Ví či neví

Dobrý den. Mám přítele. Na začátku krásné. On každý druhý víkend své dvě děti, já v péči dvě děti. Někdy je to těžké, shodnout se když je máme všechny dohromady. On na svých dětech hodně visí. Někdy je překážka, že svým dětem nadrzuje.. Neměl jednoduchý rozvod. Žena ho podvadela, kde mohla. On je tím oslaben. Ale dere se zase nahoru. Někdy se chová jak malý dítě. Přijde mi, že mi dělá některé věci naschvál. Co ví, že mi vadí, tak někdy dělá. Vím, že mě má rád, plánuje i naši budoucnost, ale někdy mluví divně, se slovy-kdo ví, jak to bude, nikdy neříkej nikdy, atd… Nedávno mi řekl, že mě nemiluje, ale má mě moc rád. Nechce se se mnou rozejít, a láska je pry pomijiva. Den předtím mi dal květinu a srdce s nápisem- z lásky. Některé jeho názory moc nechápu, je mu jedno, kde jsem, co dělám. Nechce to prý vědět, věří mi. O moje děti se stará skvěle, má je rád. Nikdy jsem neměla takového rozpolceneho muže. Nevím, zda neví, čí je, nebo zda moc dobře ví. Jinak je skvělý, rozumíme si. Někdy si říkám, zda mě nechce podvědomě vmanipulovat do něčeho svého. Já mu ale věřím. To je náš základ. Byla bych ráda, kdybyste mi to vysvětlil mužským pohledem. Děkuji.

Odpověď

Alenko, potkali jste se v životním stádiu, kdy už není tak jednoduché se flexibilně přizpůsobit tomu druhému. Sám mám dvě děti a vím, že je budu v životě vždy protěžovat, i když to vlastně nejspíš nebude pro jejich dobro. Prostě instinkt rodiče. Navíc vše je dost subjektivní - možná tvůj pocit o jeho nefér chování jako jeho pocit o rovném zacházení. A zažité má třeba i to, že opravdu nepotřebuje řešit, kde jsi nebo co děláš. Na vzdory jeho rozvodu je to projev důvěry a volnosti. To, že jste se jeden pro druhého rozhodli, neznamená automaticky, že má člověk nárok usurpovat si život toho druhého. Zkus o tom tolik nepřemýšlet, nenořit se do toho tolik. Když přijde nějaká jeho divná věta, zkus v ten moment pochopit, že to je JEHO nějaký obranný mechanismus, strach nebo nejistota. To ti jistě uleví.

23.8.2022 6:00
Více o tématu: děti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist