Váhy

žena

Váhy – žena

(23.9. - 23.10.)

Jednou mi dítě položilo otázku, na kterou nebylo lehké odpovědět. „Čím to je,“ chtělo vědět, „že ženy nosí kalhoty a muži používají voňavky?“ Typickým stylem Berana jsem impulzivně odpověděla. „No,“ řekla jsem rychle, než si mohlo vymyslet další zapeklité hádanky, „to je proto, že v každém muži je kousek ženy a v každé ženě je kousek muže. A teď budeme hrát dámu. „Když si na to vzpomenu, jsem docela pyšná na svou moudrost. Toto prohlášení platí do určité míry pro všechna sluneční znamení, ale je superpravdivé pro Váhy.

I v těch nejmužnějších Vahách najdete stopu opačného pohlaví a stejný trik hraje Venuše i s ženami.Tato žena může být roztomilá jako chlupatý bílý králíček a přesvědčivě vám šeptat do ucha všelijaké něžnosti. Může se oblékat do hedvábí a krajek a mít voňavé vlasy. Dokonce může vypadat jako panenka na hraní, kterou byste uzvedl jednou rukou (i když s ascendentem v Býku nebo Střelci bude robustnější). Ale přes všechnu ženskost a půvab nosí tato dívka kalhoty s překvapující nenuceností a perfektně jí padnou. Její duševní procesy jsou charakteristické mužskou logikou a vyrovná se vám v každé diskusi. Dokonce vás může někdy předčit, ačkoliv žena v tomto znamení je příliš chytrá na to, aby vám to dala najevo dřív, než máte líbánky bezpečně za sebou.

Před svatbou si bude dávat pozor, aby vás neporazila v šachu, ale nebude skrývat svůj intelekt za těmi něžnými dolíčky navěky. Nakonec vám ukáže, co je její mozek zač.Většina žen ve Vahách projeví svůj důvtip, kdykoliv se naskytne téma, o kterém se dá diskutovat. Může to být cokoliv – třeba proč byste neměl nosit límce s knoflíčky nebo proč nedostanete v práci přidáno. (Bude si myslet, že to druhé je částečně vaše vina a částečně vina vašeho šéfa. S Vahami všechno skončí jako šest jednoho a půl tuctu druhého – takže to vyjde nastejno.) Pokud odmítnete spolknout návnadu, bude se přít sama se sebou.

Tato žena dokáže začít sama posvícenskou rvačku a sama ji také vítězoslavně zakončit. Vaším jediným příspěvkem bude „Ale proč?“, nebo „Já si to nemyslím,“ ale někdy to stačí na to, aby předvedla brilantní monolog, který může trvat i přes hodinu. V jeho průběhu se však pravděpodobně budete topit v jejím kouzlu. Za každou třetí větou vám uštědří nesnesitelně líbezný úsměv a vy nakonec změníte názor stejně snadno, jako ona mění pohlaví, když si na čas přivlastní mužská privilegia a potom se zas přemění v mazlivého králíčka. Přesvědčí vás pomocíčisté logiky. Neztratíte mnoho kromě vaší pýchy, a ta vám pod vlivem magického úsměvu Vah nebude moc chybět.

Obvykle má pravdu, protože svá konečná rozhodnutí zvažuje stejně pečlivě jako Nejvyšší soud.Ženy Váhy nepotřebují moc povzbuzovat, aby začaly nahlas srovnávat dvě rozdílná stanoviska. Rušná politická sezóna poskytne vaší partnerce spoustu příležitostí vybrousit si své rétorické schopnosti a argumentační talent. Jakmile se rozhodne, načí straně stojí a který kandidát je ten pravý, báječně se hodí na politického pracovníka. Kromě typické záliby zvážit všechno dvakrát, aby si byla jistá, že neudělala chybu, dovede být tatožena zkouškou nervů pro muže, který má zájem o milostný vztah nebo přátelství nebo oboje.

Její tendence se přít je skutečně založena na upřímné touze dosáhnout nestranného rozhodnutí. Mohlo by to být horší. Alespoň si přitom nevymýšlí vlastní pravidla ani paličatě neodmítá rozumné argumenty jakoženy narozené v některých jiných znameních. Kromě toho prezentuje většinu svých názorů s diplomatickým taktem, což poněkud zmírňuje jejich dopad.Snad nejlepší způsob, jak vás přinutit, abyste si vážil své ženy narozené ve Vahách, je ukázat vám, co by vás čekalo s jinými znameními v jednoduché situaci. Řekněme, že diskutujete na téma navštívenky. Měli by je lidé v dnešní době používat a jak by měly vypadat? Projdeme rychle celý zvěrokruh. Předstírejte,že jste jediný muž v místnosti s dvanáctiženami (To by měla být příjemná představa.)

Diskuse by probíhala asi takto:Beran: Já je nepotřebuju. Používám telefon.Býk: Zřídka chodím na návštěvy. Lidi chodí ke mně. Blíženci: Navštívenky! Kdo má čas na navštívenky?Lev: No, kdyby byly opravdu odvázané a vypadaly impozantně Panna: Musím se podívat do lexikonu společenského chování, co tomu říkají.Střelec: Proboha! Chcete říct, že lidi mají pořád čas na takový nesmysl?Štír: Když lidi nejsou doma, je to jejich chyba, ne moje. Vodnář: Zajímalo by mě, jestli venku prší. Myslím, že jsem zaslechla hrom.Rak: Navštívenky jsou tak neosobní. Radši bych napsala vzkaz.Ryby: Vždycky vycítím, když nikdo není doma, a chodím na návštěvu jen tehdy, když mi něco podvědomě napoví, že mě chtějí vidět.Kozoroh: Tento zvyk naprosto schvaluju. Ale nemá cenu se bavit o designu. Když nejsou ryté, nejsou to navštívenky. váhy: No, to záleží na okolnostech. Když chcete udělat správnou věc, měli byste je mít. Je to zdvořilé a okouzlující gesto. Na druhé straně se dnes jejich používání může zdát snobské a moderní žena je příliš zaneprázdněná, aby se s nimi otravovala. Samozřejmě musíte vzít v úvahu účel tohoto zvyku. Jsou však lidé, kteří si nemohou navštívenky dovolit. Je to finančně dost náročná záležitost a navíc nejsou doopravdy nezbytné. Ovšem když se na to podíváte z druhé strany, nemohu si pomoct, ale mám pocit, že krása a vlídnost minulosti v dnešním uspěchaném světě chybí, takže by to mohl být užitečný výdaj. Předpokládám, že by navštívenky měly být ryté.

Ale je pravda, že něco odlišného by odráželo individuální osobnost. Tvůrčí osobnost by si měla navštívenky navrhnout sama. Takové originální navštívenky by však mohly u některých hodně společenských lidí vzbudit nepochopení, víte? Myslím tím, že třeba Rockefellerovi by si mysleli,že je to neotesané. Ale teď mě napadá, kdo chodí na návštěvu k Rockefellerovým? Vašim přátelům by se originalita líbila, ale prosté ryté vizitky jsou pravděpodobně přijatelnější. Aspoň si myslím,že by měly být. Ale stejně – no…Nyní uvedla všechna pro a proti a lehce se mračí ve snaze roztřídit vlastní argumenty a dospět ke konečnému rozhodnutí.Vidíte, že tato žena je v každém případě spravedlivá a odhodlaná dosáhnout vyváženého úsudku. Její odbočky na téma tak všedních věcí, jako jsou navštívenky, vás mohou trochu nudit, ale upřímně oceníte snahu o férovost a schopnost soudit správně pomocí zvážení všech stran, hlavně když jde o něco, na čem opravdu záleží.

Jiné ženy jen vypálí od boku názor odrážející jejich individuální povahu a zřídka je zajímá, co si myslíte nebo jestli je jejich odpověď spravedlivá. Pro ženu ve Vahách neexistuje taková věc, jako co si myslí, že je správné. Váš názor zasluhuje stejnou vážnost jako její nebo Platónův, dokud nedospěje k rozhodnutí založeném na nedostatcích v argumentech jejích, vašich a všech filozofů.Většina těchto dívek pracuje před svatbou i po ní. Chtějí peníze, aby si mohly koupit hezké věci. Potřebují si své luxusní hnízdo vystlat pěkným peřím. Milují krásné šaty, drahé parfémy, klasickou hudbu a – říkal někdo, že v sobě mají něco mužského? Ano, já. Ale pod tak slušivým účesem si stěží všimnete jejich paličaté hlavy. Většinou potřebují pěkné sumy peněz, aby se zbavily špíny a ošklivosti disharmonického prostředí, ze kterého mohou psychicky i fyzicky onemocnět. Ale existuje ještě jeden důvod, proč chtějí pracovat a proč chtějí peníze. Jejich partner.

To, čeho si tato žena cení nade vše v tomto pozemském životě, je muž, kterého si vybrala, aby ho mohla milovat, ctít a usměrňovat.Nesnáší samotu. Partnerství jak v práci, tak v lásce, je její nejhlubší potřebou. Nerada pracuje sama a je doslova neschopná žít sama. Ženy ve znamení Vah, které navštíví astrology, zajímají jen dvě otázky. Není-li to jedna, je to vždy ta druhá. Bud‘: „Kdy potkám někoho, koho budu doopravdy milovat?“ nebo „Kdy najdu někoho, kdo by se mnou podnikal?“ Manželství je pro ni joint venture a jeho pravidla j sou skoro stejně přísná jako v obchodní společnosti. Vy jste prezident asociace a jako takového si vás váží. Ona je hlava představenstva, která dohlíží na to, abyste nedělal chyby. Má povahu stvořenou pro týmovou práci. Bude se chtít účastnit tolika vašich zájmů a aktivit, kolik zvládne. Je ochotná jménem manžela bavit druhé a je natolik ženská, aby ho následovala, když chce změnit zaměstnání, přestěhovat se do jiného města nebo si najít nové přátele. To vše je v jeho kompetenci. Ona mu jen uhlazuje cestu a hlídá, aby něco nezkazil impulzivními činy nebo nesprávným úsudkem.Rozhodně si od vás zaslouží uznání.

Typická žena Váhy nechce být mlýnským kamenem kolem manželova krku. Chce mu jen odstranit všechny kameny z cesty. Na povrchu není zdaleka tak despotická jako uvnitř, protože poslední věc, o kterou stojí, je dělat prohlášení, za která~ by potom byla zodpovědná. Ve většině případů bude našlapovat opatrně (pokud nemá ascendent v Beranu – a jestli jste si něco začal s ženou, u které při narození působí dvojí takový zásadní vliv, máte nemalý problém).Průměrné Váhy ženského pohlaví jsou vysoce inteligentní a mají obdivuhodné analytické schopnosti, což pro vás může znamenat významnou pomoc při řešení obchodních problémů. Jejich city jim zřídka brání v nestranném rozhodnutí nebo názoru a většinou vám mohou poskytnout lepší radu než váš bankéř. Tyto schopnosti ovšem mohou sloužit k zakrytí mnoha nectností. Nejen to, ale jde-li o typické Váhy, nabízí své perly moudrosti na stříbrném podnosu šarmu a přátelské inspirace. Na ocelové ruce nosí sametovou rukavičku a dokáže vás odvést ze špatné dráhy na správnou tak decentně, že budete přísahat, že ta změna byla váš nápad. Muž v Beranu, Štíru, Lvu nebo Býku obvykle postaví takovou manželku na piedestal a uctívá ji.

To je jedině fér, protože ona ho uctívá také. Návštěvníci hnízda lásky šťastně provdané ženy ve Vahách mohou mít pocit, že vidí Adama a Evu, než se objevil had a všechno zkazil. (Z obou manželů ve znamení Vah se s neměnnou pravidelností stávají bud‘ vrkající hrdličky nebo prskající kočky. Skončí v jednom extrému nebo v druhém, někdy trvale, někdy se to bude střídat obden.)Život s ženou narozenou ve znamení Vah bude mít mnoho kladných stránek. Nikdy vám nebude otevírat dopisy. Nikdy neprozradí vaše obchodní tajemství přátelům, ani vás neztrapní před vaším nadřízeným. Patrně ho zcela okouzlí stejným úsměvem, jakým si podmanila vaše srdce, když jste se s ní poprvé setkal. Některé ženy, u kterých působí vliv Marta, se občas mohou příliš poddávat emocím nebo jedí a pijí víc, než je zdrávo, ale těch není mnoho. I když někdy může tato žena zakopnout o vlastní váhy, dříve či později zase dosáhne normálního stavu božské harmonie. Zažijete chvíle, kdy se budete ptát, jestli je to anděl nebo ďábel, ale andělé bojují na její straně častěji než ďáblové. Zřejmě nebudete mít důvod si stěžovat na nedostatek fyzických důkazů její lásky, protože je romantická a milující, jak jen má žena právo být. I když je ve svém cukrování upřímná, všechny ty líbezné pohledy, něžné dotyky, vřelá objetí a časté polibky také dobře fungují jako zástěrka pro její skrytou mužskou sílu.

Neexistuje zákon, který by říkal, že upřímnost nesmí mít praktický užitek.Váš domov asi bude vypadat jako reklama v časopisech na koberce ode zdi ke zdi. Barvy budou ladit a nábytek bude vybraný s dobrým vkusem. Obrazy budou viset rovně a jídlo dostanete včas. U většiny těchto manželek můžete také počítat s textilními ubrousky, stříbrnými příbory, květinami na stole, kvalitním porcelánem, rozsvícenými svíčkami, vínem, uklidňující hudbou a vyváženým jídelníčkem. Když vezmete v úvahu její chytrost a jiskřivý důvtip, těžko byste si mohl přát víc. Být ženou je pro ni určitým druhem celoživotního povolání a někde v jeho procesu nevyhnutelně dosáhne dokonalosti. Mužská stránka jejího já vás sotva bude znepokojovat, pokud ovšem nejste jeden z těch nemožných chlapů, kteří řvou jako král Jindřich VIII. a čekají od žen chování poslušné choti, která se bojí, že když řekne něco jiného než „ano“ a „ne“, přijde o hlavu. Vaše manželka ve znamení Vah zcela jistě řekne víc než „ano“ a „ne“. Ráda mluví. Ale když budete potřebovat dobré publikum, bude vám příjemným posluchačem. Je houževnatá i jemná zároveň a málokterá jiná žena dokáže tyto dvě stránky citlivě sladit.Její milé způsoby a schopnost zchladit vaše rozpálené čelo vás může vést k domněnce, že je slabá a bezmocná nebo že se bude v případě krize chvět jako osika. V tom jste na omylu. Ta žensky roztomilá bytůstka se skládá z devíti ocelových součástí.

Neměl byste zůstat slepý jen proto, že vám unikl její mazaný a odvážný plán, jak se chytíte na háček během oněch počátečních her šachů, kdy vás nechávala vyhrát. Až příště nastane rodinná pohroma, otevřete doširoka oči a uvidíte, kdo drží loď z dosahu vlnobití. Myslím tím, kdo to skutečně dělá. Zjištěná pravda vás nemusí nutně připravit o vaši mužnost. Jen vy sám poznáte, nakolik potřebujete její pomocnou ruku u kormidla, když se člun začne kymácet. Nikdy se tím nebude chlubit, ani vás o nic nepřipraví – kromě pořádného dílu odpovědnosti. Buďte vděčný, že je tak spolehlivá. Kromě toho jí to moc sluší, když si na práci na zahrádce nebo nákup v samoobsluze oblékne kalhoty, viďte? Se ženami v kalhotách není nic v nepořádku, dokud mají dost zdravého rozumu, aby si na večírky oblékly vzdušné šaty s volánky a v soukromí hedvábné prádlo.

A to ona má. Jednou z jejích nejcennějších vlastností je schopnost schovat svůj bystrý mozek za nejrafinovanější ženskost.Matka narozená ve Vahách bude své děti milovat a něžně o ně pečovat, ale upřímně řečeno, jejich místo bude až po vás. Jsou to sice pro ni mladí partneři, ale vy jste prezident společnosti a na tento základní fakt jejich matka nikdy nezapomene. Dostanou velký kus jejího srdce, ale nikdy jim nedovolí ukradnout ten koutek, který vám věnovala, než se narodily. Pokud vám jejich hra překáží v odpočinku, dovede být dost přísná, a pokud vás neposlouchají, bude víc rozzlobená, než kdyby neposlechly ji. Tito potomci budou roztomilí a čistí jako děti a pořádní a zdvořilí jako dospělí – pokud je nerozmazlíte a ona tomu nezabrání, protože vy jste pán a vládce. Je to jen další z rozhodnutí, které možná nechá na vás, aby se vyhnula špatnému úsudku. Tato matka je normálně mírná, ale když je třeba, neustoupí. Své děti nikdy nezanedbává ani ne ignoruje, ale je pravda, že se chtěla stát matkou v první řadě proto, aby dala víc štěstí vám. Jednou z prvních věcí, kterou dětem vštípí, když je učí modlit, je: „Bůh žehnej tatínkovi.“ Nikdy nedovolí, aby si otce nevážily. Přesto je umí uchlácholit, když si příliš vynucujete jejich poslušnost, ale když to přeženete s disciplínou, třeba jim i za vašimi zády strčí lízátko. Je pravda, že může jíst moc sladkostí a ztloustnout.

Také se může zdržet na taneční zábavě nebo nad lahví vína. Občas je dost panovačná a někdy moc mluví. Ale všechny tyto věci nastanou, jen když jsou její emocionální váhy dočasně z rovnováhy. Vždy se po čase zase ustálí. Pokud na nich někdo nedrží nohu , vyrovnají se samy. Je-li jedna strana trochu nízko, přidejte špetku náklonnosti a zase se zvedne. Jestli druhou stranu tíží moc smutku, odlehčete ji pochopením a její nádherná harmonie se vrátí.Která jinážena by uměla vypadat jako princezna, když ji vezmete na ples, nebo si zašněrovat boty, obléknout si kostkovaný pracovní kabát a pomoci vám nařezat polena do krbu? Má dostatek půvabu pro první a dost síly pro druhé. Jestli hudební skladatelé zapomněli napsat písničku s jejím jménem, napište vlastní melodii ve valčíkovém rytmu a věnujte ji svéženě ve znamení Vah. Fortissimo.

Zdroj: Linda Goodman – Sluneční znamení

Další znamení zvěrokruhu


Beran

muž   žena
21.3. - 20.4.

Býk

muž   žena
21.4. - 21.5.

Blíženec

muž   žena
22.5. - 21.6.

Rak

muž   žena
22.6. - 22.7.

Lev

muž   žena
23.7 - 22.8.

Panna

muž   žena
23.8. - 22.9.

Váhy

muž   žena
23.9. - 23.10.

Štír

muž   žena
24.10. - 22.11.

Střelec

muž   žena
23.11. - 21.12.

Kozoroh

muž   žena
22.12. - 20.1.

Vodnář

muž   žena
21.1. - 20.2.

Ryby

muž   žena
21.2. - 20.3.


Další horoskopyAnabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist