Co všechno o tobě prozradí obočí? Není toho zrovna málo

Věděla jsi, že obočí není jen něco, co si musíš pravidelně vytrhávat a neskutečně tě to nudí, ale také brána do tvé duše a k tvé povaze? Možná tě to překvapí, ale obočí o tobě vypovídá mnohem víc, než si myslíš, třeba to, jestli jsi náladová, nerozhodná, oblíbená… Podívej se, jestli to na tebe sedí.

Naše obočí je odrazem naší osobnosti. O tom, jací jsme, vypovídá jeho posazení, tvar, výška, hustota, ale často i barva. „Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale vzhled obočí velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Péči a úpravě obočí bychom proto měli věnovat podobnou pozornost, jako třeba výběru vhodných šatů nebo make-upu. I drobnou a finančně nenáročnou úpravou obočí jsme často schopní dosáhnout obdobně výrazné změny svého vzhledu jako třeba v případě změny účesu,“ říká Petr Stoklasa, odborník na ženskou krásu. „Změna by však měla být vždy provedena citlivě a s ohledem na náš celkový vzhled. Drastické ztenčování, nebo naopak divoké domalovávání nepatřičnými barvami většinou nadělá víc škody než užitku. Nejvíce „in“ je dnes rozhodně přirozenost,“ dodává.

A co o tobě tedy konkrétně tvůj tvar obočí říká?

1. Vzdálenost obočí od sebe

Pokud je skutečně velká, je daná osoba velmi precizní a může mít až sklon k workoholismu. Obočí blízko u sebe, či dokonce srostlé, vypovídá o tom, že hledáš životní hodnoty jinde než v práci. Pokud je rozestup mezi očima a obočím naopak malý a oblouk obočí blízko očí, svědčí to o impulzivnosti, netrpělivosti a sklonu k náladovosti. U takového člověka nikdy nevíš, kdy změní názor, na druhou stranu má rád změnu, a tak se s ním nikdy nebudeš nudit. Poměrně blízko posazené, výrazné a přirozeně husté obočí má třeba modelka Cara Delevingne. Obočí daleko od sebe má naopak herečka Angelina Jolie.

oboci-3.jpg

Zdroj: profimedia.cz

2. Vysoko posazené obočí

Obočí se klene vysoko nad očima a naznačuje nerozhodnost, ale také nárazově velké nasazení a nadšení pro věc, kterou ale dotyčný bohužel neumí vždy dotahovat do konce. Vysoko posazené, byť uzoučké obočí, měla slavná herečka Lucille Ball.

oboci-6.jpg

Zdroj: profimedia.cz

3. Výrazné obočí

Husté, často široké obočí mívají lidé, kteří si jdou za svým, jsou ambiciózní, sebevědomí, pečliví, důslední a dokážou nadchnout pro danou věc i své okolí. Divoké husté obočí má třeba herečka Brooke Shieldsová, které se perfektně hodí k bujné záplavě vlasů.

oboci-2.jpg

Zdroj: profimedia.cz

4. Nenápadné obočí

Spíše úzké obočí světlejší barvy mívají přizpůsobiví lidé, kteří nemají rádi střety s druhými. Jsou to skromní taktici, s nimiž je druhým dobře. Mají rádi jistoty v životě, nevyhledávají změny. Ale pozor: Pokud si jinak husté obočí vytrháváš do tenké linie, nejenže to není „in“, ale také to v očích druhých může měnit tvůj charakter, a to poměrně hodně. Pokud to s trháním obočí přeženeš, může to vytvářet dojem narcismu. Platí zde tedy obecné pravidlo: měj upravené a tak plné obočí, jak jen to jde v jeho přirozeném tvaru. Nenápadné, tenoučké obočí dlouho nosila herečka Drew Barrymore.

oboci-4.jpg

Zdroj: profimedia.cz

5. Opačně otočené obočí

Zpočátku opačně otočený oblouček obočí mívají emotivní, spontánní lidé, vždy připraveni k akci, zábavě, ale také pomoci. Takové obočí měla herečka Audrey Hepburnová – rovné, mírně opačně klenuté, černě vybarvené a pečlivě upravené.

oboci-1.jpg

Zdroj: profimedia.cz

7. Klenuté obočí

Mívají je přemýšliví, upovídaní extroverti, kteří jsou rádi středem pozornosti. Může také signalizovat smysl pro perfekcionismus, vysoké očekávání a nároky na sebe i druhé. Tito lidé rádi pracují sami na sebe, týmové práci se vyhýbají, ale umí řídit druhé. Takové obočí mají například zpěvačka Cher nebo herečka Sophia Lorenová.

oboci-7.jpg

Zdroj: profimedia.cz

Největší módní faux-pas?

Rozhodně obočí, které neodpovídá barvě vlasů! „Nic tak neupoutá pozornost jako kombinace blond vlasů a výrazného černého obočí, bohužel v tom negativním slova smyslu. Nepůsobí to přirozeně a věrohodně. Proto je velkým trendem barvit si obočí k barvě vlasů tak, aby co nejvíc ladilo,“ říká Petr Stoklasa s tím, že dávno odzvonilo dobám, kdy sis mohla vybrat jen mezi černou a hnědou barvou na obočí.  Jedno však platí pro úpravu i barvu obočí stejně: V kurzu je krásně doladěná přirozenost! Což neplatí pro adeptky na nejhorší obočí světa v naší fotogalerii. Pobav se.

Tak co říkáš, sedí to na tebe? 

Foto: Shutterstock.com, profimedia.cz, refectocil.cz, pinteres.com, zdroj text : refectocil.cz

3.5.2018 6:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist