[Ukončeno] Soutěžíme o balíček produktů pro posílení imunity

Imunitní systém je v dnešních dnech jedním z nejskloňovanějších výrazů. Proč je imunita tak důležitá a jak nás chrání proti bakteriím a virům? Co je součástí imunitního systému a co ho oslabuje? Jak podpořit obranyschopnost, abychom se vyhnuli nemocem? Na tyto otázky odpoví komentář celostního lékaře Bohumila Ždichynce a ty si spolu s námi můžeš zasoutěžit o jeden ze tří balíčků na posílení imunity.
titulka-produkty_1100x618px-003-1100x618.png Zdroj: Vegall Pharma

Jak funguje imunita a jak se bránit nemocem?

Imunita je varovný systém, který rozpoznává rozdíl mezi buňkami našeho těla a cizími buňkami. Když rozpozná vetřelce, pak pomáhá tělu škodlivé buňky ničit. Ve chvíli, kdy je imunitní systém v dobré kondici, tak jeho správné fungování nepoznáme a nezjistíme, že nás každý den chrání proti virům a bakteriím. Jeho význam pocítíme v případě, kdy není s imunitou něco v pořádku a my se opakovaně potýkáme s náporem nemocí.

První linie v obraně proti virům

Aby viry či bakterie pronikly do našeho těla, musejí nejdříve překonat mnohé bariéry. První účinnou zábranou proti škodlivinám je kůže. V místech kde nás kůže nechrání, pak tuto funkci přebírají slzy, sliny a hlen, které mají antibakteriální účinky a mohou zničit choroboplodné zárodky. Díky této první linii v obraně proti virům a bakteriím je většina škodlivých buněk zachycena a nedostane se do krve. Tuto ochranu lze podpořit například důkladným mytím rukou, nošením roušky nebo větráním ve vytopených místnostech, aby nedocházelo k vysušování sliznic.

Klíčem k imunitě jsou zdravá střeva

Ve chvíli, kdy bakterie či viry již proniknou do těla, pak jsou tím nejvýznamnějším ochranným orgánem střeva. Ve střevech se totiž nachází 70 % buněk imunitního systému a představují tak nejčastější bojiště, kde jsou bakterie a viry napadány a ničeny. Pro správnou imunitu je proto důležitý dobrá kondice celého trávicího systému. Jeho funkci podpoří vyvážený jídelníček s dostatkem vlákniny i pravidelný pohyb. Do stravy lze zařadit i kvalitní doplňky stravy na podporu obranyschopnosti jako například Immun44 s obsahem komplexní směsi takzvaných polyfenolů, které slouží k zásobování imunitního metabolismu.

Komplexní obranu vytváří lymfatický systém

Součástí imunity je v neposlední řadě i lymfatický systém, v rámci kterého jsou přenášeny tekutiny, výživa a kyslík do celého těla a navíc odstraňuje odpadní látky. Skládá se z kostní dřeně, sleziny, brzlíku a lymfatických uzlin, díky jejich funkci tak systém vytváří komplexní a účinný základ naší obranyschopnosti. V kostní dřeni se totiž produkují a uvolňují bílé krvinky, které bojují s choroboplodnými zárodky. Slezina pak reguluje množství krve v těle a odstraňuje poškozené buňky. Brzlík je místo, kde dozrávají lymfocyty bojující s bakteriemi, ten je významný zejména pro dětskou obranyschopnost, kdy se imunita teprve vyvíjí. Funkcí lymfatický uzlin je rozpoznat všechny škodlivé buňky a odstraňovat je, ve chvíli kdy tělo bojuje s nemocí, tak se dočasně zvětšují. Zduřelé uzliny jsou tak jedním ze signálů, že se naše tělo vypořádává s nemocí. K pročištění lymfatického systému pomůže cvičení a dostatečný pitný režim, vhodná je například voda s citronem.

Imunitu ničí dlouhodobý stres

Pokud máte zdravý imunitní systém, postarejte se o něj a on se postará o vás. Dopřejte svému tělu dostatek odpočinku, hodně pohybu ideálně na čerstvém vzduchu, vyhněte se konzumaci alkoholu. Pro správnou funkci obranyschopnosti je pak důležité potlačit dlouhodobý stres. Výzkumníci ze stanfordské univerzity prokázali, že stres dokáže imunitu krátkodobě nabudit a zvýšit reakce imunitního systému. Naopak dlouhodobé psychické vypětí imunitu oslabuje a organismus se stává zranitelnější a hůře odolává nemocem. Přestože na každého aktuální pandemická situace dopadá, je třeba nepodléhat strachu a starat se i o psychické zdraví.

A spolu s námi si můžeš tento týden zasoutěžit o balíček na posílení imunity. Máme jej připravený hned pro tři výherce. A co pro výhru musíš udělat? Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu toho štěstí při losování.

Soutěžit můžeš od pondělí 13. 12. do nedělní půlnoci 19. 12. 2021.

Více informací a nápovědu najdeš na www.vegall.cz.

Výherci:

Anna Chovanová
Monika Sukupová
Nikola Pelcová

Zúčastnit se mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat, potřebujeme váš platný email. Proto se přihlaste nebo zaregistrujte.


Přihlášení


Registrace

Přečtěte si a seznamte se prosím s informací, jak probíhá zpracování osobních údajů:

Správcem Vašich osobních údajů je společnost VIASO s.r.o., se sídlem Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2, IČ: 053 7 3425, zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. C 275473 (dále jen „Správce“). Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) – dále jen „Nařízení“ – a dalšími obecně závaznými právními předpisy.

Za účelem registrace budeme zpracovávat Váš e-mail, abychom Vám zabezpečili bezproblémové využívaní služeb našeho webového portálu.

Ve svém profilu máte možnost nám kdykoliv volně sdělit následující údaje:

  • Identifikační údaje (jméno, příjmení)
  • Kontaktní údaje (adresa)

Vyplněním a zasláním těchto údajů prostřednictvím elektronické služby nám udělíte svůj souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů. Svůj souhlas kdykoliv jednoduše odvoláte smazáním příslušných údajů ve svém profilu.

Účelem zpracování je poskytování elektronické služby v podobě zřízení účtu na serveru femina.cz, který Vám umožní pohodlnější využívaní služeb webového portálu a zapojení se do soutěží provozovaných na našem portálu. Elektronická služba v podobě zřízení účtu je poskytována bezplatně na neomezenou dobu s tím, že máte možnost kdykoliv a bez udání důvodu svůj účet zrušit zasláním písemné žádosti na admin@femina.cz. Dalšími účely zpracování jsou zlepšení kvality poskytovaných služeb a zvýšení bezpečnosti poskytovaných služeb.

Doba zpracování osobních údajů: po dobu registrace Vašeho účtu a po dobu tří let od jeho skončení. V případě, že udělíte souhlas se zasíláním obchodních sdělení, bude Správce dále zpracovávat Vaše osobní údaje za účelem zasílání obchodních sdělení po dobu tří let od udělení souhlasu.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu lze považovat za zpracování prováděné z důvodu oprávněného zájmu správce. Společnost VIASO s.r.o. má tedy možnost zasílat Vám na e-mail, i bez Vašeho souhlasu, informace o nových funkcionalitách webového portálu. Zasílání těchto informací můžete kdykoli odmítnout, a to kliknutím na příslušný výslovný odkaz v nabídce.

Vaše osobní údaje nebudou předávány žádným třetím osobám s výjimkou

  • IT specialistů, zajišťujícím provoz webu femina.cz, marketingové analýzy a e-mailing

Kontaktní údaje Správce:

adresa: Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2

e-mail: admin@femina.cz

V případě jakýchkoli dotazů v oblasti ochrany osobních údajů nás přímo kontaktujte na emailové adrese: gdpr@viaso.cz

Osobní údaje budou zpracovávány podle jejich povahy manuálně a/nebo automatizovaně.

Ve vztahu ke zpracování Vašich osobní údajů společností VIASO s.r.o. bychom Vás dále chtěli informovat o Vašich následujících právech: právo požadovat přístup ke svým osobním údajům; právo požadovat opravu svých osobních údajů; právo požadovat výmaz svých osobních údajů; právo na omezení zpracování Vašich osobních údajů; právo na přenositelnost Vašich osobních údajů; právo vznést námitku; právo podat stížnost u dozorového orgánu – Úřadu pro ochranu osobních údajů. 

Soutěž již skončila.

Přejít na probíhající soutěže

13.12.2021 12:00| autor: Redakce
Více o tématu: cvičení

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist