René v kůži jiného

Dobrý den, Tome. Jste muž, v prvním manželství itálie, pak rozvod, dvě děti, které skoro nevídáte kvůli napjatým vztahům. Znovu se oženíte, další dítě a vidina doživotního štěstí. Někdy v tom období narazíte na svou první dívku a zjistíte, že to pouto tam je pořád, i po tak dlouhé době. Držíte se ve vší slušnosti zpět, ale trávíte hodiny komunikací s touto ženou. Ona je sama, s dětmi, ale plnohodnotně samostatná, jen jí občas pomůžete. Po roce Vás ta žena poprosí, abyste odešel z jejího života, protože jste zapovězené ovoce. Uděláte to, ale raní Vás to….a pak zakopnete v manželství Vy. V tom období se znovu ozvete té ženě. Napřed opatrně, pak se stejnou intenzitou jako dříve a pořád ve vší slušnosti, s obrovskými výčitkami svědomí, že jste všechno zničil. Ta žena Vám přizná, co pro ni znamenáte, protože nemá sílu to skrývat a Vy přesto neutečete. Máte těžké období a ona to chápe a je Vaší oporou, role se obrátily. Máte ji rád, nebojíte se to přiznat ani jí. Řeknete jí i to, že je důležitou součástí Vašeho života a nechcete o ni přijít. Víte, že by Vás chtěla jako součást svého života, ale neřešíte to spolu. Oba vnímáte, že je to teď moc citlivé téma. Ale děláte skoro všechny věci, které dělá muž, když mu záleží na ženě a ta je tím vším zmatená. Ta žena těm gestům nerozumí, ale užívá si je, užívá si Vás a Vaše porozumění, může si povídat s tím, komu důvěřuje. Jen má strach, že se jednoho dne zbavíte svých stínů a budete žít. Bez ní… Je její strach oprávněný?

Odpověď

Položil nebo položila jsi mi moc hezký dotaz. Celou dobu jsem myslel, že jsi oním mužem, ale na závěr mi došlo, že tím strachem se svazuješ nejspíš ty sama. Rád bych si o tom příběhu vyprávěl víc. Ve tvém odstavci proběhlo několik let a etap života a mně je trochu líto odpověď natěsnat do pár vět. Žádný z nás není nepopsaným listem papíru. A nikdo ve vztahu, ani v životě obecně, nedokáže nic skutečně garantovat. Strach není dobrým rádcem, protože kdybychom chtěli, každý z nás bychom se mohli něčeho obávat. A tak vzniká žárlivost, majetnickost, nedůvěra... Jestli chceš, ozvi se mi a probereme tvé nejistoty v celém kontextu.

24.6.2022 6:06
Více o tématu: manželství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist