Snažit se nebo zapomenout?

Ahoj Tome, rns přítelem jsme spolu byli 3 roky. První rozchod přišel z jeho strany, ale po měsíci se chtěl vrátit. Druhý rozchod pak přišel po půl roce z mé strany (je to necelý rok). Měla jsem mezi tím vztah, ale i přesto jsem se s bývalým pořád vídala. Teď celý podzim jsme se vídali, myslela jsem si, že mi dává jen čas si to všechno ujasnit, ale říkala jsem mu, že s ním časem chci být, jen cítím že bych do toho teď nebyla schopna dát 100%, ale že určitě chci. No a minulý týden přišel bod zlomu z jeho strany. Prý už takhle dál nemůže, že se chce přestat vídat. Mě to zlomilo. Řekla jsem mu, že už jsem připravena na ten vztah co vždycky chtěl (domov, rodinu apod), ale on mi řekl, že už neví. Že se rozhodl že chce teď změnu. S někým se vídá, ale pojí nás tak moc věcí a i si třeba napíšeme apod. Naposledy mi napsal, když jsem mu řekla, že mě to dost vzalo a že na něj nemůžu zapomenout, že věřím že spolu budeme. Tak mi řekl, že ho to moc mrzí, ale že si to potřebuje zjistit sám, že si za svým rozhodnutím pořád stojí a kdyby jsme se k sobě vrátili, nechce mít pochybnosti. rnNevím co mám teď dělat.. jestli je ještě nějaká šance vůbec? Mám se snažit, nebo ho nechat až si na to sám přijde? rnSpousta lidí nám říká, že jsme si souzeni a že spolu stejně jednou skončíme… když já to moc neumím pustit a doufat, že třeba jednou. Co mám dělat? rnDěkuji.

Odpověď

Milá Anet, to, že se od sebe nedokážete odpoutat, nevnímám jako "osudové", jak říkáš. Jasně, chce to sílu dokázat jít o dům dál, a ta vám očividně chyběla. Pokud ji teď tvůj přítel našel, zkus to přijmout. Dá se na tom pracovat. To, že se neustále naháníte jako kočka a myš a toužíte po sobě, když ten druhý už nechce, je celkem přirozené. Z mého pohledu ale to, že jsi připravena na lásku v momentě, kdy ti dá vale, nevyjadřuje skutečný cit. A touha vlastnit není tím dobrým motorem pro spokojený vztah.

13.1.2022 9:39
Více o tématu: rozchod

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist