Prodavačky nebo šmudly?

Tak nevím. Na jednu stranu všichni brojí proti bacilům a div nám nechtějí balit každý kousek pečiva do samostatného pytlíku, na stranu druhou se tomu asi nelze divit. Po včerejší návštěvě maloměstského obchodu bych nejspíš byla pro balení do igelitu a důkladnou hygienu hlavně našich pultových prodavaček.

Jednou za čas vyrazím nakoupit do většího obchodu, kde si mohu důkladně vybrat a poté nakoupit i čerstvé (alespoň v to doufám, když to kupuji) uzeniny a maso u pultu. Jelikož jde o jediný pořádný obchod tohoto druhu v našem poměrně malém městě, dveře se tam téměř netrhnou a do fronty se můžete postavit rovnou u nich.

Kvůli nulové konkurenci však asi mají i ten příšerný přístup k zákazníkovi. Dlouhou chvíli si zpravidla krátím pozorováním prodavaček. A kolikrát se také seberu a odcházím dřív, než ne mě přijde řada. Jedna prodavačka stojí u nářezáku a krájí salám na tlustá kolečka. Přitom se podrbe ve vlasech, poškrábe za uchem, štourne se v nose a jednou rukou si “nípne” zanícený pupínek. Potom vezme tou samou rukou do ruky nakrájenou uzeninu a doslova a do písmene s ní flákne k ostatním.

Jiná prodavačka hlasitě oznamuje, že jde na záchod a dát si “cígo”, po kterém si pouze opláchne ruce. Vezme kyblík s vodou, která pamatuje zřejmě včerejší večerní i dnešní ranní úklid, a patlá špinavým hadrem kolem. Vzápětí hadr odhodí, chystá se doplňovat párky a přitom oďobne nějaký ten kousek salámu. A obsluhující paní prodavačka má sice k ruce vidličky na nabírání, mikrotenové sáčky na uzeniny i na ruce, ale ty zřejmě považuje za zbytečnost. Vezme si stejnou rukou peníze, vrátí příslušný obnos a hurá na dalšího zákazníka.

Nutno podotknout, že dalším zákazníkem byla velmi asertivní paní. Když si objednala dvacet deka šunky a prodavačka s ní nemilosrdně mrskla přímo na místo, kde před chvílí ležely peníze, a pořádně ji rukama od peněz také osahala, paní jí oznámila, že tuhle šunku nechce. Ať pod to laskavě dá sáček a nesahá na to rukama. Prodavačka se zatvářila velmi kysele, naštvaně vzala dvacet deka šunky do ruky (ano, do té špinavé od peněz) a vrátila ji zpět. Z jiné hromádky odebrala na pytlík a při balení znovu celou šunku osahala. Asertivní paní ji donutila vyměnit to potřetí, načež se rozhodla, že od ní raději nic nechce, a odešla středem. (Ano, ano, šunka skončila v hromádce připravené pro další zákazníky.)

Co vy a pultové prodavačky? Také vás rozčiluje, když berou stejnou rukou peníze i uzeninu, když vám vždycky k nakrájenému salámu přidají kus tlusté patky, kterou můžete tak akorát sníst, namísto zdobení mísy nebo chlebíčku? Štvou vás jejich špinavé ruce, opatlané hadry a vůbec ušmudlaný prodej v našich obchodech? A co často provozované gesto: oblíznutí prstů před podáním dalšího papíru?

26.9.2012 12:00

Další testy kosmetiky

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist