Svět se nejspíš úplně zbláznil!

Čím dál častěji podléhám pesimistickým náladám a chce se mi křičet: „Svět se zbláznil!!!“ Občas si prostě připadám, jak Alenka v říši divů. To, že se lidé úplně přestali usmívat, že si hrabou jen na svém písečku a že valná většina nemá ve svém slovníku slovo pomoc bližnímu jsem si už tak nějak zvykla. Blbě, ale zvykla. Ovšem na nápady některých lidí jsem si stále ještě zvyknout nestihla. I když pochybuji, že se mi to někdy podaří…

Krásným příkladem byl poslední díl pořadu Ano, šéfe! Tento pořad jsem již dávno vytěsnila ze svého programu, neboť přehlídka kuchyní, v nichž nechyběly vaťany v lednicích, zkažené jídlo, nebo jídlo skladované tak, že byl div, že se v dané restauraci ještě nepodařilo nikoho otrávit, mě připravila o klidné spaní a  hlavně o klidné stravování se v našich restauracích. Ovšem poslední díl jsem si v domnění, že už třeba nastala nějaká změna, pustila.

Podnik v Mostě vypadal hodně prazvláštně a pochybuji, že bych jej při návštěvě neopustila hned po vstupu. Ale říkám si, proti gustu…Každý má jiný vkus a někomu se mohou kančí kožky na stropě a rozbité tenisové rakety jako dekorace na stěnách líbit a evokovat mu příjemnou chuť k jídlu. Mě nikoliv. Stejně tak by mě docela jistě neoslovil obsluhující personál. Pubertální dívky, které neví, co je slušné chování určitě dobrou reklamu podniku nedělaly. A kuchyň v duchu retro, a to jak co do vybavení, tak i do skladby jídelníčku, by mě také nenadchla.

Myslím, že tento podnik Zdeňka potřeboval jako prase drbání. A ten se snažil seč mohl a dokonce z kapsy vylovil i jednu hvězdičku. A myslím, že toho vzápětí velmi velmi litoval. To když se za ním přiřítil těsně před odjezdem sám majitel a chtěl po něm slyšet názor na svůj geniální nápad, o který se dokonce obával, že by mu jej po odvysílání pořadu mohl někdo ukrást! A jaká, že byla geniální myšlenka? Chtěl si zařídit Hospodu u Hovna a podávat v něm jídla, která by tak vypadala.

Výraz Zdeňka Pohlreicha hovořil nejen zcela jasně, ale i za všechny u televizních obrazovek. „Mám pro tebe dvě rady,“ poklepal mu chápavě na rameno. „Za prvý vyměň doktora, nebo okamžitě vyměň prášky!

Tak nevím, umíte si představit, že by někdo chodil sám a dobrovolně do restaurace s takovým názvem a cpal do sebe jídla ve tvaru hoven? Ba dokonce by s sebou mohl vzít i své děti, protože by pro ně bylo připravené speciální dětské menu, možná nějaký průjmík?

Když nad tím tak přemýšlím, asi se přestanu stravovat v restauracích raději úplně. 🙂

9.11.2012 12:00

Další testy kosmetiky

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist