Módní revoluce! Oblečení, co mění barvu

Vypadá to, že co nevidět budou obchody po celém světě zahlceny neotřelými módními kousky, které svojí originalitou doslova berou dech! Mění totiž barvu! Šílené? Vůbec ne. Jedná se o naprostý mezník v dějinách módního světa!

Ráno jedna schůzka, po obědě druhá, večer máte sraz s kamarádkou? Můžete být pokaždé jiná, aniž byste si přes den změnila šaty! To, co bývalo nemožné, se pomalu stává skutečností! Oděvy, které jsou nudně jednobarevné, nenápadně střídají takové, co v mžiku mění barvy! V čem je fígl? Tajemství se skrývá v teplotě nositele!

Zavřete oči, teď přijde kouzlo!

Značka The Unseen London Design House vytvořila novou kolekci oděvů, která má co dočinění s mozkovou aktivitou lidí, okolním teplem a třením. Cože? Je to snad vtip? Nebo sci-fi? Jestli ano, tak funkční. Chcete důkaz?

Na základě hyper vodivosti speciálních kamenů, které pomocí inkoustu mění vzhled, nebo ručně malovaných pixelů na textiliích, jež odrážejí aktivitu mozku toho, kdo si daný oděv obleče, jde biologie a chemie pěkně ruku v ruce s kvalitním materiálem. Ale dost už silných slov, popisů a technických termínů!

Jednoduše řečeno, čelenka dostane jiný odstín, když se s ní vejde do chladné místnosti, bunda zesvětlá, jakmile zaregistruje vlhko. Paráda! Ale je tohle vůbec ještě realita? Podle nadšení a pýchy třech anglických alchymistek se o tom nedá pochybovat! Ano, právě ony mají tohle na svědomí. A pak že ženy nemyslí racionálně!

Iluze versus realita

Okolí trojici autorek kolekce nazývá „neviditelnými návrhářkami“, ale ony samy se označují za „tři čarodějnice s jedním okem“. Řeč je o Lauren Bowker, Christě Leask a v neposlední řadě také o Jess Smith. Že se jim podařil takový husarský kousek, vlastně není náhoda. Všechny toho mají hodně společného.

článek

Kromě stejné vize na budoucnost odívání také tetování, které všem třem zdobí vnitřní stranu prstu. Jaké? To byste neuhodli! Oko. Jak jinak. A zdá se, že právě jím se dívají tam, kam normální člověk nedohlédne. Buď jak buď, je tohle něco, co svět uvítal s otevřenou náručí. Aby taky ne, vždyť se jedná o věc, kterou lze uplatnit nejen v módním průmyslu. Co kdyby barvy měnila také třeba auta? Nebo boty?  Změna vzhledu na počkání? Kam se hrabe Avatar nebo David Copperfield!

Vystřídá vlnu nadšení propad?

„Nechci, aby tohle všechno společnost brala jako pouhý trik a za rok už o nás nikdo nevěděl. Věřím, že tady budeme ještě za padesát let. Opravdu si přeji, aby se Unseen stala kultovní značkou pro její inovace a zpracovávání materiálů magickým způsobem,“ uvedla pro CNN Lauren Bowker, autorka celého projektu, která vystudovala chemii i návrhářství.

Pořád tápete, jak výsledný produkt vypadá v praxi? Neumíte si to představit? Čáry, máry, dýchejte zhluboka a podívejte se do galerie! Schválně, jestli se vám rozšíří zorničky tak jako nám!

Co si myslíte o takovém nápadu? Má šanci na úspěch? Koupili byste si kousek, který mění svůj vzhled podle tepla? Napište nám o tom do diskuze pod článkem!

Foto: thinkstockphotos.com, pinterest.com, seetheuunseen.co.uk, 

4.3.2015 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist