Storno zrušeného zájezdu kvůli covidu

Dobrý den, mám rok a půl zaplacenou zálohu na zájezd do Řecka na u CK. V loňském roce se zájezd neuskutečnil kvůli covidu, ale obdržela jsem voucher. Několikrát jsem žádala o vrácení peněz, marně. Již před měsícem jsem požádala o storno zájezdu. Byl mi však oznámen vysoký storno poplatek na každou osobu. Na to jsem nepřistoupila. Prosím o radu, zda má smysl řešit spor soudní cestou? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

postup by měl být podle EU takový, že pouze pokud se domluvíte s CK, tak se s Vámi mohou vypořádat skrz voucher, jinak musí vracet peníze. Podle českých zákonů je to tak, že Vám mohou dát voucher, využití je vázáno do 31.8.2021, což se nazývá ochrannou dobou pro CK. Současně Vám musí nabídnout rovnocenný zájezd, nenabídne-li cestovní kancelář ve lhůtě 30 dnů od žádosti zákazníka rovnocenný náhradní zájezd, ochranná doba skončí. V případě, že poukaz na zájezd v ochranné době nevyčerpáte, vrátí Vám cestovní kancelář veškeré uhrazené platby za původní zájezd nejpozději do 14 dnů od skončení ochranné doby. Pak je ještě rovina finanční a to, že CK se budou v budoucnu potýkat s finanční ztrátou za uplynulý rok a půl, je tedy na místě řešit věc co nejrychleji. Soudní spor trvá často řadu let a cestovní kancelář nemusí být v době rozhodnutí již solventní. Doporučuji tak vyzvat kancelář k nabídce srovnatelného zájezdu a postupovat podle toho, zda Vám zájezd nabídnou, či nikoliv a ochranná doba tak skončí dříve.

24.6.2021 4:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist