Sakra, zase Valentýn!

Můj vztah ke svátku svatého Valentýna je značně rozporuplný. Zatímco v době puberty jsem si ho náležitě užívala a snažila se vnutit každému z mých tehdejších partnerů zaručeně nejromantičtější věc na světě (zpravidla trapně bonboniéru ve tvaru srdce, to v lepším případě, v tom horším infantilní hrneček se srdíčky, ze kterého by se žádný normální kluk nenapil), s postupem času už mě nějak tento svátek nebere.

Je fajn, že existuje den, v němž si mohou zamilovaní připomenout, že se mají, ale to by asi měli dělat každý den, no ne? Přijde mi zvláštní slavit lásku na povel.

Ale mé romantické druhé já by lákalo strávit jednoho Valentýna v Americe, kde tímto dnem prostě žijí. Líbí se mi nadšení s jakým tento den prožívají, točí o něm filmy, vyznávají si lásku o sto šest, posílají si kytice a to v takové míře, že to až normální člověk ani nedokáže pochopit, chodí na večeře do luxusních restaurací, žádají se o ruku,  a kdo je na Valentýna sám, je zpravidla v těžkých depresích.  Možná, že je ten den pro osamělé duše ještě horší než Vánoce, kdo ví…

Naštěstí pro všechny single u nás, je Valentýn chápán jako něco převzatého, něco, co u nás nemá svůj původ a tak je možné to zatracovat (což mimochodem hromada lidí skutečně dělá). A ten zbytek se snaží alespoň malým dárkem potěšit svého partnera.

Nevím, jak to máte vy, ale já jsem také podlehla a na Valentýna svému partnerovi vždycky dám nějakou maličkost. Nejsem příliš originální, takže mu nekupuji ani trenky se srdíčky, ani let v balonu, ani ho se zavázanýma očima nepašuji na zápas v boxu, vystačím si s málem, většinou s večeří a bonboniérou. Navzdory mému rozporuplnému vztahu k tomuto svátku musím říct, že jsem ho jeden rok oslavila skutečně velkolepě. To když mě můj chlap vzal na rande na místo, kde jsme se poznali a tam mě opravdu krásně požádal o ruku.

A co vy a Valentýn? Máte s ním spojené nějaké opravdu super romantické zážitky, nebo ho jen přežíváte bez povšimnutí?

10.2.2013 12:00

Další testy kosmetiky

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist