rozvod,(Helena 15.6.1969)

manžel prohlásil, že vyhořel a chce se rozvést. myslí to vážně ,je to kvůli jiné ženě nebo má psychické problémy po léčbě nemoci. A jestli rozvod, tak jak dlouho to potrvá, než se vše uzavře.

Odpověď

Ahoj. Manžel vše momentálně cítí tak, jak řekl. Bylo by dobré, abyste si spolu v klidu promluvili a ty jsi přijala také fakt, že to udělá. Neřeknu ti dlouhodobý vývoj, to v této poradně nejde, navíc neznám celý váš společný příběh. Ber to jako příležitost pro změnu, která je v této době nevyhnutelná. V klidu se ohlédni za vašim společným životem a zamysli se, jaký vztah jsi s mužem tvořila, co bys udělala jinak, co vůbec a jak by šlo vše napravit. Pokud je to možné a komunikujete spolu jako dva dospělí lidé, vytvoř doma pohodu, připrav něco dobrého k jídlu a s láskou se manžela zeptej, jestli můžeš udělat něco, co by jeho pocity změnilo. Mrkni na nějakou motivační knížku nebo video, kde je vysvětlený proces naší životní tvorby a cesty. Vždy je šance změnit život a začít znovu. Zavzpomínejte společně na krásné chvilky, které mezi vámi byly a hlavně si zkuste víc povídat, ovšem s láskou, bez výčitek a útoků. Pamatuj, partnerství je vždy společná tvorba, pokud se rozhodneš život změnit, dokážeš to. Kdy jsi mu naposledy řekla, že ho máš ráda a kdy jste se společně objali? Držím prsty.

23.12.2021 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist