Femina.cz » Magazín » Móda » 7 tipů, jak nenaletět při nákupu na internetu

7 tipů, jak nenaletět při nákupu na internetu

7 tipů, jak nenaletět při nákupu na internetu

Magazín: Móda | autor: Lenka Šimková | vydáno 09. 06. 2014

Prostřednictvím internetu nakupují někteří z nás téměř všechno. Elektroniku, bytové doplňky, potraviny… a oblečení samozřejmě není výjimkou. Máme pro vás několik rad, jak módní nákupy vylepšit, abyste byla vždy stoprocentně spokojená.

Výhody a nevýhody

Pojďme si pro začátek shrnout některé více či méně známé skutečnosti o nakupování po internetu, které ale souvisejí zejména s oděvním zbožím. Pro ty z nás, které považují „šmejdění“ po obchodech za únavné, je internetový výběr z pohodlí domova jednoznačnou volbou. Nemusíme čelit ani občas otravným dotazům ze strany prodavaček a oblečení si můžeme prohlížet tak dlouho, jak chceme. V internetových obchodech také mnohdy ušetříme a můžeme lehce zabrousit i do těch zahraničních. Na druhou stranu samozřejmě nemáme možnost si vybrané kousky vyzkoušet a ohmatat. Nejednou nás od nákupu navíc odradí výše poštovného a problémy s reklamací „na dálku“, o kterých si myslíme, že mohou nastat. Co doporučujeme?

Sedm tipů od nás

Osvědčené obchody – ptejte se, čtěte reference, ověřujte, vracejte se tam, kde jste byly spokojeny. To jsou hlavní zásady, které vám dopomohou k vydařenému nákupu. Vlastní zkušenosti jsou samozřejmě nejdůležitější, ale vyplatí se dát si s výběrem obchodů více práce a ne nakoupit hned v prvním, ve kterém objevíte žádané zboží. 

Oblíbené značky – nakupovat můžete od takových výrobců, které znáte z kamenných obchodů. Výhoda je v tom, že víte, jakou konfekční velikost od nich nosíte, co vám u nich sedí a čemu se naopak vyhýbáte. A když to někdy nevyjde, neházejte flintu do žita, i z běžného obchodu si někdy doneseme tričko, které později raději přenecháme mladší sestře či naopak mamince.

Z řeči těla poznáte, jestli se mu líbíte. 15 znaků, na které si dejte pozor

Z řeči těla poznáte, jestli se mu líbíte. 15 znaků, na které si dejte pozor

Řeč těla se nedá úplně ovládnout, ať je nám její význam známý, či nikoliv. Je tedy celkem snadné ...

Detailní pohled – všímejte si, jak vypadají webové stránky obchodu, zda jsou uživatelsky příjemné a jak podrobně si na nich můžete zboží prohlížet. Mnohé již nabízejí aplikace, díky kterým je možné přiblížení jakéhokoli detailu na fotce, výjimkou nejsou ani trojrozměrné modely a další vychytávky.

Rezervace – různé on-line second-handy například fungují tak, že nákup nemusíte uskutečnit okamžitě, ale po určitou dobu (14 dní, tři týdny apod.) si do svého konta přidáváte další zboží, které se na stránkách pravidelně doplňuje. Potom se objednávka uzavře (nebo ji sama kdykoliv ukončíte) a oblečení se odešle najednou. Zapátrejte po takových službách, ať neplatíte poštovné zbytečně často.

Více hlav méně peněz – na poštovném se dá také ušetřit, pokud objednávku uděláte ještě třeba s dalšími kamarádkami. Také tím můžete dosáhnout množstevních slev a různých dalších benefitů. Jedním z nich je například i to, že si zboží společně vybalíte a v některých případech dokonce rovnou vyměníte, protože zrovna vám se více líbí kamarádky sako a jí lépe sedí vaše kalhoty :-).

Klubové výhody – některé obchody fungují také jako „klubové“. Čtěte však pozorně podmínky členství, zda se vám opravdu registrace a další plnění vyplývajících závazků vyplatí.

Testujte na doplňcích – bojíte se rovnou si zakoupit kabát za tisíce? Zkuste si tedy obchod prověřit nákupem doplňků, u kterých velikost nehraje roli. Teprve až budete spokojené s kabelkou, kvalitou šperku či šátku, a ověříte si, že komunikace probíhá bez zádrhelů, přejděte k pořízení dražšího zboží.

Máte nějaký další tip, jak se na internetu při nákupu oblečení „nespálit“? Napište nám vaše zkušenosti s výběrem módy online, milé čtenářky. Těšíme se!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
29. 08. 2014 Alina Spokojenost (reakcí: 0)
11. 06. 2014 glady .. (reakcí: 0)
10. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
10. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Změny týkající se tvé kariéry jsou na spadnutí. Práce, která tě již nikam neposouvá, skončí, nejen, že dostaneš odstu... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist