Femina.cz » Magazín » Krása » K čemu je dobré líčení? Všechny jeho přednosti odhaleny!

K čemu je dobré líčení? Všechny jeho přednosti odhaleny!

K čemu je dobré líčení? Všechny jeho přednosti odhaleny!

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 17. 01. 2014

Jaký je rozdíl mezi nalíčenou a nenalíčenou ženou? Ta „naturální“ snižuje svoje šance na seznámení o 33 %! Jak to? Make-up na muže působí jako zelená na semaforu. Říká jim: Jeď! A k čemu dalšímu je dekorativní kosmetika dobrá?

Malování na obličej je staré jako lidstvo samo. A dnes si málokterá žena dovolí vyjít ven bez upraveného zevnějšku a minimálně nalíčených očí, i když chápeme, že v přírodním vzhledu se některé ženy mohou cítit pohodlně. Na druhou stranu, nenalíčená žena nemusí být vždy vnímána pozitivně ze strany mužů. Posuďte sami.

Dvě volavky na stráži 

Jedna z nových studií sociálního psychologa Nicolase Geuguena byla zaměřena na vnímavost mužů vůči ženám. Během experimentu, který byl zveřejněn v magazínu North American Journal of Psychology, autor studie posadil dvě mladé ženy do baru ve Franci. První byla nalíčená, ta druhá měla pouze vyčištěnou a hydratovanou tvář, čili žádné stopy po úpravách a vylepšeních. Pak už se jen čekalo, co to s přítomnými pány udělá, a to jednu hodinu ve dvou různých barech. Hádejte, jak to asi celé dopadlo?

Musím tě svést… 

Se ženou bez nalíčení první člověk navázal kontakt za 23 minut od chvíle, kdy se posadila na bar. V průběhu oné testovací hodinky se k té samé volavce přiblížil ještě jeden „zájemce“, přičemž oba se při zadívání se do ženiny tváře uchýlili k řeči těla: zkřížili ruce na prsou, což znamená negativní gesto. A co žena s make-upem

První muž se pokusil o konverzaci s ní již za 17 minut a rozhodně nebyl jediný. Že by muži opravdu vsázeli na líčidla a víc stáli o dámy, které si zakládají na zvýraznění či korekci své tváře? Nutně to tak nemusí být. Make-up dělá hodně s psychikou samotných žen.

Velký horoskop: Jaký bude rok 2014 podle karet?

Velký horoskop: Jaký bude rok 2014 podle karet?

Rok 2014 je právě na svém startu. Loňský rok je za námi a s ním i naše prohry, výhry, úspěchy i n...

Upravená žena se i lépe cítí

Výsledky experimentu sice naznačují, že s líčením dochází k jistým změnám v chování mužů, nicméně autor studie uvádí, že make-up může dodávat ženě větší sebevědomí, které se promítne i do jejího chování. 

Sebejistěji působící žena víc koketuje a povzbuzuje muže k aktivnějšímu jednání, což ostatně dokladuje i jedna z dalších studií publikovaná v časopise International Journal of Science Cosmetics. Na základě jejích výsledků dekorativní kosmetika vysílá od žen směrem k mužům signály. Jaké? Komunikativnost nebo dokonce i dostupnost. 

Nalíčené ženy prý lidé posuzují jako průbojnější, a co víc: dámy s make-upem jsou více dosazovány na prestižní pracovní místa. Tak se nebojte nalíčit! A použijte i hříšnou červenou na rty! Má to svůj důvod!

Jen rudá to může být…

Jednotlivci napříč kulturami spojují červenou s vášní a láskou. A výzkumníci z University of British Columbia upozorňují na zajímavý jev. Ženy prý používají „červené signály“ plodnosti nejvíc v zimě, takže rudé rty nebo šaty můžete třeba na plese vídat poměrně často. 

Vědci se domnívají, že ženy se v zimních měsících výrazněji líčí proto, že v létě používají docela jiné signály „vábení“, nicméně v zimě jim, dá se říct, nic jiného nezbývá, protože mají zahalená těla.  

Řeklo by se „hloupé líčení“, ale hádal by někdo, že má takovou moc?  

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
07. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
27. 07. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
19. 01. 2014 tepito + (reakcí: 0)
17. 01. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 01. 2014 Elisa19 +++ (reakcí: 0)
17. 01. 2014 glady .. (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

09. 12. 2016 Horoskop Panna

Seminář nebo školení, na které tě šéf posílá a kam se ti vůbec nechce, určitě neodmítej. Jinak po něm skočí aktivní k... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist