Trápí mě kolega z práce…

Ahoj, Trápí mě kolega z práce. Ze začátku jsme byl pracovní i přátelé a hodně jsme si sedli. Ale vše bylo na úrovni kolegů z práce. V soukromí žádná komunikace a pak byla dovolená pro celou firmu a já měla narozeniny. Od našeho šéfa si vzal na mě telefon a popřál mi. Od té doby jsme prakticky denně v kontaktu jak v práci tak v soukromí. Víme o sobě celkem dost věcí. Po nějaké době prisel s tím, že chce jít na večeři a ve zprávě mě upozornil, že jdeme jen jako kamarádi, že jsme pouze kolegové a nic víc. Napsala jsem, že v pořádku. Večeře proběhla opravdu kamaradsky. pak bylo ještě pár večeří a já se zamilovala. Občas mu přinesu něco dobrého (Svíčková, buchta, snídaně atd.) nebo on mě upekl strudl, bábovku, udělal guláš… Potom měl být vánoční večírek a já na něj nechtěla jít. ( pracuji v německu, on je Němec a já Češka) a nechtěla jsem jít, protože jsem měla strach z jazykové bariéry, domluvím se, ale většina nepoužívá Spisovnou němčinu ale bavorstinu. On ale nalehal, že tam beze mě nepůjde, že bude oceněný za desetileté pracovní úspěchy a že mě tam potřebuje atd. Nakonec jsem šla. vyzvedaval mě v jednom německém městě a jeli jsme spolu ( ještě s jednou kolegyní) ale trval na tom, že pojedeme spolu. Moc mi to slušelo a všichni mě chválili, ale on nic. Jen pokud někam šel, chtěl mě s sebou a ukazoval jak jsem tam s ním a když mě přišel jiný kolega pozvat, abychom šli spolu a ostatními pak jinam, řekl, že jsem tam přijela s ním. Pořád se popichujeme, pošťuchujeme a fyzicky kontakt je běžný. Občas má sexuální narážky atd. Sebrala jsem odvahu a řekla mu, že jsem zamilovaná. On mi odpověděl, že jsme pouze kolegové a nic víc. k vánocům jsme si dali dárky. A já jsem to už nezvládla a chtěla jsem odejít z firmy. a to v žádném případě nechtěl, že to spolu zvládneme. Měli jsme 18 dní dovolenou a on tvrdil, že to beze mě tak dlouho nevydrží. Ze musí přijet a budeme chodit na večeře atd. Nakonec jsem asi třikrát odmítla, když chtěl někam jít. Bylo toho na mě moc. A vše tak trochu pomohla vyřešit pracovní nabídka, kde jsem mohla mít o spoustu peněz víc. „nový šéf“ byl mladý a hezký chlap, a přistoupil na to, že než mě pustí z mojí práce, budu se zaucovat po práci, u něj doma, u mě doma ATD. Byla to práce v kanceláři. A najednou vznikl problém a je to divný a určitě s ním spím atd a nemůžu jít pryč, on tam beze mě nezůstane. Denně mi psal ať nechodím, v práci mi opakoval, že mě má opravdu rád a nechce být beze mě. Ze spolu půjdeme bydlet do jiného města atd. Ještě mi vysvětlil, že jede na týden na školení a že pojedu a ním a užijeme si to atd. Nevím vůbec co si mám myslet. Když se neozvu, píše proč se neozvu a že mu musím psát každý den… Nakonec vyšlo najevo, že nový šéf chtěl mě jako milenku a ne jako sekretářku. Zůstala jsem v původní práci a kamarád pořád vyzvida, jestli jsem s tím šéfem spala nebo ne. A vzal si na Just jinou směnu (na čtrnáct dní). A já nevím co si myslet a co dělat. Díky za názor.

Odpověď

Ahoj,
nevím, co si myslet o tom tvém žárlivci. Ale pokud jsi ty našla odvahu mu říct, že ses do něj zamilovala a on tě vidí pouze jako kolegyni, tak buď má dlouhé vedení, anebo mluvíš špatně německy:-). Obávám se toho, že si na tebe dělá velké nároky, ale přitom sám tě bere jen jako kamarádku. Pokud nebudete mluvit o vaší budoucnosti, tak se z tebe stane zamilovaná smutná žena a on vysmátý kamarád. Řekni mu, co od vašeho vztahu očekáváš, a pokud to nebude akceptovat, tak mu řekni, že kamarádů můžeš mít kolik chceš, ale že hledáš chlapa pro život. Ve vztahu musí milovat oba dva a ne pouze jeden.

2.3.2017 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist