňující účinky, optimalizuje hodnoty krevního tlaku a je skvělá pro tvé oči a zrak. Perfektně tě zklidní po náročném dni v práci a báječně s ní můžeš i relaxovat. Však si představ, jak ležíš v zelené trávě a sleduješ blankytě modrou oblohu. Není to super odpočinek?  

Neutrální a eko

Tento přírodní a také trochu (nebo hodně) eko odstín jde do popředí a bude v něm po celý rok s číslovkou 2017. A věř, že má dobře našlápnuto, jelikož je to barva skvěle kombinovatelná s mnoha jinými barvami a odstíny. Příroda je neutrální a zeleň je univerzální odstín, který se hodí téměř ke všemu. Můžeš ji použít spolu s neutrálními i temnějšími barvami a odstíny, pastelovými barvami a dokonce i s těmi metalickými.

Tak co říkáš? Půjdeš do Greenery? Co třeba doplnit outfit něčím Greneery, nebo si pořídit něco zeleného domů? A co takhle neotřelé a šik zelené botky či bágl? Pro inspiraci mrkni do fotogalerie nebo na video:

Foto zdroj: shutterstock.com, Pantone, Pixabay, Flickr, 

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
28. 01. 2017 uuuuuu ... (reakcí: 0)
27. 01. 2017 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
23. 01. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
20. 01. 2017 goldie ... (reakcí: 0)
20. 01. 2017 Stendy - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

22. 02. 2017 Horoskop Beran

Dnes budeš sršet nezdolnou energií. Práci zvládneš v rekorním čase a ještě pomůžeš pomalejší kolegyni. Doma budeš tak... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist