[Ukončeno] Soutěžíme o krmivo pro čtyřnohé mazlíčky od PURINA PRO PLAN

Máš doma čtyřnohého mazlíčka a je jedno, jestli pejska nebo kočku, a řešíš, jaké krmivo jim dopřát? My pro tebe máme prima tip a zároveň ti nabízíme možnost si o produkty PURINA PRO PLAN zasoutěžit. Tak neváhej a zkus své štěstí!
soutez-purina1-1100x618.jpg Zdroj: Purina Plan

Patero tipů, jak mazlíčkům o svátcích přilepšit (a neublížit)

Vánoce jsou svátky hojnosti. A rádi dopřáváme nejen sobě a svým blízkým, ale i našim čtyřnohým kamarádům. Právě těm, ač v dobré víře, kolikrát nabídneme pochoutku, která jim může přivodit velké trápení. Nikdo z nás nechce trávit vánoční svátky v ordinaci veterinární kliniky. Které potraviny vás do ní určitě dovedou? A čím naopak můžete mazlíčkům misku svátečně zpestřit? Inspirujte se našimi tipy.

Především je nepřekrmujte. Mějte na paměti, že psi jsou příležitostní lovci a stačí jim větší potrava v delších časových rozestupech. To kočky si chodí „zobnout“ menší porce několikrát denně. A většina koček se ani není ochotná přejíst.

Bez cukroví nejsou Vánoce

Cukroví k Vánocům neodmyslitelně patří. A asi víte, že pokud ho necháte na dosah psům, moc vám nezbyde. Psům zcela jistě chutná, pro jejich zdraví to ale není nic dobrého. Pokud malý pes sní, byť jen kousek perníčku, je to jako byste si na posezení dali půl krabice vanilkových rohlíčků.

Tip: Nechcete-li svého mazlíčka o vánoční dobroty ošidit, upečte mu třeba sušenky. Není to nic složitého a existuje hned několik variant – s tuňákem, játry, sýrem anebo ovocem či zeleninou. Anebo vsaďte na kupované chuťovky, které mají hlídané vyvážené složení – a existují i ve variantě pro psy s nadváhou.

Kdo by odmítl čokoládu

Zatímco kočky jsou zarputilí masožravci, psi neodmítnou ani dětmi nenáviděnou brokolici. A právě děti by se možná chtěly podělit o čokoládovou figurku. Mezi pejskaři je naštěstí již známo, že čokoláda je kvůli obsažené látce theobromin pro jejich mazlíčky silně toxická. Obzvlášť nebezpečná je čokoláda na vaření. Bílá čokoláda má této látky sice minimálně, ale vysokým obsahem tuku a cukru způsobuje bolestivé křeče. Ještě nebezpečnější než čokoláda je však řada bonbonů a žvýkaček, které obsahují, pro psy škodlivé, náhradní sladidlo xylitol.

Tip: Ideální sladkou psí tečkou je tvaroh rozmíchaný s vajíčkem a pár piškoty. Vyhněte se však dětským piškotům a zvolte ty určené pro psy, které obsahují výrazně méně cukru. Máte-li potřebu svému mazlíčkovi pokrm dosladit, použijte med, který je v malém množství neškodný.

Ovoce není zdravé pro všechny

Věděli jste, že život psa i kočky může vážně ohrozit už pár rozinek? Hroznové víno a rozinky způsobují u našich čtyřnohých parťáků otravu. Projevuje se zvracením, průjmem, nechutenstvím a někdy i nadměrnou žízní. Obzvlášť pozor dejte na to, když kočka nebo pes přestanou chodit na malou. Mohlo by to znamenat problémy s ledvinami a dokonce i jejich selhání.

Tip: Daleko vhodnějším ovocem jsou pro psy jablka, avšak zbavená jadérek, která obsahují kyanid. Kočce neuškodí třeba pár kuliček borůvek, ale pravděpodobně nad nimi ohrne nos.

Štědrovečerní hostina, jak se patří

Usedáte-li ke štědrovečerní hostině, určitě z ní mazlíčky vynechte. Cibule, kterou obsahuje snad každý bramborový salát, je pro psy i kočky toxická. Smažený kapr je pro ně také nevhodný, ale dáte-li jednu podkovu při porcování stranou a mírně ji podusíte nebo uvaříte v páře, rozhodně nic nezkazíte. Nezapomeňte ji však před servírováním důkladně zbavit ostrých kostiček. Anebo jim můžete v předstihu koupit oblíbenou nebo naopak nezvyklou kapsičku, která má vše ve správném poměru.

Tip: Chcete jim dát aspoň zbylé kostičky? Na vařené drůbeží kosti pozor. Snadno se štěpí a mohou zvířatům poranit tlamu či jícen. Naopak dobře stravitelné jsou syrové kosti, ale psovi dejte jen měkké a pružné kosti z mladých zvířat.

Přípitek nesmí chybět

Popíjení drinků ke svátečnímu setkávání zkrátka patří. Vánoce se neobejdou bez vaječného likéru, svařeného vína, punče, grogu, nebo také piva a vína. Mnohdy bohužel nepřijdou zkrátka ani naši domácí mazlíčci, kteří se neostýchají nabídnout si z volně odložené sklenice. Jakýkoliv alkohol je však pro zvířata zcela nevhodný, a to i v malém množství, které se může zdát zanedbatelné.

Tip: Trváte-li na slavnostním přípitku, vsaďte na pár lžic nekořeněného (a nesoleného) vývaru. U koček se rozhodně vyhněte podávání mléka. Pohádky jsou pohádky, ve skutečnosti kočky v dospělosti mléko nejsou schopny strávit a zaděláte jim jen na břichabol.

Produktový tip

Purina PRO PLAN DOG Optidigest / Purina PRO PLAN CAT DELICATE

Náhlé změny jídelníčku špatně snáší jak psi, tak i kočky. Častým přilepšováním v rámci vánočního hodování jim tak mimo jiné zaděláváme i na nebezpečné tloustnutí. Pár přibraných kilo má na nás úplně jiný dopad než na zvířata. Pouhé 2 kg u psa nebo 1 kg u kočky, jsou srovnatelné s až 10 kg nadváhy u člověka. Pro zvířecí seniory či kastrovaná zvířata to platí dvojnásob. Darujte jim proto pod stromeček prémiové krmivo Purina PRO PLAN Optidigest pro psy s citlivým zažíváním a PRO PLAN Delicatepro kočky s citlivým trávením. Nevyhnete-li se váš mazlíček ke konci roku rozhozenému organismu, přisypte mu do krmiva probiotika PRO PLAN Fortiflora, která dají zažívání zase do pořádku.

A právě o produkty PRO PLAN DOG a Purina PRO PLAN CAT si spolu s námi můžeš zasoutěžit. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu toho pověstného štěstí při losování. 

Soutěžit můžeš od pondělí 21.12. do čtvrteční půlnoci 31. 12. 2020. 

Nápovědu hledej na www.purina.cz/proplan/proc-pro-plan

Výherce:

Pavlína Zvarová

Zúčastnit se mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat, potřebujeme váš platný email. Proto se přihlaste nebo zaregistrujte.


Přihlášení


Registrace

Přečtěte si a seznamte se prosím s informací, jak probíhá zpracování osobních údajů:

Správcem Vašich osobních údajů je společnost VIASO s.r.o., se sídlem Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2, IČ: 053 7 3425, zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. C 275473 (dále jen „Správce“). Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) – dále jen „Nařízení“ – a dalšími obecně závaznými právními předpisy.

Za účelem registrace budeme zpracovávat Váš e-mail, abychom Vám zabezpečili bezproblémové využívaní služeb našeho webového portálu.

Ve svém profilu máte možnost nám kdykoliv volně sdělit následující údaje:

  • Identifikační údaje (jméno, příjmení)
  • Kontaktní údaje (adresa)

Vyplněním a zasláním těchto údajů prostřednictvím elektronické služby nám udělíte svůj souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů. Svůj souhlas kdykoliv jednoduše odvoláte smazáním příslušných údajů ve svém profilu.

Účelem zpracování je poskytování elektronické služby v podobě zřízení účtu na serveru femina.cz, který Vám umožní pohodlnější využívaní služeb webového portálu a zapojení se do soutěží provozovaných na našem portálu. Elektronická služba v podobě zřízení účtu je poskytována bezplatně na neomezenou dobu s tím, že máte možnost kdykoliv a bez udání důvodu svůj účet zrušit zasláním písemné žádosti na admin@femina.cz. Dalšími účely zpracování jsou zlepšení kvality poskytovaných služeb a zvýšení bezpečnosti poskytovaných služeb.

Doba zpracování osobních údajů: po dobu registrace Vašeho účtu a po dobu tří let od jeho skončení. V případě, že udělíte souhlas se zasíláním obchodních sdělení, bude Správce dále zpracovávat Vaše osobní údaje za účelem zasílání obchodních sdělení po dobu tří let od udělení souhlasu.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu lze považovat za zpracování prováděné z důvodu oprávněného zájmu správce. Společnost VIASO s.r.o. má tedy možnost zasílat Vám na e-mail, i bez Vašeho souhlasu, informace o nových funkcionalitách webového portálu. Zasílání těchto informací můžete kdykoli odmítnout, a to kliknutím na příslušný výslovný odkaz v nabídce.

Vaše osobní údaje nebudou předávány žádným třetím osobám s výjimkou

  • IT specialistů, zajišťujícím provoz webu femina.cz, marketingové analýzy a e-mailing

Kontaktní údaje Správce:

adresa: Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2

e-mail: admin@femina.cz

V případě jakýchkoli dotazů v oblasti ochrany osobních údajů nás přímo kontaktujte na emailové adrese: gdpr@viaso.cz

Osobní údaje budou zpracovávány podle jejich povahy manuálně a/nebo automatizovaně.

Ve vztahu ke zpracování Vašich osobní údajů společností VIASO s.r.o. bychom Vás dále chtěli informovat o Vašich následujících právech: právo požadovat přístup ke svým osobním údajům; právo požadovat opravu svých osobních údajů; právo požadovat výmaz svých osobních údajů; právo na omezení zpracování Vašich osobních údajů; právo na přenositelnost Vašich osobních údajů; právo vznést námitku; právo podat stížnost u dozorového orgánu – Úřadu pro ochranu osobních údajů. 

Soutěž již skončila.

Přejít na probíhající soutěže

21.12.2020 12:07| autor: Redakce
Více o tématu: dětizdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist