Život

Hezký den, Sáro, pomalu ztrácím naději. Jsem už rok na neschopence po operaci ramene, čekala mě další v lednu. Včera mi volali, že je odložena snad až na duben. Můžu čerpat neschopenku do 7.3., pak budu bez příjmu. Nezbude mi asi nic jiného, než jít do práce přes bolesti se zánětem ramene. Pracuji u mentálně postižených klientů, očkovat se nechci, takže budu bez práce. Dnes přišel syn, od Nového roku je bez práce. Má plno problémů, deprese, úzkosti a jiné, teď ještě toto. Dnes mi napsal bývalý přítel, se kterým jsme to chtěli ještě zkusit, že to chce úplně ukončit. V 56 letech můj nejdelší vztah trval rok, se synem jsem byla 13 let sama, pak jen pár krátkých vztahů. Je toho na mě moc, jsem celý život na vše sama, syn má svých problémů dost a nepomůže, a začínám mít pocit, že život mi utekl a nic pěkného mě už nečeká. Minule jsi mi psala, že lásku snad najdu, ale už ani nedokážu věřit po všech těch zklamání. Bude líp, vyřeší se má finanční a situace, najdu po operaci dobrou práci? Moc děkuji za trpělivost a odpověď, hezký den

Odpověď

Krásné ráno, beruško. Tak, začneme hezky od začátku operací, která byla odložená. Víš, z praxe i života mám vyzkoušené, že cokoliv se odloží a přijmeme to bez jakýchkoliv negativních odporů – emocí, nakonec se zjistí, že to bylo nejlepší možné řešení, které se ukázalo. Problémy s ramenem svědčí o tom, že jsi v minulosti prožívala lítosti a další negativní emoce, když zapátráš zpětně životem, určitě si uvědomíš, jak jsi různé životní etapy a zkoušky zvládala. Pamatuj, pokud je operace odložena, zareaguj jedním velkým hurá, má to svůj velmi dobrý důvod. Prostě vše pouze přijmi bez negativních emocí a odporů. Nemoc je vždy zastavení a příležitost k růstu, využij ji ve svůj prospěch a začni se s láskou starat o své tělo i duši. Je zbytečné fňukat a přitom nic nedělat, změna ti leží u nohou, začni hned a nic neodkládej. Zamysli se a zeptej se sama sebe, co jsi udělala pro to, abys byla opět v pořádku? Žiješ zdravě, cvičíš tělo i mysl?

Máš právo se nenechat očkovat, ale v tom případě je potřeba přijmout také dopady, napíšu ti, jaký postoj je správný.

  1. nenechám se naočkovat, ale v tom případě přijmu fakt, že s velkou pravděpodobností přijdu o práci a začnu se poohlížet jinde.
  2. svou práci miluji, a proto se z lásky k sobě i ostatním nechám bez odporů nitra naočkovat a dál to neřeším.

Co se týká syna, je dospělý, pokud tě požádá o tvůj vhled, můžeš poradit, pokud ne, je potřeba s láskou poodstoupit a zbytečně nezasahovat.

Jak bys chtěla lásku najít, když jsi ve stresu, buď ráda, že jsi zatím sama, protože bys přitáhla stejně naladěného muže, což by se ti časem přestalo líbit. Začni děkovat za život a méně se utápěj v lítosti, věř, že pak dokážeš nemožné.

Zkus se podívat na internet, když jsi doma a najdi si nějaké video, které tě osloví a pomůže ti změnit pohled na sebe i život. Skvělá je L. Hay nebo videa s J. Duškem a jeho hosty, prostě pátrej, hledej a nadchni se pro život.

Najdi alespoň dvě věci, za které jsi vděčná a oceň je, tím se dostaneš do lepších vibrací a pochopíš, že všechno má svůj důvod. Neděje se nic, co bys sama nevytvořila svým myšlením. Když to zvládneš, vyřeší se finance, láska a ještě mnohem víc, ale beruško, bez změny to opravdu nepůjde.

Věř, že ty jsi mocný tvůrce svého života, měj se ráda, buď spokojená a snaž se zaměstnat mysl nějakou smysluplnou činností – aktivitou. Vyzkoušej na problémy s ramenem jógu, je skvělá a mohu vřele doporučit, nauč se správně dýchat, jemně protahovat tělo a naslouchat mu. Opět pokud nevíš, jak a co cvičit, mrkni na videa je tam mnoho různých odkazů, např. Život 90, má mnoho cviků na bolest a proti bolesti. Držím ti prsty a věřím, že to dokážeš!

11.1.2022 2:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist