Uvolnění silikonu z implantátu

Vážený pane doktore, ráda bych se zeptala, zda je možné, aby se silikon z implantátu uvolňoval a během kojení přecházel do mateřského mléka? Naše půlroční dcera má časté alergické projevy (hlen a krev ve stolici, nyní i dýchací potíže, zjištěna ABKM, dieta, i tak obtíže neustávají). Myslíte si, že lékařský silikon by mohl něco podobného způsobovat také? Mám se obávat a raději přestat kojit? Mám implantáty pod žlázou, jak je asi z příspěvku patrné. Děkuji za zpětnou vazbu! D.

Odpověď

Je mi líto zdravotních obtíží Vaší malé dcerky, ale opravdu není možné, aby se silikon dostával do mateřského mléka. Obtíže Vaší dcery budou způsobeny jinou příčinou a kojení bychom Vám ukončovat z tohoto důvodu nedoporučovali.

Pokud chcete mít jistotu, že máte neporušené silikonové implantáty, objednejte se na sonografické vyšetření prsou (př. k paní doktorce Bláhové, poliklinika na Strossmayerově náměstí, tel.: 220 190 669), které byste i v případě žádných obtíží měla podstupovat jedenkrát ročně k ověření, že je všechno v pořádku.

Přeji hodně štěstí ať se dceři daří lépe.

MUDr. Poláček

19.2.2018 2:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist